Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
 71/106 anonim ***** válasza:
64%

Látom a tejci sokaknak olyan mint ha pöszeség lenne-akkor ti hogy mondjátok?mert nálunk ez 30 éve teljesen átlagos használat.


a -csi végü dolgok nálam is verik a biztosítékot.

2011. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
87%

x hetes pocakcsajszi és egy 3 éves kispasi anyukája


Valami szellemi toprongy anyuka így írta alá a hozzászólását.

2012. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy van,amitől ver a víz és nem tudom mért: az pedig a "babó".Mi az anyám,az hogy babó? Baba max. De talán sok újszülött értelmesebb,mint a sok anyuka :)!
2012. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:
77%
Ja ja ja ,meg eszembe jutött még 2 amitől hányok .Egyik a "remélem babás vagy" kifejezés, a másik az "x hós csajszi anyukája". Mi az,hogy babás valaki? Ez olyan,mintha azt mondanám,hogy remélem sz@ros leszel,vagy ilyesmi,nekem legalábbis mindig ilyen jut eszembe róla :D!
2012. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
4%

kismama tornán hallottam:

babácska


?!

2012. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
100%
Közösségi oldalon az egyik kisgyerekes ismerősöm képleírása: fürcsi-pancsi apcsival... (fürdés apával)
2012. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
26%
az, hogy KÖTŐDŐ NEVELÉS!
2012. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, ezért bocsi, ha ismétlek.

Na, egyrészt attól tudok a falra mászni, amikor az illető/anyuka leír egy kisregényt és szó szerint erőlködnöm kell, hogy értelmezni tudjam azt a fogalmazásnak csúfolt szóhalmazt. Mert a helyesírás még hagyján, de az a megfogalmazás...no comment.

A másik, amikor azt írja az anyuka, hogy ma szinte csak cicit evett a gyerek. Cicit evett. Gáz. :D

A többesszám is eléggé irritál, de azt már megszoktam. Viszont amikor a cicizést is többesszámba teszi, feláll a szőr a hátamon. :D

2012. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
100%

"Bekakilunk még sajnos...(hát igen kedves anyuka ha még X évesen bekakil az tényleg sajnos)

Van már két fogunk...(a gyereknek gratulálok,de kedves anyuka miért nem ment időben fogorvoshoz?) "

hát, ezen itt röhögök hangosan:DDD, köszönöm, jól esett:D!

2012. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
98%
Ja, tényleg, "cicikét ebédelt". Ez nálam is ütött. A legjobb az, ha esetleg furán nézel egy ilyen hallatán, még ő van megsértődve:DD
2012. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!