Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekem született, de nem...

Gyerekem született, de nem vagyok "babócásabb" anyuka?

Figyelt kérdés

Van olyan fórum, ahova nem megyek tobbet, mert meg egyszer meglátom, hogy tápi, pocak, tejcsi, ujjacska, manóka stb., agyvérzést kapok. Szules elott jókat dumaltam velük, de ezt mar nem birom.

Es a sajatomon kivul nem rajongok a csecsemokert es a babas témakért. Neha mar hibás arunak erzem magam. Mult heten meglátogattam a baratnomet, 3 eves a kisfia. Elmentem velük buborék fújó bulira a közeli parkba, de nem bírtam elviselni a sok fontoskodo anyukat.

Nem tudom, mi lesz majd. Szeretnem a kisfiamat (most 5 honapos) állatkertbe, erdőbe, emberek köze vinni, de ezektől az edelgő programoktol kiraz a hideg.

Esetleg valaki, aki hasonló alkat? Valtozott ez valamit? Vagy el kell szenvedni?

(Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ok rosszul csináljak, csak hogy tőlem nagyon távol all...)


2016. szept. 4. 13:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%
Majd ha eléri azt a kort a gyereked, amikor társaságra van szüksége, majd megérted. Amúgy meg lehet ezeket a programokat kellemesen is eltölteni, nem mindenki fontoskodó. Mi se lettünk azok. Majd ha te is a saját gyetekeddel elmész valahová, ami csak miatta van, akkor alkoss véleményt, mert ez így nagyon felszínes, kívülálló vagy.
2016. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ja, 11-es, koszi, hogy emlékeztettel ra: a "majd megérted" is ide tartozik. Amíg nincs krapek, azert, ha van, akkor a hazAsok bölcsessége, ha házas vagy, a gyerekeseke, es ez egy never ending story - mindig van, aki bölcsebb, mert olyan sokkal előttem jár: eggyel tobb gyereke van legalabb vagy aki van, az minimum 1 hónappal idősebb az enyemnel... Nem, nem vagyok kívülálló. Illetve olyan értelemben igen, hogy ez nem at en világom.

Es koszi, hogy illusztraltad, amit a fontoskodasrol gondolok.

2016. szept. 4. 18:34
 13/25 anonim ***** válasza:
42%

Oh kérdező, amit utoljára írtál mennyire igaz!

Terhes lettem:-Na majd nem alszotok!

Megszületett és aludtunk éjszaka: -Majd ha jön a foga

Jött a foga és nem volt semmi:-Majd ha jön a szeparációs szorongás!

Akkor sem volt semmi extra: -Majd ha jön a dackorszak

Jött a dacolás, de kb fél perc alatt le lehetett rendezni: -Majd ha megszületik a kistesó, lesz ám féltékenység!

Uhha....

Én egyébként a "szopiztatás"-tól vagyok rosszul, ja meg a pocaklakó( mint valami Alien)

Ja és a kislányommal járunk "plázázni" is, mivel tőlünk nem idegen beülni valahova csak úgy, meg ruhát venni nem csak a gyereknek, persze emellett heti egyszer eljárunk Dalolóba (mondjuk dobtam ott is egy hátast, mivel legutóbb a férjem is eljött, más apukák is szoktak, anya meg kicsapta a cickót... :O) de pl a babaúszáson többnyire értelmes emberekkel szoktunk találkozni...

2016. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Hát, ha szándékosan félreérted, nyugodtan. :)

De nehogy azt mondd, hogy az 5 hónapossal át tudtad érezni, amit aktív résztvevőként a többiek, mert akárhogy csavarod, nem tudtad, és ezért nem is értheted. Lefordítom, amit írtam, mert látom, valamilyen furcsa sértettség és kompetenciazavar van nálad: csak akkor fogod megérteni, amikor te is ott állsz, addig meg ítélj el nyugodtan másokat, ha ez esik jól. Vagy ne állj be a sorba, ne menj vele sehova. Mert te bezzeg látod és a többiek felett állsz.

2016. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy az anyaság látványossá teszi a nők alaptermészetét. Azelőtt csak elmentetek egymás mellett az utcán, most egy „klubba” jártok, így látod megnyilvánulni őket. De ahogy nyilván eddig sem barátkoztál minden nővel, csak azért, mert nő, ezután sem kell csak azért, mert mindketten anyák vagytok. :)


Tény, hogy emiatt toleránsabbnak kell lenni, hiszen kapcsolatba kerülsz olyanokkal, akiktől addig menekültél volna (akár az iskolában, akár munkahelyen, akár egy buliban…). De nyugi, az anyák közt is vannak hozzád hasonlóak, én olyannal még nem találkoztam, hogy egy általam kedvelt nő ilyen „babócássá” vált volna – majd később „visszanormult”.


„…azt nem tudom, h oviban-iskolában mi lesz, mikor a gyerek tényleg ekezd szociális életet élni, mert annak örülök, ha barátkozik, csak az a baj, h a barátokhoz nyilván szülők is fognak társulni :P”

Iskolás gyerek anyjaként azt mondom, egy ovis csoport vagy iskolai osztály is remekül lemodellezi a társadalmat, van benne ilyen is, olyan is. Nálunk a gyerekek oviban még több féle szülő gyerekével haverkodtak, ültem végig én is olyan szülinapokat kedvesen mosolyogva, ahonnan szívem szerint visítva menekültem volna, de végül azok, akiknél a szülőkkel nem volt meg az összhang, „lemorzsolódtak”.

Iskolában pedig as szülők kb. 20%-a olyan volt, akivel semmilyen kapcsolatom nem volt a köszönésen kívül, 50% felszínes-udvarias, 20% akikkel elpoénkodtunk, de nem lett szorosabb a kapcsolatunk, viszont volt 10%, akikkel baráti viszony alakult ki, és rendszeresen összejárunk.

Hogy ez mennyiben határozta meg, hogy a gyerekeink is nagy barátok lettek, nem tudom, de azt hiszem, kisebb korban (alsó tagozat végéig mindenképpen) elég nagy szerepe van a szülők kapcsolatának is abban, a gyerek kikkel barátkozik. (Ne értsétek félre, nem tiltottuk őket senkitől, és nem is „nyomultunk”, hogy haverkodjanak valakivel, azt hiszem, a gyerekek remekül érzik, ha a családjukhoz közel álló értékrendű egy másik gyerek.)


Az jutott még eszembe ebben a témában, hogy véleményem szerint fontos, hogy milyen szocializációs mintát mutatsz a gyereknek. De leginkább az, hogy önazonos légy. Udvariasan hallgasd meg, ha egy „babócás” gügyörészik neked (úgyis érezni fogja, hogy nem vagy partner ebben), viszont nem muszáj csiribiri-táncházba járatnod a gyereket, ha sírva hánysz tőle.


4. válaszoló: „Nem értem, aki ennyire nem tud lemenni egy gyerek "szintjére", az minek szül?”

A gyerekek kicsik, de nem debilek, semmi szükség arra, hogy úgy bánjanak velük. Kedvenc példám, itt a GYK-n panaszolta egyszer valaki, hogy a gyereke E/3. személyben beszél magáról folyton („Petike kér almát”), és aggódott, miért nem múlik már el. Végül kiderült, hogy az egész család így beszél hozzá („Mama hoz almát Petikének”)… Nyilván egy idő után Petike is megtanulja a helyes beszédmódot, csak épp olyan fölösleges az utánzással tanuló gyerekeket marhaságokkal traktálni – aztán pánikolni rajta.


10. válaszoló: Mi az a „mosolyalvó”? :D

2016. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

11/14-es nincs kompetencia zavar, az inkabb nálad, hogy megmondd, hol vagyok kívülálló. Mint mondám, ha a gyerek örül, szuper, nem a gyerekekkel van bajom. Szerintem nem kell feltétlenül valaminek lenni, hogy valamit lássunk es megértsük. Tehát nem kell minimum ket vagy nem tudom, hány eves gyerekkel rendelkezni, hogy a tejcsizes zavarjon, megengedem magamnak, hogy mar most zavarjon.

Vagy pl.hogy az igény szerint szoptatott gyerekem mellett tudok társadalmi életet élni, baratnovel találkozni, beszelgetni, stb.es nem kell rogton gyerekke lenyegulni.

Azzal is egEtertek, hogy nem kell "lemenni a gyerek szintjére", hanem megpróbálni megérteni ot es tisztelni.

Amugy most eszembe jutott, hogy volt nehány "gyerek barátom" életemben, akikkel ki jöttem.

Megnyugtató, hogy mas is érez igy, remelem, miközben a gyerekem jol érzi magat valahol, találok par hasonló szülőt.

(Rém nagy családban nőttem fel legidosebbkent, sokat vigyáztam a tesoimra es mas rokonokra, szoval nem erzem magam totál kívülállónak a nagy erőlködés dacára sem. Es persze a kötelező smiley, ezt sem ertem, minek egy kritikus írás végére, am legyen. :-))

2016. szept. 4. 22:56
 17/25 anonim ***** válasza:
Én lányomnak mondom hogy imádom az ujjacskáját is meg popiját de ez csak a lányomnak és itthon ,többitöl én is frászt kapok de környezetembe senki nem beszél igy felnötként ,ezeket szavakat használokat én itt szoktam olvasni neten .
2016. szept. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

10-es: a mosolyalvoteg en sem hallottam. :D

13-as: ja, mi is annyi jotanacsot kaptunk, hogy hihetetlen. Öcsém meg a sogornom ahányszor meglattak engem vagy a férjemet: elore aludjatok ki magatokat. Egyszer meguntam, aztan megkérdeztem a sogornomet, hogy kell kialudnom magam elore... Jol megsértődött.

Kabe mindenki a világ végét vetítette elore, a vegen az élettől is elment a kedvem, nemhogy a gyerektől.

Erre a kisfiam jo alvó es jo evo, nyugodt, derűs gyerek lett.ist csak az utóbbi 3-4 nap kivétel, mert eleg nyugos es nem alszik.

De az ismerősök nem adjak fel: ó, ilyenkor meg konnyu,adj ha jon a foga, stb. Halál unalmas.


Es meg ket dolog: bocs az ekezetek hiányaert, telefonról írok. Valamint tudatosan senkit nem pontoztam, szoval csodálkozva latom a százalékokat.


Koszi az eddigi válaszokat mindenkinek!

2016. szept. 5. 08:26
 19/25 anonim ***** válasza:

Én a "tele van a cici tejcsivel" mondattól megyek a falnak. Esetleg "feszül a mellem", nem?

Én már a babás témáktól is menekülök. Korán szültem, a korosztályom most kezd gyereket vállalni, és orrba-szájba tesznek bele minden ömlengős babás csoportokba... komoly ismerősszortírozást kellett csinálnom.

Imádom a lányaimat de van tőlük független életem, amihez foggal-körömmel ragaszkodom.

26n

2016. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nekem a többes szám megy az agyamra. "2 évesek lettünk." Te is? És már gyereked van?


Kedvenc: "Még szopizunk". Ez maximum a férjednek jó hír, engem nem érdekel :D

2016. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!