Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elkorcsosultun...

Tényleg ennyire elkorcsosultunk, ennyire le se *** egymást?

Figyelt kérdés

Én komolyan nem értem, hogy mi van a mai világban. Olyan válaszokat olvasok itt egyes kérdéseknél, hogy lassan azt kezdem hinni, csak összerakott robotok vagyunk...

Sokak szerint teljesen normális, hogy a nagymama nem láthatja az unokáját 2 hétig, még a kórházba sem mehet be 10 percre legalább megnézni (nem a több napi ottlétről beszélek), teljesen normális, hogy keresztszülő a keresztgyerek felé se tolja a képét, nem ám, hogy felköszöntse esetleg és még sorolhatnám, de most ez a két kérdés, vagyis inkább a válaszok verték ki a biztosítékot...

lehet én vagyok a maradi, de nálunk egy baba érkezése öröm, nem mondom, hogy a 3. unokatestvért is ugyan olyan szívesen fogadom, de basszuskulcs, a nagymamája miért ne láthatná? Akit fel fogok hívni, ha nem tudok valakit, akire rá merem majd bízni, hiszen engem/férjemet is felnevelték, nincs rossz viszony, nem is tudom, hogy fogadnának ilyen ötletet, hogy megvan az unoka, de 2 hétig még csak egy puszit se adhatsz neki mert nem vagyok rátok kíváncsi...

Van keresztlányunk, azért vállaltuk el ezt a tisztséget, mert szeretjük a szüleit, szeretjük a kislányt, legalább egy szelet csokit vagy gyümölcsöt vagy valami apróságot MINDIG viszünk neki, nem ám szüli vagy névnapkor, nem azért, mert érti, hanem mert ez a TERMÉSZETES...


Tényleg, komolyan ennyire lesz*rjuk egymást, emberek? Itt tartunk? Ennyit érnek az emberi kapcsolatok? Ez a normális?

Én ezt nem akarom elhinni...


2016. aug. 2. 20:22
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
37%

Tehát csak egyetérteni lehet. :)))

Te a válaszokat kritizáltad az adott kérdésnél, mire megkaptad a válaszokat itt is, hogy szerintünk ez nem a másik lesz..ása. Azt is leírtuk, hogy miért. Ha nem bírsz ezzel megbirkózni, és csak fekete-fehérben élsz, az a te bajod. Szép estét, dolgozd fel. Sógornőnek puszi! :)

2016. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
62%

Olvastam a kérdést, ki is akadtam rendesen, csak azért nem válaszoltam, mert fölösleges.

Én abban hiszek, hogy a gyerek nem magántulajdon, a nagyszülők is rajongva várják, embertelenség kitolni az első talalkozás időpontját. Ráadásul ez határozza meg a későbbi kapcsolatot is a nagycsaládban. Emlékszem, anyám mesélte, amikor megkapta a hírt az első babám születéséről, ezfórikus àllapotban repült haza apámhoz, anyósommal meg órákig ömlengtek egymásnak a telefonba. Reggel meg rohantak megnézni az unokát. El nem vettem volna tőlük ezt az érzést. Anyósom első mondata is rögzült a fejemben, megköszönte nekem a babát.

Onnantól is jöttek, ha tudtak, volt hogy csak beugrottak, volt hogy főzek nálam, a többi babánál meg foglalkoztak a nagyobbakal.

Én meg örültem, hogy milyen szerető, nagy családba születtek a gyerekeim.

Sok kismamában azt érzem mostanában, hogy azt hiszik, különlegesek lettek a szülés által, hatalmuk lett, és élnek vele, nem érdekli őket, más mit érez.

Ha én valamikor azt mondtam volna anyunak, anyósnak, hogy ne jöjjenek be a kórházba, meg még 2 hétig hozzánk se, jó darabig nem tudtam volna tükörbe nézni, hogy ekkora fájdalmat okozok nekik.

2016. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
Látom, már le lettem pontozva. De legalább olyan családban élek, ahol az emberek tisztelik, szeretik egymàst, odafigyelnek egymásra.
2016. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!