Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi volt kettőtök keresete...

Mennyi volt kettőtök keresete amikor eldöntöttétek, hogy jöhet a baba?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 12:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Kb 450-500 ezer volt kettőnk fizetése baba előtt. Saját ház, két kocsi. Most persze rosszabbul állunk, hiszen a max gyed is sokkal kevesebb mint az én fizum volt anno, ráadásul csak 6 órában fogok tudni visszamenni dolgozni, de van amire azóta kevesebbet költünk, pl. ritkábban járunk el szórakozni.
2016. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
Kb. 250.000. forint volt a kettőnk keresete majdnem 5 éve, mikor teherbe estem (természetesen tervezetten). Most kb. 450.000. forint a bevételünk havonta, van lakásunk, két autónk, nincs hitelünk. Jól élünk.
2016. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
39%

Férjem 170-200 körül keres nettóban, én egyetemista vagyok, a minimális ösztöndíjat inkább le se írom... :D (6-12e között, de ez nem fix, erre nem számolunk..) saját lakás van(3 szoba), 2 szobából még 80ezret keresünk (rezsistől, de ugye annyival kevesebb rezsit kell nekünk fizetni, és mivel általány a legtöbb, ha 2en lennénk se lenne kevesebb), de amint betöltöm a 4 hónapot, ez le fog csökkenni 40ezerre (öcsém itt marad a terhesség végéig-ő az egyik bérlő; férjem haverja elmegy, és ott alakítjuk majd ki a babaszobát). van félretett pénzünk is (2M, ezért nem féltünk bevállalni, a diplomás gyed nem nagy összeg, de valahogy nagyon jól bánunk a pénzzel, sokat félre tudunk ebből a 250-290ből tenni, így ha az elején nem is teszünk félre, a megtakarításhoz nem hiszem hogy nyúlni kell.

Egy barátnőmék kb ennyiből élnek, és pl. nekik elfogy minden hónapban.. ez igényektől is függ. én spórolok azon, hogy nem veszek minden hónapban új ruhát, mi nem megyünk évente csak 1x nyaralni, itthon főzünk, ritkán megyünk drága programra (inkább a környéken kirándulunk egy csomót ami ingyenes, és eszünk egy-egy gyrost, max 2000ért jóllakunk :D nekik fontos havi 2-3 mozi, étterem, hogy ne kelljen főzni, és szerintem azzal baromisok pénz elmegy.

12 hkm

2016. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem tudom ki az aki lepontoz, és miért 0%-os 1-1 válasz, én mindenkinek zöldet nyomtam!

Mi a férjemmel 300-310 ezer között keresünk ketten, ebből én 150-et, a férjem pedig 150-160at túlórától függően. Hitelünk szerencsére nekünk sincs, viszont valamiért nem tudunk annyit félrerakni ebből a fizetésből amennyit "illene". Van olyan hónap, hogy épphogy marad hónap végére 10-20 ezer forintunk, valahol nálunk is elfolyik a pénz, bár mi sem nézzük annyira mire költünk, vagy, hogy mi az ami nem feltétlenül szükséges. Év vége, jövő év eleje körül szeretnénk nekiállni próbálkozni, sajnos a félretett pénzünkből kb. 250-300 ezer forint maradt, mivel az elmúlt fél évben költözködtünk, lakást újítottunk. Kicsit aggódom, hogy hogyan tudnánk mindent megvenni így a babának ami szükséges lesz, de nagyon sokan megoldják kevesebből is, valamint neki kellene állnunk összeírni, hogy mégis mire költünk egy hónapban tételesen, és kiderülne, hogy mi az amiből vissza tudnánk venni, hogy még többet tudjunk félrerakni.

2016. aug. 1. 13:58
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
Az első babánál 300 000 ft volt a kettőnk keresete, fiatal mérnök és közgazdász voltunk. Akkor volt saját ház+ 2 autó. Most a második babánál cseddel számolva 400 000 Ft lesz a bevételünk. A második autót eladtuk, aztán fél évvel később sikerült venni nekem egy komolyabb, nem tipikus anyuka autót vásárolni :) Mi most kényelmesen élünk. Nyáron belefér egy külföldi nyaralás, ősszel és télen szoktunk pár napot fürdőkben tölteni. Magam főzök, van kis veteményes kertem...
2016. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
51%
Lányom nem volt tervezve. Én szakképzésre jártam,apját leépités miatt elküldték. Rengeteg segitséget kaptunk,mire érkezett a pici,elindult egy tanfolyam,arra kapott 61ezret nettóba én gyes és családi 38ezret. Nyilván ez os édes kevés volt,de segitettek. Aztán ezután hamar talált munkát,akkor nettó 130 plusz az én 38-ambol éltünk.saját lakása volt exemnek az. Jelenlegi párommal mikor úgy döntöttünk jöhet a baba,téli fizunk volt netto 230-240-el. Én pedig táppénzen,amiből hónapokig semmit nem láttam. Aztán persze jött a sok váratlan kiadás. Tehát jó minuszba vagyunk,de a babának majdnem minden megvan már,én dolgoztam pár.hónapot,amennyit bírtam ennyi utazással most tp. Bevét most páromnak 195+cafeteria 20 ezer,nyári fizu,télen ez 240+20caf lesz. Plusz ha akad oktatás,az is plusz 20-60ezer,mozgó bér ilyesmi is . Nekem 77 elv a fizu,de a tp el fele lesz. Cseden leszek,de hat hos korába párom gyedet átveszi,akkor ö fogja az alap 195+20cafeteria(plusz ált béremelés évente,igy lehet 210+caf lesz már) meg a max gyedet még a közös gyerekes adóval 126ezret,tehát cafeteria val 340-et. Ha a babának már semmi nem kell ,akkor au én fizetésrm is megx a minusz törlesztésére. Kiadás az albérlet,az autóra benzin.
2016. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 kriszpo ***** válasza:
88%
Kb. 110+110, de ne az anyagi körülmény döntse el, hogy lesz-e gyerek vagy sem. Jó, tudom a mai világban nem mindenki "engedheti meg magának" a gyereket, de azt hiszem két minimálbérrel azért vállalható legalább egy gyerek, még ha szerény körülmények között is.
2016. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell izgulni az anyagiak miatt, nagyon túl van ez paráztatva szinte mindenkinél. Ha van fedél, kaja meg ruha, akkor nem lesz baj. A legtöbb dolog amire azt gondolod vagy mondják hogy kell költeni, hát legtöbbször nem kell. Gondolj mindig arra hogy 1000 éve is születtek gyerekek és a gyerekbetegségeket leszámítva elég jól el voltak akkor is.


Amikhez hozzá se nyúltunk tehát felesleges pénzkiadás volt: babakocsi (hordoztunk), kiságy (2.5 évesen is még egy ágyban alszunk 3an), pelenkázó (kényelmesebb és biztonságosabb a leterített kanapén cserélni, vagy a földön), ruhák (annyit kaptunk ismerősöktől kinőtteket hogy nem tudjuk hova elpakolni), játékok (legtöbbször a csomagolása a legérdekesebb, meg a mi saját holmijaink, meg amúgy is sokan azt adnak ajándékba), cumisüveg


Amit mások szoktak még venni de nekünk eszünk ágába nem volt: légzésfigyelő, orrszívó, cumi, tápszer, bébiétel (1 éves koráig csak anyatejet kapott (még vizet se), és máig szopizik kiegészítésképpen )


Textilpelenkán gondolkoztunk, azzal baromi sokat lehetett volna spórolni, meg amúgy is jobb ötletnek találtuk de végül mégsem sikerült eljutnunk odáig.


Ja és mi ezt egyáltalán nem a spórolás miatt csináltuk így hanem mert így tartjuk helyesnek. Lehet ti másképp gondoljátok, de ha az anyagiak kötnek akkor érdemes megvizsgálni hogy mi az ami tényleg szükséges egy babának, és mi az amire csak az ipar meg környezet akar rábeszélni meg rádijeszteni hogy felesleges kiadásokba fuss.

2016. aug. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%

Azért az amit ír az utolsó csak részben igaz. Igények és baba kérdése a dolog, én soha nem pelenkáztam pl. a földön, nem hordoztam, a fiam tápszeres volt (nem tudhatja senki tud-e majd szoptatni), nálam alap volt a légzésfigyelő, bébiőr, orrszívó (hozzáteszem ez filléres dolog ráadásul), a külön szoba és ágy, soha nem spóroltam babaételen.

A fedél, kaja és ruha az alapdolgok a babavállaláshoz, de ennél azért a legtöbben többet szeretnénk a gyerekeinknek adni.

2016. aug. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Vedd meg ezeket ha megnyugtatnak (mert lássuk be, inkább a saját megnyugtatásunkért vesszük ezeket, nem azért mert a gyereknek tényleg szüksége van rájuk), én csak példát szeretnék mutatni hogy máshogy is lehet, és nem kell súlyos pénzeket kiadni azért hogy boldog és egészséges babád legyen.


Mi inkább kidobtuk az ágyunkat, a vásárolt babaágyat meg használatlanul eladtuk, és vettünk még egy matracot, így faltól falig van a földön. Nekünk ez jött be, nekünk így praktikus. Mivel a földön van a matrac, nem kell félnünk hogy leesik a baba (max 15 centit eshet). Nem kell légzésfigyelő, mert ott van mindig mellettünk és egy anya ösztönösen is felébred ha valami baj van, a legkisebb neszre is. Szoptatáshoz is max fordulni kell egyet. Ennél kényelmesebbet el se tudok képzelni se a babának, se a mamának.


Bébikamera sincs, inkább mi magunk figyelünk rá. A gyereknek úgyis maximális EMBERI figyelemre van szüksége. Ha van kamera, elég csak ránézni és az ember be se megy, rá se néz, meg se simogatja, puszit se ad, és így nagyon sok kapcsolat kimarad.


Van akinek azt jelenti hogy mindent megad a gyerekének hogy elhalmozza cuccokkal. Nekünk azt hogy igazán jelen vagyunk az életében. Gondolom attól is függ, hogy kinek mi hiányzott a saját életéből/gyerekkorából.


Nekem szerencsém volt, gyerekkorom óta soha nem voltak anyagi gondjaim. Amikor az ember bármikor bármit megvehet, akkor jön rá hogy valójában milyen kevésre is van szüksége. És amire tényleg szüksége van, az pénzért nem kapható.

2016. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!