Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
90%
Sok ilyen van :)) Bár én már nem akadok fenn az ilyesmin. Legutóbb sajna megkaptam a magamét :)) Tanítónő és magyar szakos tanár is vagyok és néha bántják a szememet (a fülemet még jobban!) ezek a babanyelvre hajazó rövidítések, gügyögések. nem akarok senkit megbántani, így inkább nem említek egyet sem :)
2010. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
74%
A tejci. C-vel. Ez egyszerűen pösze!
2010. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
89%

én sem említek egyet sem, de ez hozzátartozik a babázáshoz. :D

Engem is bántott, de már megszoktam.:D


(mondjuk az "ízletesz ész nagyon omlósz" reklámot semmi sem tudja felülmúlni nálam....)


Kitartást! :D

2010. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
78%

hát nállam is van egy pár ilyen kifejezés. de a fiatalok - kamaszok - szlenge is kiakaszt mostanában.


de az említett pöszés reklám az csúcs- mindig elkapcsolom a tévét akkor.

2010. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
91%

Hú, az a reklám nekem is a kedvencem:D

A tejci is jó, de volt a napokban egy kérdés, ami a bimbi szót tartalmazta: (Milyen érzés, ha a baba rácuppan a bimbire). Na az se volt semmi:D

A szopival nincs bajom, jobb szó egy babánál, mint a szopás:S

De a szopcsi... Na az gáz:D

2010. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
86%

Nálam sem kimondottan egy-egy szó veri ki a biztosítékot, inkább a köszcsi, puszcsi, stb.

Ebből az anyukák is alkotnak, pl: a baba pukcsizik, szopcsizik, alcsikázik, ülcsikézik stb. na ezek az őrületbe kergetnek. Na, az omlószosz gyereknek én is megmutatnám merre van a logopédia....

Na, de ez van:) Majd megszokja a fülünk

2010. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
61%
Engem legjobban a "hos" irrital (pl. "6 hos nagylany anyukaja" kontextusban). Falra tudnek maszni tole. Nincs olyan szo, hogy hos, csak honapos. Nehez kiirni plusz 4 karaktert?
2010. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
100%
Engem a csaszi szó akasztott ki. Nem is tudtam először, hogy mit jelent, csak a szókörnyezetből derült ki, hogy császármetszést takar.
2010. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
88%

a heteske és a tejci.vehemens vagyok,kos jegyben születtem szóval én legszívesebben fejberúgtam volna a válaszolót.

amitől viszont undor fog el és volt,hogy a wc-re rohantam az a tojcsis nyák

2010. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
68%

A tejci mindent visz.

Még arra is ugrom, amikor "tápos" babákat emlegetnek (tápszeres helyett).

2010. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!