Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek születése után teljesen...

Gyerek születése után teljesen megváltozott. Mit kellene tennem? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel már több mint 10 éve együtt vagyunk, minden rendben volt, voltak kisebb összeveszések, vitatkozások mint minden kapcsolatban, de amióta megszületett a babánk egyszerűen nem tudom hova tenni.Mindig is egy vicces, laza ember volt imádtam, mielőtt teherbe estem mondtam is hogy a gyerek őt fogja jobban szeretni mert én leszek a szigorú anya, ő meg a jófej, laza apuka. Babánk négy hónapos és mintha nem is ugyanaz az ember lenne a párom.Mindenért morog pl. minek jönnek a nagyszülők olyan gyakran, miért veszik fel állandóan a gyereket, minek vesznek neki cuccokat.Engem meg azért bánt mert nem állítom le őket, elhord mindennek miatta.Sokszor a saját szüleivel is úgy beszél mint a kutyával ha esetleg valamilyen tanácsot adnának a gyerekkel kapcsolatban.Mindig csak a baba miatt veszekszünk.


Mondtam neki azt is, hogy jó lenne kicsit kimozdulni, kettesben elmenni valahova (mozi, vacsi stb.) erre megkaptam, hogy milyen anya vagyok én, hogy le akarom passzolni a gyereket.Mondtam neki, hogy természetesen hármasban is csináljunk programot de jó lenne csak ketten elmenni valahová erre nekem vágta, hogy menjek el a boltba bevásárolni majd ott kikapcsolódom. Olyan mintha kis kalitkában akarna tartani engem meg a gyerkőcöt. Próbáltam vele megbeszélni, de ő csak hajtja a magáét és nem érti mi a problémám.Már mondtam azt is ha nem változik akkor elválnak útjaink.Egyébként jó apuka imádja a babát, sokat segít azt mondja engem is szeret, de a viselkedéséből nekem nem ez jön le.Ha nem viselkedne ìgy a gyerekkel kapcsolatos dolgokban akkor nagyon boldogak lehetnénk.


Szerintetek velem van a probléma?Én akarok túl sokat azzal, hogy nem csak anya szeretnék lenni hanem nő is?Vagy majd ha nagyobb lesz a baba kicsit "lelazul" majd a férjem és nem lesz ilyen szigorú?


Nem tudom mit tegyek de így már nem jó nekem.


A válaszokat nagyon köszönöm!



2016. okt. 12. 00:32
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm a kritikát, tènyleg.De hogy mondjam meg a nagyszülőknek, hogyan tálaljam arra lennék kiváncsi.Nem tudom, Te hogy vagy vele, de én szeretem a szüleimet is és sem őket sem a páromat nem akarom bántani...valahogy meg kellene találnom az aranyközéputat.A megnyilvánulásodból ítélve egy ősanya lehetsz, aki senkire nem bízza a gyerekét.
2016. okt. 12. 08:24
 12/32 A kérdező kommentje:
Párom dolgozik, de a nagyszülők is, így csak munka után bagy hétvégén tudnak jönni.Igen mindkét családban első unoka.Lehet hogy velem van a baj de én úgy szeretem nézni, melengeti a szívem mikor a nagyszülők q kicsivel foglalkoznak, páromat meg ilyenkor elönti a düh.
2016. okt. 12. 08:27
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akarlak bántani de kicsit tényleg visszább vehetnél.

Mond meg a nagyszülőknek, hogy most ne menjenek mert 3an akartok főzni vagy elmenni valahova. Szerintem ha normálisak mar pedig nekem az jön le akkor nem fognak megsértődni.

Pl nálunk ha az én anyámnak mondom most ne jöjjön mert ez meg az akkor nem sértődik meg. Ez már anyósomra nem mondható el se a férjem rokonjaira. Ők mind bedurcáznak.

Inkább úgy kéne csinálnod hogy bevonod a férjed. Gyere szivem csináljunk együtt kaját 3an. Együtt fürdetetni a babát.

Úgy kezeli a babát mint egy himestojást.


Én örülnék ha néha a férjem igy igényelne minket. De mi legtöbbször csak harman vagyunk. (A lányom, a fiam meg én)

Értem hogy bánt semmi nem tetszik neki.

Szerintem kicsit hanyagold a baba mutogatást minden héten megy valaki.

2016. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
45%
Nem olvastam egy választ se, de két gondoloat fogalmazódott meg bennem. Vagy van valakije vagy depressziós.
2016. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
33%

Felesleges volt 10 évet várnotok a gyerekkel, ha annyi előnye se volt, hogy mostanra megértsétek egymást.


"A megnyilvánulásodból ítélve egy ősanya lehetsz, aki senkire nem bízza a gyerekét."


Ősanya? Ez jó. Nem, csak olyan anya nem vagyok, mint te, aki minden idegenre előbb bízná a gyerekét, mint a saját férjére.

Igazi apának tartom és úgy is kezelem.


"Lehet hogy velem van a baj de én úgy szeretem nézni, melengeti a szívem mikor a nagyszülők q kicsivel foglalkoznak, páromat meg ilyenkor elönti a düh."


Igen veled, ha nagyobb örömmel tölt el, hogy a nagyszülők játszanak a gyerekkel, mint a saját apja.

Első unoka persze, de a férjednek meg első gyereke! Ezerszer fontosabbnak kellene ennek lennie.


De amíg nem látod a fától az erdőt, addig a megoldást sem.


Majd ha apuci lelép, akkor meg ő lesz a gonosz, rossz, te meg a meg nem értett, aki nevelheti tovább a nagyszülőkkel a csemetét.

2016. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk már nagyobb a gyerekünk, én is dolgozok. Apósom csinálja ezt, hogy kb. 2 naponta jön fél órára. Baromi idegesítő és fárasztó. Neked biztos felüdülés, hogy az egész napi egyedüllét után jönnek a saját szüleid, de én pl. nem tudok munka után nyugodtan punnyadni, meg levenni a melltartómat, mert apósom bármikor csöngethet. A gyereket meg csak felzaklatja fél óra alatt, utána nekünk sír, hogy miért nem marad játszani a papa.

A másik, hogy a férjed nagyon félti még a babát, ami természetes, idővel fog lazulni. Amikor ilyen pici volt alányunk, minket is nagyon zavart, ha olyan játékot hoztak, ami nem a korának megfelelő, mert veszélyes lehet rá. Persze nem adtuk oda neki, de azért mindig bosszankodtam, hogy hogy lehet ilyan hülye, aki hozta. Csak el kell olvasni a címkét.

A kettesben kimozdulás is nagyon korai szerintem. Az én férjem sem örült volna, ha 4 hónapos baba mellől elvágytam volna szórakozni (természetesen bevásárolni, vagy orvoshoz elmentem és kibírtam).

2016. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólást!Mindenkinek ment a zöld kezecske akármilyen véleményt/választ írt, mert nem azért írtam ki a kérdést, hogy azt a választ kapj mit hallani szeretnék, hanem mások őszinte véleményére, tapasztalataira voltam kiváncsi!Köszönöm!Megpróbálom a nagyszülőket kicsit háttérbe szorítani és előtérbe helyezni a párom és a kis családunkat.Azt meg hogy lenne valakije kizárnám, ha nem dolgozik akkor itthon van velünk.
2016. okt. 12. 09:14
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

Juj, ez a két naponta jönnek a nagyszülők engem is kikészítene. Nekem anyósom hetente jön, és már attól kész vagyok néha, pedig anyós jófej, nincs vele bajom, csak kikészít, hogy minden szombat délután az a fix program, hogy itt ül, és tartogatja az unokáját, és altatni próbálja, ha akar aludni a gyerek, ha nem.

De hogy minden második nap odamennek a szüleid, az nagyon erős. Semmi magánéletetek nincs így... Tök megértem a férjed, hogy morog ezen, nem egészséges, hogy ti, a nukleáris család ennyire nem tudtok családként működni a hétköznapokban, mert szinte mindig ott van valaki más is.

A szüleidnek szerintem simán megmondhatod, hogy most már kissé soknak érzitek, hogy ennyiszer jönnek, jobb lenne, ha egy-két hetente jönnének csak. Ha ezen megsértődnek, az az ő bajuk. Ne érts félre, én is szeretem a szüleimet, de ha ennyiszer itt tanyáznának, én is szólnék, hogy ez már túlzás. Mint ahogy anyósomnak is szóltam, hogy aznap, amikor a kórházból hazajövünk, ne jöjjenek át, mert pihenni szeretnék, és csak mi, a szűk család szeretnénk együtt lenni legalább pár napig. Megsértődött amúgy, de tök nem érdekelt. Ha magától nem jutott ez eszébe, akkor valakinek emlékeztetnie kellett rá, hogy ezt talán nem kéne.

2016. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%
Próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy ne 2naponta hanem 3-4 naponta menjenek. Ha jó a kapcsolatotok akkor ez nem okozhat gondot. Csak öszintén. Hajrá! :)
2016. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is ez kezdődött az első gyerekkel. Szinte minden nap ott volt valaki, a család sosem volt együtt.

Én szóltam a nagyszuloknek, és beosztottuk, mikor jönnek.

Lehet, hogy negsertodtek, de nálam volt az ász, az unoka :))

Sokkal jobb volt utána a családi életünk.

Most jó lesz, mindkét nagyszulo 1400 km-re van, és akkor fognak jönni, amikor megszervezzük nekik az utat. :))

2016. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!