Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik "kismama-féle nyelvújít...

Melyik "kismama-féle nyelvújítás" verte ki nálatok legjobban a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Nálam volt egy pár. Például a recis tápi, az x h km (x helyére valamilyen szám), és az, hogy mindent rövidítenek úgy, hogy 'i' betű legyen a végén (gyümi, főzi, szopi, stb.). Ti melyiken akadtatok ki legjobban?
2010. ápr. 26. 19:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
91%

Önmagában 1-1 gagyi szó nem akaszt ki, akkor se ha én nem használom. Pl a szopizik kifejezést egy máskülönben normális mondatszerkezetben elviselem. De az ilyen borzasztóan túltolt cukiskodástól kirobban az agyam a helyéről.


Én egyébként úgy beszélek a gyerekhez is, ahogy férjemhez, csak nála nem használok szarkasztikus humort, mert nem értené. :D Nem látom, hogy ettől hiányt szenvedne, mindenre szépen kérdez rá és érdeklődik.

2021. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:

Tejcsi

Pocaklakó, mindig valami marslakó jut eszembe

A babaproject

Meg a “mi màr állunk, ülünk, forgunk, eszünk”

A jön a fogunk is,bár ott bizonyos megfogalmazásoknàl nem zavar, amikro arra utal, h az egész család szenved a gyerek fogzásától..


A szopi, tápi stb sem zavar

Amúgy gimiben is minden -i volt

Még a menza táblán is

Gyümi

Kápi sali, kovi ubi

Krumpli főzi


😅😅😅😂🤣🤣🤣🤣

2021. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
4%

Engem a DURI akaszt ki...

Mindenki tudja hogy a turkáló rövidítése, mégis duriznak...


A masik a pizsoma, az meg mi a pics@???


PizsamAAA


Illetve a baldechin.

Ami ugye baldachin.

2021. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a királyi többes szám az, amit nem szeretek: "mi két hónaposak vagyunk", "mi tegnap ültünk a bilin először", "mi megtettük az első lépéseket", stb. Ez az, amit egyenesen rühellek.
2021. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
100%

A babaproject. Mint valami éves kihívás vagy munka, amit el kell végezni, ha sikerült, akkor ki lehet pipálni.

Az idegen nyelvű szavak használata rossz helyesírással: Dawn szindróma, bady.

2021. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
85%

Ez a többes szám botrány! Persze megsértődnek ha az "és hány fogatok van" kérdésre elmondom hogy nekem 29, a kislányomnak 16. És a legdurvább, hogy van aki nem is kapcsol. Pl. kolléganőm egyik reggel úgy jött be dolgozni, hogy "megyünk nyelvvizsgázni!". Aztán kiderült hogy csak a 18 éves lánya megy. Áááá....


Ami a héten kiborított, hogy a játszótéren egy anyuka kergette kulccsal a kétévest, hogy "iszi?, iszi?" és még vagy hússzor elmondta. Sokkot kaptam.

2021. ápr. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!