Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nektek is van olyan,...

Anyukák nektek is van olyan, hogy elegetek van a gyerekbol?

Figyelt kérdés

Ikreink vannak (3 evesek) es van egy 8 honapos babank.

Az ikrek kisfiuk, a baba kislany, egy angyal. Ahogy az egyik kisfiunk is egy tunemeny( persze dackorszak van nala is)... de a.masik... rug,vag,csapkod, harap, mar. Van, hogy 1 hetig 0-24-ben ilyen. Utana egyik percrol a masikra kattan egyet jon oda, bujik, simogat...de en legszivesebben eltolnam. Persze utana buntudatom van... de ezt erzem, van, hogy mar nincs is hozza turelmem :/

Massal is van ilyen?... a masik ket gyerekkel soha nem volt ilyen...Neha legszivesebben felpofoznam.



2016. aug. 28. 12:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/199 anonim ***** válasza:
79%
Hiába próbálod magad azokkal a válaszokkal nyugtatni, hogy másnak is szokott elege lenni a gyerekéből. Mivel te már a kérdés feltevéskor csak egyre gondoltál, holott 3 van. Néha nekem is néha sok, de általában elég egy forró fürdő, ilyenkor párom figyel rájuk. Ha hosszú ideje én vagyok velük, akkor megyünk a nagyszülőkhöz gyerekek ott alszanak, férjemmel meg wellnesezünk addig. De mindig többes számban, ha nekem kettő van nem azt kérdezem, hogy a gyerekből van elegetek. Remélem érted, már itt is csak a fiadra vetítetted ki a kérdést. Sok jó tanács született érdemes megfogadni vagy legalább elgondolkozni rajta. Az én fiam is szokott hisztizni, meg dackorszakos, de elolvasva, a tied után azt mondom, hogy szent.
2016. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/199 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt a linket ajánlom elolvasásra!!!!

2016. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/199 A kérdező kommentje:
Termeszetesen megolelem.
2016. aug. 29. 14:00
 124/199 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a válaszokat, csak a kérdésre szeretnék reagálni.


Nálunk is nagyok az ikrek és van egy két és fél évvel kisebb testvérük, szóval tudom, mi lehet nálatok.

El tudom képzelni, milyen nehéz az ikreknek, hisz hasonlót éltünk át. Amikor baba volt az öcsi (nálunk mindhárom fiú), a nagytesók nem fogadtak el senkit, aki hozzánk jött, megdobálták játékokkal az embereket, erősen belassult a szobatisztaság, stb. Még nem voltak akkor ovisok sem, és benne voltak a dackorszakban, s akkor jön a kistesó... és bizony, vele együtt a testvérféltékenység. Addig csak egymással harcoltak, rivalizáltak, azután át kellett élniük, hogy sokat voltam a babával, nem tudtam ugrani hozzájuk, ha szoptattam, lepisszegtem szegényeket, ha altattam, stb... és egyedül voltam velük reggeltől estig, a férjem nagyon későn jár haza, már jóval altatás után.

Na nem is ragozom, hisz eddig szerintem semmi újat nem mondtam. Lényeg, hogy nálunk is az egyik iker lett érzékenyebb abban az időben, olyan volt, mintha nála akkor zajlott volna le a szeparációs szorongás. Mindig velem akart lenni, éjjel átszaladt, reggel mindig mellettem ébredt, többet sírt, stb.

És igen, én is sokszor feszült voltam, aztán arra jöttem rá, hogy szó szerint MINDEN jobb, mint befeszülni.

Azt írnád, legszívesebben felpofoznád. Hát nézd, én bevallom, hogy fenekükre csaptam, volt ilyen kétszer-háromszor is. Nem vagyok rá büszke, és pont ellenkező hatást értem el. Vagy lepergett róluk, vagy nevettek rajta.

Azt tudod csak csinálni, hogy folyamatosan kommunikálsz velük, nagyon erősen érezteted a szeretetedet, verbálisan is, és simogatással, ölelgetéssel, stb. Találj egy módszert, amitől adott esetben lenyugszol. Próbálj ki új utakat, amiket nem az idegesség diktál. Minden családban más jön be. Csak higgadtan gondolkodj el rajta, hogy nálatok mi lehet célravezető.

Még annyit, hogy én pl. azt szoktam csinálni, hogy ha az egyik iker úgymond elborul és mindenkit piszkál, akkor annak velem kell jönnie, viszem magammal egy kis házimunkára, közben minél nyugodtabban beszélgetek vele, látszólag csak rá koncentrálok. Azért mondom, hogy látszólag, mert a mi helyzetünkben soha nem koncentrálhat csak egy dologra az ember.

Ja, és amikor jó periódusban van az ikred, akkor mondogasd neki, hogy mindig szereted, akkor is, ha épp mérges vagy. Még gondolatban se told el magadtól, mert megérzi a hidegségedet, és annál rosszabb lesz. Lásd meg a szemében, mennyire hiányzol neki, és milyen szomorú ő is. Te vagy a felnőtt, néha nincs más megoldás, mint feltételek nélkül egyszerűen megbocsátani a gyermeknek.


Kitartást kívánok!

2016. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/199 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Ha oviba lesznek remelem lesz egy kis pihi :)

2016. szept. 1. 16:00
 126/199 anonim ***** válasza:
40%
Ja, majd az óvónők megoldják helyetted. ;)
2016. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/199 anonim ***** válasza:
90%
Én hiszem, hogy ebben az esetben az óvoda jót tesz majd a gyerekeinek, komolyan! :D Nem lesz megkülönböztetés, stb...
2016. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/199 A kérdező kommentje:
Ugyanugy megfogjak Ok is buntetni, ha olyat tesz. De biztos Ok sem tudjak mit csinalnak... ahogy a nevelesi tanacsaso sem :) Csak itt par nagyokos.
2016. szept. 2. 12:29
 129/199 anonim ***** válasza:
68%
Vagy te.
2016. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/199 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem tudom feltűnt-e de itt nem a büntetés miatt háborognak a normális emberek, hanem amiatt hogy ha tudat alatt is, de megkülönbözteted az egyik gyereked, amit ő érez és ezért viselkedik így. De tudjuk, te jó anya vagy, a gyereked a nemnormális és a problémás, te meg a mártír.
2016. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!