Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek születése után teljesen...

Gyerek születése után teljesen megváltozott. Mit kellene tennem? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel már több mint 10 éve együtt vagyunk, minden rendben volt, voltak kisebb összeveszések, vitatkozások mint minden kapcsolatban, de amióta megszületett a babánk egyszerűen nem tudom hova tenni.Mindig is egy vicces, laza ember volt imádtam, mielőtt teherbe estem mondtam is hogy a gyerek őt fogja jobban szeretni mert én leszek a szigorú anya, ő meg a jófej, laza apuka. Babánk négy hónapos és mintha nem is ugyanaz az ember lenne a párom.Mindenért morog pl. minek jönnek a nagyszülők olyan gyakran, miért veszik fel állandóan a gyereket, minek vesznek neki cuccokat.Engem meg azért bánt mert nem állítom le őket, elhord mindennek miatta.Sokszor a saját szüleivel is úgy beszél mint a kutyával ha esetleg valamilyen tanácsot adnának a gyerekkel kapcsolatban.Mindig csak a baba miatt veszekszünk.


Mondtam neki azt is, hogy jó lenne kicsit kimozdulni, kettesben elmenni valahova (mozi, vacsi stb.) erre megkaptam, hogy milyen anya vagyok én, hogy le akarom passzolni a gyereket.Mondtam neki, hogy természetesen hármasban is csináljunk programot de jó lenne csak ketten elmenni valahová erre nekem vágta, hogy menjek el a boltba bevásárolni majd ott kikapcsolódom. Olyan mintha kis kalitkában akarna tartani engem meg a gyerkőcöt. Próbáltam vele megbeszélni, de ő csak hajtja a magáét és nem érti mi a problémám.Már mondtam azt is ha nem változik akkor elválnak útjaink.Egyébként jó apuka imádja a babát, sokat segít azt mondja engem is szeret, de a viselkedéséből nekem nem ez jön le.Ha nem viselkedne ìgy a gyerekkel kapcsolatos dolgokban akkor nagyon boldogak lehetnénk.


Szerintetek velem van a probléma?Én akarok túl sokat azzal, hogy nem csak anya szeretnék lenni hanem nő is?Vagy majd ha nagyobb lesz a baba kicsit "lelazul" majd a férjem és nem lesz ilyen szigorú?


Nem tudom mit tegyek de így már nem jó nekem.


A válaszokat nagyon köszönöm!



2016. okt. 12. 00:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%
Ha idővel sem múlik, én megpróbálnék egy párterápiát. Szerintem a nagyszülős dolog tünet, nem ok. Az igazi ok felderítésében szakember tudna segíteni.
2016. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakozok ehhez, ugyanez volt, első unoka aztán császár után, alvás nélkül állandóan valakit bámulni kellett, ki voltam én is ettől meg a férjem is hogy alig vagyunk hármasba, szerencsére az első 1-2 hétbe volt ez, de ugyanez volt hogy mi se akartuk megbántani a szüleinket, de muszáj volt beszélni velük.

Nem volt semmi sértődés tényleg, megmondtuk hogy ne haragudjatok, beszélgettem férjemmel/feleségemmel és arra jutottunk hogy többet szeretnénk hármasba lenni, remélem nem sértődtök meg de kell nekünk is a magánélet.

Nálunk ezt mindenki felfogta, főleg nálunk még válás is volt tehát 3 részre szakadt a nagyszülőség.

Másik szabály ami fontos hogy szülők feléről mindenki a sajátjának mondja meg tehát férjed a szüleinek és te is a te szüleidnek.

Szóval első sorban ülj le férjeddel beszélgetni, utána meg a nagyszülőkkel szépen és ne hagyd hogy a házasságod menjen rá azért mert született egy unoka könyörgöm. Borzasztó hogy a válás fordul meg a fejedbe egy pici babával minthogy picit is belegondolj mit érez a férjed.

Hidd el sok minden fog így változni.

2016. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
55%

Vállalom én is a lepontozást, de egyetértek #21 véleményével. Szerintem is nagy gondok vannak a férjeddel. Amiket leírtál, nekem úgy tűnik, nagyon nincs rendben. Amit veled csinál, az nem normális. A nagyszülőkhöz való hozzáállása már csak hab a tortán. Persze ismerni kellene őket, de nekem az, amit leírtál, nem tűnik soknak. Hozzám is jöttek gyakran a nagyszülők, én mindig szívesen láttam őket, de nálunk legtöbbször akkor jöttek, mikor a férjem dolgozott. De ha otthon lett volna, akkor is elképzelhetetlennek tartom, hogy így viselkedett volna.

Ilyen apróságokkal keseríteni a hangulatot, hogy egy számmal nagyobb ruhát hoztak egy 4 hónapos gyereknek, ez már abszolút kötözködés, hiszen az pár hónapon belül jó lesz. Az a tökéletes ajándék ruha, nem az, ami éppen jó, kb. még 2 hétig... A kisautó meg... Ha minden látogatáskor hoznának valami mütyürt, és kilógnának a szekrényből az olyan holmik, amiket csak évek múlva adhattok oda, akkor O.K. a kiakadás. De egy darab vacak játékautóból patáliát rendezni...

2016. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%

Hát tényleg a férj a hibás, hogy azt merte képzelni, hogy ha gyereke születik, az legalább félig az övé is lesz és nem apóst-anyóst kell kétnaponta plusz egész hétvégén kerülgetnie.

Irónia off


Csoda hogy 4 hónapja tűri és csak morog.

2016. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%
A főkérdés után először a férjedet gondoltam problémának, de a kommented után sokkot kaptam... KÉTNAPONTA ott vannak a szüleid??? Ó, te jó ég, meg is őrülnék.. Elég lenne a hétvégén egyszerre odahívni mindkét nagyszülőt. Megértem a férjed. Lehet, hogy neked ez nem gond, sőt, örülsz, de a férjed meg másmilyen, ő igényli a hármasban töltött időt.
2016. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Azt le kell hogy írjam, hogy én örülök a szüleimnek de SOHA nem én hívom őket.Mivel nem lakunk túl messze egymástól gyakran úgy jönnek, hogy nem is tudunk róla.Én tegnap is elmentem a boltba, párommal volt a baba (mert simán rá merem hagyni, nem úgy mint ahogy valaki írta) mire visszajöttem már itt voltak a szülők.
2016. okt. 12. 14:28
 27/32 anonim ***** válasza:
93%
Akkor meg szóljál nekik.
2016. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
24%

Én nem tudom, miért annyira természetellenes az, hogy a közel lakó nagyszülők 2 naponta fél órára beugranak? 48 órából 0,5 olyan nagyon megterhelő, és zavaró a szűk családra nézve? És hogy abban a fél órában a nagyszülő kezében van a gyerek? Apuka utána nem babázhat eleget még akár aznap? És azért kell tönkremennie egy embernek, egy házasságnak, mert a nagyszülők ennyit ott vannak? Egy erős kapcsolat, meg egy normális ember ilyeneken, amiket a kérdező leírt, szerintem nem akadna fenn.

A helyzetet mindenképp kezelni kell, de szerintem a legkisebb probléma a nagyszülők látogatásai. Ha azokat meg is ritkítják-rövidítik, a férj akkor is fog találni számtalan dolgot nap mint nap, amivel a kérdező életét megkeseríti.

2016. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
69%

És a "nem én hívom őket" rögtön fel is oldoz?

Ismerős a mondás, hogy néma gyereknek anyja se érti?

2016. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a második érkezett egy hete. Pénteken jöttünk haza,szombaton hozták anyósék a nagyot vissza ,itt is voltak sokat,mert após megjavitott egy pár dolgot. Mi itt is hagytuk a babát már egy órára,mert a nagy fülbevalója,ami be lett téve neki,elhajlott igy vettünk másikat.

Most egyik nap is voltak itt,mert a városban jártak. Amúgy mi járunk oda,mert az kertes ház,a nagy szeret ott lenni. Úgy volt amúgy a kérés eredetileg,hogy kórházba jöhetnek,itthon egy hétig nem. De végül nem bántam,nem volt fárasztó a szülésem.

Szüleim messze,ők hó végén jönnek majd.

Engem is zavarna ha a nyakamon ülne valaki két naponta,mégha csak fél órát is.

A babát simán rá merném hagyni anyósra bármikor,még így egy hetesen is,de mondjuk a kettesben lenni dolog miatt is,max.havi egyszer. De nem fogjuk úgysem,mert sok lenne benzin költség,ha 4x mennénk oda vissza a egy nap 42km-t.

2016. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!