Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így gyereket...

Ti vállalnátok így gyereket 24 évesen?

Figyelt kérdés

Férjem szüleinél lakunk,mindketten rendelkezünk jövedelemmel ( minimálbér) így ketten kb 150-160 ezret keresünk.

Sajnos, jobb helyet nem találnánk később sem, mert erre csak sajnos ilyen fizető helyek vannak.. :(

Kb. 30 ezret adunk be rezsire + 16 ezer a telefon számlánk. Ezen kivül nem igazán költünk, hanem spórolunk.

Van lekötött pénzünk ( 1,1 m Ft), és betéti számlán is van egy kis megtakarítás.

Két éve vagyunk házasok, és már nagyon szeretnénk egy babát.. :) De tanácstalan vagyok egy kicsit.

Ti így bevállalnátok? :)



2016. júl. 27. 17:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha bármi történik a férjed szüleivel vagy ha megromlik a kapcsolatotok, nem tudjátok eltartani magatokat.

2016. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Inkább az apósodat és anyósodat kéne kérdezned! Tőlük kell engedélyt kérned, mert a jelenlegi helyzetetekben gyakorlatilag ők vállalnának a ti döntésetek nyomán még egy gyereket, még egy "éhes szájat".
2016. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Amikor a gyerekeinket terveztük, kiszámoltuk, mennyi lenne a bevételünk/kiadásunk a következő időszakban.


1. terhesség időszaka: kiadás már van (kismamaruhák, vitaminok, doki, minden a babának), a bevétel egy ideig ugyanannyi, de azzal is számolnod kell, ha veszélyeztetett leszel, nem dolgozhatsz, így a táppénz miatt csak 100-110ezer lesz az össz. jövedelmetek. (azt nem írtad bejelentett állás-e, remélem, igen)

2. a szülés utáni kb. fél év

Kiadások egy probléma nélküli szoptatott babánál nem túl sok, mondjuk 30-40ezerből simán kijön, de a bevételetek továbbra sem lesz annyi, mint most a fizetésetek, kb. 20-30ezerrel kevesebbel számolj.

Ha bármi akad (tápszeres, betegség, Dévény-torna, stb), akkor szerintem már a megélhetésetek is problémát jelenthet.

3. a köv. 1,5 év: a bevétel tovább csökken, a kiadás nő, szerintem hamar kell visszamenni dolgozni.


Tehát a babavállalás kezdetétől számolhatsz azzal, hogy egyáltalán nem tudtok félretenni, sőt a megtakarításotok is bőven elfogy már hamar.


A kalkuláció csak hozzávetőleges, tudni kéne pontosan mennyi a te bevételed, jogosult vagy-e CSED-re GYED-re, és persze csak bejelentett munkaviszonynál lehetséges mindez.


A másik ami eszembe jutott: ha havonta csak 45 ezer a kiadásotok, akkor havi 100-110 a félrerakott.

Nagyon kevésnek találom a félrerakott pénzeteket ehhez képest.

Több a kiadásotok? Vagy nem olyan régóta van munkátok?

Terveztek önálló lakást, házat, vagy a szülőknél szeretnétek maradni?

2016. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hát így nem. Nem szoktam ezt mondani, de ez még két emberre is kevés, nem hogy még háromra. Mi sem keresünk sokat, de azért ketten 250 fölött hazahozunk, annyiból már jól el is vagyunk, még albérletben is.

A másik, hogy szülőnél lakva biztos, hogy nem vállalnék gyereket. Az önálló, külön élet nálam alapfeltétel volt, pedig 20 évesen szültem.

Ha tudod, hogy helyben csak olyan munka van, amivel ennél jobban nem lehet keresni, akkor nem beletörődni kell, hanem oda menni, ahol jobban megfizetnek. Van megtakarításotok, nem egy fillér nélkül vagytok, simán megtehetnétek, hogy országosan kerestek állást, és ha van valami jó lehetőség, akkor oda mentek. Nem köt a helyez egyikőtök munkája se, hiszen mindketten keveset kerestek, se egy ott megvett/felépített saját ház, hiszen szülőkkel laktok, úgyhogy mire vártok?

2016. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jövedelem a nyomorgásra pont elég...


Semmiképp sem!

2016. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Te is tudod, hogy nem. Nem intimkedni szeretnék, de miért csak ennyi a bevételetek? Azért kérdem, mert egyáltalán nem mindegy, hogy mindketten végzettség nélkül szalag mellett güriztek 3 műszakban, vagy pályakezdők vagytok és jó eséllyel fog ez még a duplájára, triplájára is nőni a közel jövőben.
2016. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
Mi biztos nem vállalnánk. Lehet le fogtok pontozni, de 2 saját lakás mellett és fejenként 200 ezres fizetés mellett is kevésnek érezzük magunkat.
2016. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Kizárt. Ennyiből 1 ember sem tud megélni.
2016. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, en a vegen egy orvoshoz mentem hozza (most 3 honapos a kisfiunk, mindkettöt imadom), de elötte egy menekült volt a ferjem, szerelmem, nem volt munkank sem csak egy jelentosebb megtakaritasunk, nem mertem gyereket vallalni (ertheto), ö meg nem tudott tovabb türelmes maradni, hiszen az elet elszall, a dolgoknak menniük kell... Igaza volt... A gyerek mellett is tudtok majd elöre lepni, söt, az motival igazan! Hajra! Meg ha joba vagy a szülökkel, akor meg segitsegetekre is lesznek az elejen... ( de en mondjuk legszivesebben hazazavartam volna anyukamat a 3. nalunk töltött nap utan ( 3 het lett, ugraltunk a vegen örömünkben a ferjemmel hogy kettesben (vagyis mar harmasban)lehetünk. Szoval szerintem megis csak albi, akar videken is, de nem feltetel. Ne feljetek az elettöl. Hajra!
2016. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

mennyiért lehet nálatok lakást/házat venni?

ha már van 1,1M akkor még spórolnék hozzá (jegyzem meg a 16e ft-os számla kva sok)


Mi 3M-ért vettünk egy 3szobás szép lakást, csak a konyhát kellett megcsinálni. Mondjuk mi be mertük vállalni a hitelt, mert több volt a jövedelmünk, mint nektek, de itt 1,5 szobást olyan 1,5M-ért már kapni.


Én mindenképp először összeszednék egy saját, hitelmentes lakásra (akár bevállalhatjátok a CSOKot is), ha olcsón lehet kapni felétek is. Ha az van, nagy gond nem lehet.

Így anyósékhoz max akkor vállalnám, ha külön bejáratos lakrészünk lenne, de jobb a békesség...

2016. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!