Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
84%
Aki kereste a Facebook-on az "omlósz"-t :D Itt van: [link]
2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
48%
off : én már küldtem a linket e-mailben, de így legalább mások is csatlakozhatnak :)
2010. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
79%

A tejcsi nekem is irritáló volt, de megszoktam, mert 18 hónapos kisfiam így hívja a tejet. Pedig nem hallotta senkitől, de reggel ahogy kinyitja a csipáját már kiabál hogy tejcsi. Ez van.

A szopik helyett én a szopizik-ot használtam. A fülemnek jobban hangzik, hogy szoipzik a kicsi, mint az hogy szopik a kicsi.

Nem kismamás, de egyszer olvastam: olyan depi vagyok, mindjárt öngyi leszek.

2010. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
58%

Engem leginkább az zavar mikor azt írják, hogy a gyerek kakál. Ez a szó nekem nem hozható össze egy aranyos gyerekkel. A gyerek inkább kakil.

Néha én is többesszámban beszélek magunkról, de ha észreveszem javítom magam.

És ez a tejci dolog szerintem aranyos. Én is így hívtam kiskoromban 30 éve.

Na és ez a manó dolog. A fiamat én is manózom, mert úgy néz ki (3 hónapos). A lányom cica. De ezeket a szavakat csak családon belül használjuk, kifelé baba és nagylány.


2 gyerekes anyuka

2010. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 anonim ***** válasza:
82%
Köszi a linket, végre csatlakozhatom az omlósz kisfiúhoz :)
2010. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 anonim ***** válasza:
90%

12:01. ááááá, kész:D.

Ja, tüdőgyuszi. A férjem Gyula, na gondolhatjátok :D:D:D

2010. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
74%

engem csak addig zavart, míg meg nem született a fiam. Azóta mindíg azon veszem észre magam, hogy akaratlanul is úgy beszélek. Hisz mégiscsak egy baba a lelkem, nem egyetemi professzor! Hadd gügyögjek neki kicsit (persze a józan ész határain belül)!

A rövidítésekkel (x hós baba anyukája) az a helyzet, hogy sok anyukának alig van ideje választ írni, így normális, ha ott rövidít, ahol tud, mielőtt a gyerek a konyhában magára húzza a konyhapolcot!

Különben a tejcit, a fürcsit meg a törcsit ellenszenvezem. De nem az a lényeg, ki hogyan, hanem hogy mit ír.

2010. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
83%
Új kedvencem van: az ismi. Most olvastam: "Ismim babája....". De rájöttem, hogy ez ismerőst jelent:DD
2010. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
85%

tejcsi cs-vel :) egyszer kipróbáltam. Havi státusz vizsgálaton voltunk, várakoztunk páran anyukák

Úgy néztek rám, mint aki megőrült :D mifelénk tejci c-vel az elfogadott

2010. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
91%

17:32: Tüdő Gyula? :DDD


jókat nevetek csajok!


(egy korábbi hozzászólcsikázó :D bocs)

2010. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!