Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi volt kettőtök keresete...

Mennyi volt kettőtök keresete amikor eldöntöttétek, hogy jöhet a baba?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 12:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%
Én nem fogok veled vitatkozni Utolsó, bár nem értek veled egyet szinte semmiben, de ez nem lényeg. Azonban olyat ne mondj, hogy bárki felébredne arra, hogy a gyereke nem vesz levegőt. Ilyet kérlek ne akarj elhitetni még tapasztalatlan emberekkel, mert ez felelőtlenség és igen veszélyes dolog. A bölcsőhalál nem jár hanggal, a baba egyszerűen nem vesz levegőt és meghal csendben. Erre nem ébred fel senki, bármekkora anyának is tartja magát.
2016. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
17%

Statisztika szerint a bölcsőhalál esélye ötödére csökken ha a baba együtt alszik a szülőkkel. De például duplájára nő ha a szülők dohányoznak, akkor is ha a gyerek közelében soha. Valamint nő az esély ha csak néha-néha alszanak együtt, és nem az a megszokott alapfelállás.


Itt egy cikk ami ezt részletezi:


[link]



Eleinte mi pont hogy a túl nagy csendre ébredtünk fel, pici babának nagyon jól hallható a légzése. Lehet hogy ez a felébredő ösztön csak akkor indul be ha első naptól mindig együtt alszik a baba a szülőkkel. Régen amúgy is ez volt a természetes, csak az elmúlt 50-70 év divatja ez az elszeparálódás, ami szerintem tévút.


Amúgy a bölcsőhalál esélye 3 tízezrelék. Nagyobb az esélye hogy meghal miközben átviszed az úton a kezedben fogva. Túlparáztat a média meg az orvosok hogy mint az őrült vásárolj légzésfigyelőt.


Tedd ha akarod, én nem hagyom magam átverni. Az élet szükségszerűen kockázatokkal jár, és ha mindet megpróbálod kiiktatni, akkor az már nem is élet és mellesleg úgy sem fog sikerülni.

2016. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%
Akkor kockáztass, a te gyereked. Én sok mindenben hajlandó vagyok kockáztatni, a gyerekem élete nem ilyen. Ennyi. Jó éjszakát.
2016. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
12%

Lassan biztos eljut a tudomány oda hogy a csecsemőbe chipet lehet majd beültetni ami folyamatosan figyeli az összes életjelét és ha úgy ítéli meg hogy baj van, automatikusan riasztja a mentőket is. Sőt kis defibrillátort is be lehet majd építeni már születéskor (vagy már előtte is?), csak úgy biztos ami biztos alapon, nehogy már azért haljon meg mert nem volt kéznél.


Úgy látom biztos lesz az ilyesminek piaca.


De nem miattam.

2016. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 kriszpo ***** válasza:
83%

Kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől. A véleményem az, hogy valóban vannak olyan dolgok, amik nem feltétlen szükségesek egy kisbaba ellátásához. Az, hogy mit veszünk meg a gyereknek az a mi dolgunk, nem másé. A gyermekkori apnoe (légzéskimaradás) gyakori dolog a csecsemőknél ( [link] de nem feltétlen halnak bele a babák. Erre találták ki a légzésfigyelőt, ami ébreszti nem csak a szülőket, hanem a babát is, aki a légzésfigyelő hangjára újra vesz levegőt. Azt kétlem, hogy egészséges dolog, ha a baba együtt alszik a szülőkkel. (Volt már olyan, akinek a babája úgy fulladt meg, hogy ráfeküdt a szülő álmában) Ráadásul semmi sem garantálja, hogy az édesanya felébred, amikor az apnoe zajlik. A statisztikát hagyjuk, mert az nem garancia semmire. Főleg, ha azt vesszük, hogy minden x. csecsemő hal "csak" meg bölcsőhalálban és pont az x-dik gyermek a miénk. Akkor lehet jönni a statisztikával. A szülőknek nem árt tudni azt sem, hogy esetlegesen (nem csak apnoe miatt) légzés-keringés leállt csecsemőjüket hogyan éleszthetik újra. [link]

A második gyereknél (ha lesz) már mindenki tudni fogja, hogy igazából mi kell a gyereknek és mi nem.

És még annyit: a világ folyton változik, már nem olyan mint gyerekkorunkban és ennek megfelelően jönnek az új termékek, amik könnyebbé és egyszerűbbé teszik az életünket... vagy nem :)

Nem muszáj velem együtt érteni, csak érdemes.


Üdv.

egy mentőápoló (2,5 éves fiú apukája)

2016. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
38%

1 éves koráig kizárólag anyatej??????????? Kizárólag???? Gratulálok!

Egyébként amikor napközben alszik a gyerek, akkor is végig mellette voltál? Illetve ha este 8-kor lefektetted, akkor te is mentél és végig mellette voltál? Én nem mondom, hogy a légzésfigyelő elengedhetetlen, de amikről te írsz elég khm... furcsák...főleg ez a csak anyatej dolog...sokat lehetett mostanában hallani ilyesmiről a híradóban...

2016. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!