Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
 81/106 anonim ***** válasza:
100%
"nagy cicista a fiam", "cicilés" Brrr.
2012. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még attól is kivagyok, hogy a tápszeres babát táposnak hívják. Nem csirke az a gyerek!
2012. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon jókat olvastam és jókat is nevettem de Ti semmit nem becéztek a gyereketeknek?Mindennek kimondjátok a nevét?

Jó nem ilyen agyament dolgokra gondolok mint amikor valaki többesszámban beszél a gyerekéről de pl a tejcsi és a pocaklakó aranyos.

2012. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 Golan Trevize ***** válasza:
56%

Én a "pocaklakó"-tól is falra tudok már mászni, nemhogy a többitől.

Ja, meg attól is idegrángás kap el, amikor mindig többes számban beszélnek: "nagyot kakiltunk", "150 ml-t szopiztunk", stb.

2012. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez nálam viszi a pálmát! Kiakadok ezektől a becézésektől...

2012. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam valahol,hogy imcsikézem a babcsikámat:-):-)

Na ez még az omlósz cirkét is lesöpörte,pedig azt már zackóban sütjük:-D:-D:-D

2012. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
100%
09:48-as, dehogynem, én becézek normál keretek között, de az anyanyelvet megtartva. Tehát a macska az cica, a kutya az kutyus. És nyilván popsit mondok és nem azt, hogy hátsófertály, de az ivás helyett nem használnám, hogy "isszizik" (itt olvastam), vagy a tej helyett tejcsikét, a baba helyet babcsi, meg babóca, meg pocakcsajszi...Szeretném ha a gyermekem a szépen és helyesen tanulna meg beszélni és nem ezt a ma divatos "minden szót betegesen kicsavarunk és átköltünk,mert úgy a cuki és trendi" hullámot sajátítaná el.
2012. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam, h anyós "iszikát" kínált a babának. (innivalót)

Anyám...

2012. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy régi már, de végigolvastam az összes hozzászólást és nagyon jót vigyorogtam! :D

Köszönöm, hogy feldobtátok a napomat!

2014. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
94%

Van olyan szó, hogy hós, nem is új. Viszont akit ez ennyire zavar, fura, hogy nem használ ékezeteket. Elő lehet azt is állítani.

A tejciről meg annyit, hogy nem pösze tejcsi, csak úgy hangzik. A tejcsinél semmivel sem rosszabb. :) Ez egy változat, az anyu-ci, babu-ci, stb. mintájára jött létre.

A kérdésre válaszolva: én már jó ideje nem akadok ki ilyesmiken, odáig sosem jutottam. Most elolvastam néhány választ, inkább azokon szórakoztam jót, micsoda igénytelen helyesírással kritizálnak itt másokat.

Ami kérdéseknél nem tetszik, az pl. az "x h km", ahogy a kérdezőnek. Egy csomó kifejezés szintén nem tetszik, nem használom, de kiakasztani nem tud egy se.

2015. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!