Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elkorcsosultun...

Tényleg ennyire elkorcsosultunk, ennyire le se *** egymást?

Figyelt kérdés

Én komolyan nem értem, hogy mi van a mai világban. Olyan válaszokat olvasok itt egyes kérdéseknél, hogy lassan azt kezdem hinni, csak összerakott robotok vagyunk...

Sokak szerint teljesen normális, hogy a nagymama nem láthatja az unokáját 2 hétig, még a kórházba sem mehet be 10 percre legalább megnézni (nem a több napi ottlétről beszélek), teljesen normális, hogy keresztszülő a keresztgyerek felé se tolja a képét, nem ám, hogy felköszöntse esetleg és még sorolhatnám, de most ez a két kérdés, vagyis inkább a válaszok verték ki a biztosítékot...

lehet én vagyok a maradi, de nálunk egy baba érkezése öröm, nem mondom, hogy a 3. unokatestvért is ugyan olyan szívesen fogadom, de basszuskulcs, a nagymamája miért ne láthatná? Akit fel fogok hívni, ha nem tudok valakit, akire rá merem majd bízni, hiszen engem/férjemet is felnevelték, nincs rossz viszony, nem is tudom, hogy fogadnának ilyen ötletet, hogy megvan az unoka, de 2 hétig még csak egy puszit se adhatsz neki mert nem vagyok rátok kíváncsi...

Van keresztlányunk, azért vállaltuk el ezt a tisztséget, mert szeretjük a szüleit, szeretjük a kislányt, legalább egy szelet csokit vagy gyümölcsöt vagy valami apróságot MINDIG viszünk neki, nem ám szüli vagy névnapkor, nem azért, mert érti, hanem mert ez a TERMÉSZETES...


Tényleg, komolyan ennyire lesz*rjuk egymást, emberek? Itt tartunk? Ennyit érnek az emberi kapcsolatok? Ez a normális?

Én ezt nem akarom elhinni...


2016. aug. 2. 20:22
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos igen.
2016. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
45%
Az emberek nem egyformák, nem tudom mi ezen olyan meglepő, vagy hihetetlen
2016. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem tökre igazad van. Én is láttam ezeket a kiírásokat, de inkább nem is kommentáltam, mert felesleges. itt tartunk.. De én biztos, h nem így fogok tenni.. :)
2016. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem elkorcsosulás!Egész egyszerűen változik a világ!Nekünk 3 gyerekünk van,én is megkértem a nagyszülőket és a tesómat is(imádjuk egymást),hogy ne jöjjenek be,mert max. 3 nap,és otthon vagyunk.Így is volt(mindháromnál).A sógornőm tavaly szült,mi se mentünk be.Kb. 3 hetes volt a kicsi,amikor sikerült végre átszaladni hozzájuk(azért nem túl egészséges iskolásokkal,meg ovisokkal menni újszülötthöz,3 gyereket viszont elég nehéz "lepasszolni").Én nem vagyok ennyire érzékeny,mint Te,vica versa toleránsan kezeljük a dolgokat a családban,bármiről legyen is szó.
2016. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, ez miért lenne elkorcsosulás. Hozzám se jöhet be majd senki a szülés után a kórházba, kivéve a párom, anyukám és nagymamám. Mindenki más majd jöhet akkor, ha már otthon leszünk, és én újra prezentálható állapotban leszek. De én se bíznám rá a babát senkire, kivéve a páromra és anyukámra, mert tudom, hogy a párommal ugyan úgy vélekedünk arról hogy mit szabad és mit nem, anyukám pedig elfogadja a döntéseink. Nagymamám erre ne képes, ő a 3 hónapos fiát már csirkecombbal etette, és szerinte ez így van jól, hiába mondom, hogy nem. Nem bíznék benne, hogy betartja a mi szabályaink, így nem hagynám rá a fiunk. Nem vagyunk egyformák, nem kéne ítélkezni mások felett. Van aki nincs olyan közel a családjához, mint ti.
2016. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

4. ez oké, azt én is megértem, ha valaki nem akarja körülugrálni a rokonokat, pici gyerekkel sem megyünk oda, ez is nyilvánvaló, csak itt a nagymamáról van szó, és se a kórházba, se otthonra, se sehova nem mehet. Nekem ez fura...


Nyilván nem vagyunk egyformák, én csak a válaszok arányain döbbentem meg, hogy 20 válaszból 19 támogatja és egyetért, sőt, nem érti, mi a probléma. Nekem ez a fura...

2016. aug. 2. 21:00
 7/53 A kérdező kommentje:
5. ez oké. De a kérdéses kérdéseben azt írják, hogy jóban vannak. Nem csak a kórházba nem engedi a párja anyukáját, hanem otthonra sem. 2 hétig. Ez a normális? Hogy 2,5-3 hétig a mama nem is láthatja az unokát?
2016. aug. 2. 21:02
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a normális relatív. Ami neked normális, az másnak elképzelhetetlen és fordítva. Igen, megértem ha valaki nem akar 2-3 hétig látogatókat, még a közeli családot se. Lehet hogy először hármasban akarnak lenni, az első pár hétben, vagy csak nem akar leharcoltan mutatkozni rokonok előtt, vagy tudja hogy nem lesz ideje kitakarítani a házat, és nem akarja hallgatni a megjegyzéseket, vagy ezer más oka lehet, hogy miért nem akar látogatókat az első 2-3 hétben.
2016. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Annál a kérdésnél arról volt szó, hogy a sógornő nem suetetné, ha 2 hétig az otthonában látogatnák. Szó sem volt arról, hogy nem láthatja a nagymama. Megnézi a kórházban, hazamennek, és 2 hét múlva mehet. Azért ez nem ugyanaz.
2016. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Nem. A kórházba SE.

Azt még megérteném, ha otthonra nem, vagyis inkább megpróbálnám megérteni. De itt egyáltalán semmi látogatásról nincs szó.


"Ma hívta Őket és mondta anyukám hogy már számoljuk a napokat visszafele, és hogy majd bemegy a kórházba meglátogatni Őket,erre sógornőm azt mondta hogy ne menjen,majd szülés után két héttel"

2016. aug. 2. 22:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!