Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 anonim ***** válasza:
82%

tejci és a babó de ez a tojcsis nyák sem semmi

Bláááá hányinger az egész!

2010. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
85%
Amitől rosszul vagyok az a pocaklakó és a babásodás. A tojcsis nyákot itt olvastam először, majdnem hánytam... Az omlósz hülyegyerek meg nem létezik, hogy tetszik valakinek.
2010. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
73%
Én is a tejcit gyűlölöm a legjobban...meg a főzi-gyümi-jogi témákat. Egyébként még azt utálom, amikor mivel most kismama vagyok, többesszámban beszélnek rólam :\
2010. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy hülye vagyok, de mi az a "tojcsis nyák"?

A pocaklakó szerintem aranyos, jobb mint amikor valaki azt írta, hogy hasas.

Nekem egyszer postás mondta, amikor megérkezett a kiskád, és kimentem még nagy pocakkal, hogy a baba még a gyári csomagolást élvezi :-D

A bölit mi is használjuk, de csak szóban, itt nem nagyon használjuk a bölcsit. Vagy bölcsöde vagy böli. "megyünk a bölibe :-D"

A "tápos"ról nekem is a csirkék jutnak eszembe :-)

Viszont a túlzott javításokat sem értem. Anyuka a bölcsöde udvarán rászólt a gyerekre, hogy nem barik vannak a pulóveren, hanem juhok brrrrr

Na az omlosz csirkétől fel áll a szőr a hátamon


egy 2,5 éves és egy 3 hónapos kislány anyukája

2010. ápr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 anonim ***** válasza:
90%

Jaaaajjj, tényleg. A tojcsis nyákcsi kimaradt.Hányás!!!!

Csatlakozni akartam a facebookon az omlószosz gyerekhez, de nem találtam. Hogy kell keresnem? :)

A tejci és a böli nekem is öklendezős...

2010. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon jókat írtatok, csak eggyel tudnám kiegészíteni:fürcsi.

De ez nem csak a kismamákat jellemzi. A kedvencem: valcsi napcsi ajcsi. Na??? (Gyengébbek kedvéért: valentin-napi ajándék)


Kérlek titeket, árulja el valaki mi az a tojcsis nyákcsi! Még a végén teljesen hülyén halok meg!

(O)

2010. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:
61%

Sziasztok!

Az előbb olvastam "tüdőgyuszija van" ...na nálam ezek verik ki a biztosítékot,azokat már nem is írom,amiket ti is említettetek...

2010. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 anonim ***** válasza:
100%
"Tojcsis nyák": az én értelmezésemben tojásfehérje-szerű folyás.. de lehet, hogy tévedek, mert én ezt sosem használtam, nem is volnék rá képes :s Engem a "mindent ketten csinálunk" típusú mondatok zavarnak :)) bekakiltunk, böfikéztünk, jön a fogunk..... A többit meg már előttem írtátok sokan .
2010. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
72%

böli-bölcsőde

fürcsi-fürdetés

szopcsi-szoptatás

bekaksizott-bekakilt

főzi-főzelék(vagy főznivaló)

tápci-tápszer

tejci-anyatej(gondolom)

tojcsis nyák-tojásfehérjés folyás(ovulációkor)

hós-hónapos

heteske,km-hetes,kismama


Aztán ugye már mondatokba foglalva:

szopiztunk ma éjjel szépen...(a kisbaba igen de vajon anyuka kit szopizott?)

Bekakilunk még sajnos...(hát igen kedves anyuka ha még X évesen bekakil az tényleg sajnos)

Van már két fogunk...(a gyereknek gratulálok,de kedves anyuka miért nem ment időben fogorvoshoz?)


Még pár:gyümi-gyümölcs

türcsi-törölköző

limcsi-limonádé

sétike-sétálás


Nagyon rossz ilyeneket olvasni,szerintem kéne alkotni egy "kismama-friss anyuka értelmező kéziszótárat"


(nem vagyok sem tanár,sem nyelvész,nekem is van gyermekem,sőt kismama is vagyok,de távol áll tőlem az ilyen beszédstílus)

2010. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
58%

Nálam a "manó", mint gyerek... Mekkora a manód?!


Nekem nincs manóm:)

2010. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!