Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elkorcsosultun...

Tényleg ennyire elkorcsosultunk, ennyire le se *** egymást?

Figyelt kérdés

Én komolyan nem értem, hogy mi van a mai világban. Olyan válaszokat olvasok itt egyes kérdéseknél, hogy lassan azt kezdem hinni, csak összerakott robotok vagyunk...

Sokak szerint teljesen normális, hogy a nagymama nem láthatja az unokáját 2 hétig, még a kórházba sem mehet be 10 percre legalább megnézni (nem a több napi ottlétről beszélek), teljesen normális, hogy keresztszülő a keresztgyerek felé se tolja a képét, nem ám, hogy felköszöntse esetleg és még sorolhatnám, de most ez a két kérdés, vagyis inkább a válaszok verték ki a biztosítékot...

lehet én vagyok a maradi, de nálunk egy baba érkezése öröm, nem mondom, hogy a 3. unokatestvért is ugyan olyan szívesen fogadom, de basszuskulcs, a nagymamája miért ne láthatná? Akit fel fogok hívni, ha nem tudok valakit, akire rá merem majd bízni, hiszen engem/férjemet is felnevelték, nincs rossz viszony, nem is tudom, hogy fogadnának ilyen ötletet, hogy megvan az unoka, de 2 hétig még csak egy puszit se adhatsz neki mert nem vagyok rátok kíváncsi...

Van keresztlányunk, azért vállaltuk el ezt a tisztséget, mert szeretjük a szüleit, szeretjük a kislányt, legalább egy szelet csokit vagy gyümölcsöt vagy valami apróságot MINDIG viszünk neki, nem ám szüli vagy névnapkor, nem azért, mert érti, hanem mert ez a TERMÉSZETES...


Tényleg, komolyan ennyire lesz*rjuk egymást, emberek? Itt tartunk? Ennyit érnek az emberi kapcsolatok? Ez a normális?

Én ezt nem akarom elhinni...


2016. aug. 2. 20:22
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos, mint ennél a kérdésnél is láthatod, igen, sokaknak ennyit érnek a emberi kapcsolatok. Én a keresztszülős kérdéshez írtam és azonnal le is pontoztak, amiért mérges vagyok, hogy a 4 éves fiamat nem köszöntötték meg, pedig ő már felfogja, hogy elfelejtették. Szomorú.
2016. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, miért nem tudod elfogadni, hogy a különböző embereknek különböző igényeik vannak? Van, aki örül, ha minél többen jönnek meglátogatni, más meg inkább nyugalomra vágyik, és a babájával akar foglalkozni. Nekem két gyerekem van, mindkét alkalommal jöttek látogatni, most, a másodiknál lett elegem, és mondtam is a férjemnek, hogy a harmadik gyereknél a kórházban csak őt szeretném látni, meg a két gyerekünket még, de más ne jöjjön. Szülés után, ha úgy adódik, a szülőszobáról kiviheti a folyosóra megmutatni a babát (nálunk ezt lehet így, nem tudom, más kórházak szülészetén hogy működik), de utána abban a három napban legalább hagyjanak minket békén. Nekem nagyon tele volt a tököm azzal, hogy nem tudtam a férjemmel közösen megélni ezeket az első napokat, mert állandóan jött még valaki. Nagyon szeretem a szüleimet, és a férjem szüleit is, de nem kell ott lebzselni állandóan. Mondjuk az én anyám ezt meg is értette, csak egyszer volt bent látogatni, meg egyszer hozott nekem levest, de az kb. két perc volt. De anyósom, apósom, anyósom új férje mindhárom nap ott őgyelegtek délelőtt is, délután is, ráadásul annyi látogató volt, hogy amíg az apukák, nagyszülők a székeken terpeszkedtek, addig a frissen szült anyukák le sem tudtak ülni. Vicc az egész... Plusz jött két kolléganőm is, három volt csoporttársam az egyetemről, anyám volt kolléganője, a férjem két barátja (feleségestül). És mindegyik elvárta, hogy velük foglalkozzak, pedig több ízben egyszerre jöttek, mert annyi nem volt senkiben, hogy felhívjon, hogy jönne, és hogy mikor jó nekem. A leggázabb az volt, amikor jött a férjem a nagyobbik gyerekkel, és ott volt az egyik volt csoporttársam a férjével, és megsértődött, amikor megköszöntem a látogatást (fél órája ott volt már), és mentem a férjemhez, meg a gyerekemhez, hogy velük legyek. Utána írt nekem egy sms-t, hogy ők Debrecenből idáig (ország másik vége) eljöttek, én meg milyen bunkó vagyok, hogy fél óra után lerázom őket, miközben a családommal még annyit lehetek, amennyit akarok, ők meg hónapokig nem jönnek megint. Ez egy éve volt, azóta nem beszéltünk. Teszem hozzá, anyósom is megsértődött, amikor felajánlotta, hogy hazahoznak minket (nekünk pont rossz volt az autónk), de mondtam neki, hogy köszönöm, nem szükséges, mert taxival jövünk haza. Ugyanis ha ők hoznak haza, akkor ők fel is jönnek, és ha feljönnek, akkor ők vendégségbe jönnek, és akkor le kell őket ültetni, kínálgatni őket stb. Hát kösz, de éppen hazaérve a kórházból nagyon nem erre van szükségem. Oké, második gyerek, már jóval fittebb voltam, mint az első után, de akkor is hamarabb fárad az ember még ilyenkor, és együtt szerettünk volna lenni, mi négyen. Azt nagyon nem akartam, hogy amikor végre hazavisszük a kistestvért, akkor rögtön azzal kezdődjön, hogy a testvére még meg se tudta igazán nézni, a nagyszülők máris körbeugrálják. Nekem fontosabb, hogy a tesók egymáshoz szokjanak, mint hogy a nagyszülők babázzanak. És azt hiszem, jól is csináltam, mert azóta sem volt semmi féltékenység a nagy részéről, imádja a testvérét. Na nem anyósomon múlt, mert neki a nagy az annyi, hogy köszön neki, megkérdezi, hogy mi újság, és utána csak a kicsi létezik neki. Kedves a naggyal is, de látszik, hogy igazán csak a kicsire kíváncsi.

Ja, amúgy anyámnak ugyanúgy megmondtam, hogy az első pár napban ne jöjjenek, mert most együtt szeretnénk lenni. Engem nem izgatott, hogy ki sértődik meg rajta, nem hinném, hogy ez annak a jele lenne, hogy sz*runk egymásra, csak a többség ilyenkor a szűk családjára vágyik, nem vendégjárásra. Csak nem mindenki meri megmondani, mert jaj, megsértődnek.

2016. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
80%
Az előző válaszolót annyival egészíteném ki, hogy nem csak igény kérdése. A frissen szült anya szemszögéből is kérdezheznéd, hogy "le se ... egymást?" Az miért nem számít, hogy ő mit érez és mit szeretne, miért az rossz automatikusan? Ha nem szólt volna, akkor érezze magát nyugodtan rosszul, mert látogatják, amikor ő nyugalomra vágyik? Miért ér az ő nyugalma kevesebbet, mint a nagymamáé? Csak azért, mert te másra vágysz és nem zavar a rokonság. De nem vagyunk egyformák, ennyi.
2016. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
32%
nyilván ő írta ki azt a kérdést is.
2016. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
40%
A 21. vagyok.Hát nem tudom,de nálunk kizárt,hogy 10 perc után már menjen is,bárki jön/jönne hozzánk,pláne ha rokonról van szó.Bejön,ránéz,és megy.Az mennyivel jobb?!Akkor jöjjön ritkábban,és maradjon.Hidd el kérdező,nálunk is nagyon jól működnek a dolgok.
2016. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

nem én írtam ki a másik kérdést, annyi, hogy szeptemberben fogok szülni, mi is beszéltük már a férjemmel, hogy nem szeretnénk, ha itt kempingeznének nálunk, de az, hogy se a kórházba, se haza nem jöhetnek a nagyszülők több hétig, a fejünkben meg sem fordult. És hiába kardoskodsz nem tudom, hányas válaszoló, abban a kérdésben pontosan arról volt szó, hogy a mama nem mehet se a kórházba, se otthonra, konkrétan maximum fényképet láthat az unokáról 2-3 hétig, és ezen akadtam fenn. Ha nem akarja, hogy jöjjön hozzá mindenki, azt tök megértem, mondom, mi sem szeretnénk átjáróházat, vagy amit itt most í hosszú válaszoló írt, hogy sógor-koma-jóbarát ott legyen non-stop, mert amit írt, az valóban túlzás. Én itt most a nagyszülőkre, szülők testvéreire vonatkoztattam a kérdésemet, nem a volt egyetemi szaktársakra, mert mondom, nekem sem hiányozna.


Nyilván nem mindegy, hogy a 2-3 éves vagy akár hónapos gyereket nem látják több hétig, ez előfordul bárhol. De az, hogy születése után 2-3 hétig ne láthassa a nagymama, az nekem nonszensz.


Én válaszoltam mind a két kérdésnél, jól le is pontoztak, mondjuk nem nagyon érdekel. Nyilván tudom, hogy mások vagyunk, csak az lepett meg, hogy ennyire sok embernek ez tök oké és még csak fenn sem akad rajta. Ha 20ból 3 ember azt mondja oké, az belefér, de hogy 20ból 17 szerint semmi probléma, az nekem eléggé azt jelzi, hogy a társadalom nagyrésze sz*rik a másik fejére.


MOndjuk csak zárójalben azért kivi lennék, ha veletek történk volna, vagy majd ha oda kerül a sor, a ti menyetek nem engedi látni, megnézni az unokát születése után több hétig, akkor mi lenne a reakció.

2016. aug. 3. 11:45
 37/53 A kérdező kommentje:

35, az ELSŐ látogatásról beszéltem, mikor tényleg csak megnézik a babát, és annyi, kórházba 10 perc, otthon max 30, nem arról, mikor vendégségbe jönnek. Nem tudom, hogy ennyire értetlen vagy, vagy direkt nem akarod felfogni. Illetve sejtem, hogy az utóbbi, de ugye szint alatt nem vitatkozunk, mert legyőz a rutin ;)



" Engem nem izgatott, hogy ki sértődik meg rajta, nem hinném, hogy ez annak a jele lenne, hogy sz*runk egymásra, csak a többség ilyenkor a szűk családjára vágyik, nem vendégjárásra. Csak nem mindenki meri megmondani, mert jaj, megsértődnek."


ez így teljesen oké, nekem sem fog hiányozni senki. te is írod, a szűk család, nem vendégjárás. én is erről beszélek. nekem a mama azért a szűk család része. és ők se több órára jöjjenek. teljesen egyetértek azzal, amit írsz, szerintem kicsit félreértetted, amit én írtam

2016. aug. 3. 11:49
 38/53 anonim ***** válasza:
34%
És ha ennyire sok embernek ok, akkor még mindig nem kezdesz gyanakodni, hogy valamit rosszul látsz, vagy félreértesz? Nem, az kizárt. :)
2016. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
49%

Ne aggódj kérdező nem csak akkor Fognak kiakadni ezek a nők, ha ők nem nezhetik meg az első két kézben az unokajukat, hanem akkor is amikor majd lepasszolnak a nagyinak a purgyet ő meg nem vállalja.

De gondolom ha kis ajándékkal, babakotvennyel esetleg pár huszassal menne a nagyi akkor lehet megnezhetne... Xd

2016. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
30%
Nem hinném, hogy a sógornő lepasszolni akarná 220 km-re, mert ugye az is benne volt a kérdésben. A kommentedben kérdező már2-3 hét van, pedig konkrétan 2-ről volt szó. Az sem túl életszerű, hogy a nagyi feljön 220 km-ről pár percre, fél órára, sokkal valószínűbb, hogy tovább maradna. Az a baj, hogy sarkítasz. Továbbmegyek: egyáltalán nem biztos, hogy a sógirnő azt mondta, amit a nagyi "hallott", vagy amit a kérdező leírt, elvakítja az utálat egyértelműen. Nem minden fekete-fehér, de nyugodtan ítélkezz.
2016. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!