Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
 61/106 anonim ***** válasza:
78%
Egy érdekesség: 19 hónapos (amúgy a hóval mi a baj? "Folyó hó X-én...") kisfiam nem szereti a szó végi "i"-t, inkább más hangot mond helyette. Pedig mi nem szoktuk neki agyonbecézgetni a szavakat. Olyan, mintha az ellen tiltakozna :) Ő "Bendzse", a testvérem "Pete" :D, hirtelen nem is jut más az eszembe. Van még egy-két ilyen szó.
2010. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:
100%
mikor erre az oldalra keveredtem, nekem nagyon furcsa volt a BABÁS POCI kifejezés, pl fényképre, "nagyon babás a pocid" tehát valószínűleg várandós az illető. de nem ítélkezem...csak kinevettem ezt a szóösszetételt ((((((((:. használni biztos nem fogom
2010. máj. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én már olyan aláírással is találkoztam, hogy "21 hetes pocakbabás", na én ettől fogtam padlót. Meg sok gyöngyszem van még az oldalon, lehet, hogy már írtam őket korábban, nem akarom ismételni magam :)
2010. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
100%
Naaa és megtaláltam az egykori nagy favoritot :D http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..
2010. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor volt itt valaki, aki a fia "pöszörkéjét" emlegette:)))
2010. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nekem, pöszörke, aú :D Már várom mikor írja le valaki, hogy "trüsimüsi" :D:D Már csak az hiányozna komolyan :)
2010. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a selypegés és a többesszám veri ki a biztosítékot. Van egy ismerősöm, aki most várja első babáját, amikor összefutunk, ilyeneket mond a kislányomnak: "nadon cinoszak vadunk ma". Nem szólok rá, mert ritkán találkozunk. Jön a fogunk és társai szintén zavarnak.

A sok felesleges becézést én se szeretem, habár én is használok egykettőt. Tejci, tejcsi, az én fülemnek egyik se idegen, de nem szoktam mondani. A főzit viszont itt olvastam először egy hasonló témájú kérdésben, és napokig nem tudtam rájönni, hogy mit jelent. Aztán egy másik kérdésnél már kiderült a szövegkörnyezetből.

Amit még kifejezetten utálok, amikor a kutyára azt mondják, hogy vau-vau. A gyerek azt is megérti, ha megtanítják neki, hogy kutya. A macska akkor miau, a madár meg csipcsirip, a tehén meg búúú...

2010. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
95%

az én lányom tudja, hogy az kutya, mégis vauvaunak hívja. Nem zavar, hizsen még csak 2 éves.

Mi ettől függetlenül kutyának hívjuk.

2010. máj. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak egy dolog zavar,amikor valaki a császármetszést csaszinak mondja.

Én is így szültem,szerintem semmi becézgetni való nincs rajta...

2010. máj. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
74%
nem kismama, ugyan, de a "besza-behu", meg a "bebaszcsiztam", "szercsike", "lávcsi", "lávollak" ,"szivuska".. és az angol szavak. manifesztálódik, szuicid, celeb,stb. ráadásul ilyen szépen magyarosan leírva (vagy celebnél írás szerint kiejtve)
2010. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!