Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok babátokat,...

Ti megtartanátok babátokat, ha fogyatékkal születne és erről az orvosok sem tudtak semmit a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
(a kérdés elméleti)
2016. nov. 30. 22:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
65%
Nem tartanám meg, egyébként ilyenkor milyen helyre kerül a gyerek? Vagy mi lesz vele? Azért az elég rossz lehet hogy van valahol egy otthonban vagy hol egy gyerekem, de akkor sem tudnék ilyen életet elképzelni magamnak.
2016. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
40%

Én még akkor is megtartanám, ha az orvosok ezt már a terhesség alatt jeleznék. Az a beteg gyerek az én gyerekem. Szörnyeteg az aki nem így gondolkozik! Nem törvényszerű, hogy Down kóros gyerek tönkretegye a családot! Két családról is tudok, az egyikben 3 gyerek mellett lett egy Down-os, az anyuka teljes természetességgel kezeli a helyzetet (nyilván meg kellett tanulnia, én már akkor ismertem meg, amikor kiskamasz volt a beteg gyerek), és mivel ilyen jól áll a gyerekhez ő is és az összes többi családtag is, senkinek még csak eszébe se jut sajnálni őket. A srác még 20 évesen is tök kedves, igaz az ifjúkori hormonok rendesen bekavartak nála is, de mondom, az egész család irigylésre méltó. Másik családban a Down-os kicsi 1,5 évet élt, eszükbe sem jutott volna intézetbe adni. Még ma is nagyon hiányzik nekik, pedig van két másik gyerek. Egy családot viszont valóban tudok, amit nagyon tönkrevágott a gyerek betegsége, ott autista a srác és olyan agresszív volt sokáig, hogy napközbeni intézetbe se vették be. A házasság is becsődölt, igaz jó 8 év után, sok semmilyen nehézséget ki nem álló házasság előbb zátonyra fut. De egyáltalán milyen kérdés már az, hogy megtartod-e a gyereked fogyatékkal??? És ha nem születéskor, hanem 5 év múlva lesz valami végzetes baja? Mondjuk leukémia? Akkor majd intézetbe adod, hogy bocsi kislányom, arról nem volt szó, hogy megbetegszel, tudod apád meg én nem szeretnénk, ha tönkremenne a szerelmünk meg a boldogságunk, meg tudod hát izé, most nézzük végig ahogy agonizálsz, ezt nem gondolhatod komolyan, jobb lesz neked egy kis otthonban, néha meglátogatunk.


Ennyit erről!

2016. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy nagyon nehéz kérdés? Én úgy vagyok vele, ha anyagilag úgy állok, hogy nem jelentene gondot az eltartása, én azért megpróbálnám. Ha az első 2-3 év nem jelentett sok gondot, akkor biztos megtartanám. Viszont annak is meg van az esélye, hogy teljesen kikészülök tőle és nem bírom tovább, ha már minden tőlem telhetőt megtettem, de egyszerűen csődöt mondtam, akkor helyezném el egy neki szánt intézetbe. De ennek ellenére minden héten meglátogatnám és legalább nem mondhatom el magamról, hogy rossz anya vagyok, mert megpróbáltam tenni a gyermekem kényelméért.

Egyébként gyakran voltam fogyatékos gyerekek társaságában és a legtöbbjük mosolygós és kedves volt. A fogyatékosok úgy boldogok, ahogy vannak.

2016. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
42%
Kár, hogy a babákat nem lehet megkérdezni arról, hogy ők mit tennének ha látnák, hogy fogyatékos az anyjuk?!
2016. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
63%
Én ha terhes lennék, csináltatnék szűrővizsgálatokat, amniocentézist mindent. Ha itt kiderül vmi és még el lehet vetetni, akkor megtenném. De ha születés után derülne ki, akkor valószínűleg én megtartanám, mert ha már láttam a pici babám nem tudnék lemondani róla
2016. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
60%

"ők mit tennének ha látnák, hogy fogyatékos az anyjuk?"


Vagy akkor mit tennének ha fogyatékos az APJUK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
28%
Vagy a nagyapjuk!!!!!!!!
2016. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem, ha olyan fogyatékos, hogy tudnám nem lesz aki gondját viselje ha én és a párom meghalunk akkor nem! Ráadásúl biztos vagyok benne, hogy a gyerek is megsínlenné a másságát! A szenvedések elkerülése végett, inkább megse szülessen!
2016. nov. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
42%
Nem szoktam itt válaszolgatni, de itt most életekről van szó, ráadásul ártatlan kisgyerekekéről. Gondoljon csak bele mindenki: mekkora áldozat egy egészséges gyerke egy önző embernek? Nagy, de pont csak akkora amit elvisel, hogy ne szólja meg a társadalom. Aki nem nevelne beteg gyereket mert tönkreteszi az életét annak elárulom, hogy eddig se és ez után sem fog semmit érni a kis élete, ugyanis nem plazmatvben, diplomásgyerekben, vagy problémamentes házasságban mérik. Hanem emberségben szeretetben és abban hogy tovább adsz-e valamit a világnak, de ha elhajitod a gyereked (bármilyen is) akkor csak önzőséget gyávaságot tanítasz. Aki ezt megteszi nemhinném, hogy fel tudna nevelni egy egészséges gyereket, mert nem megfelelő az értékrendje ( sajnos ilyenkor lesznek a suttyók, piások, rongàlók mert nem kapnak csak felszines erkölcsöt) az a házasság ami ettől megy tönkre az olyan is volt, mivel ha ketten nehèz akkor külön mégnehezebb lesz, nem kell ráfogni a gyerekre ha apuci inkább modellrepcsit vagy utcalányt venne vagy anyuci idegbeteg lett mert nincs karrierje. Ha olyannal vagy aki elhagyna a beteg gyerek miatt akkor ne kockáztass nem való apának egy problémás, depresszios vagy balesetben betegedett gyerekkel is elhagyna ez biztos. Mi tervezzük a gyereket nemsokára, de soha nem merült fel, hogy elhagynánk. Boztosan nehéz, de akkor vagy igazán ember ha így is tudod szeretetre, boldogságra nevelni a kisgyermeked, és nem adod el a könnyebb útért. Hogy számolnál el? Mit fogsz mondani, ha könyörög neked hogy - - Anya szeressetek légyszi rossz itt az árvaházban? -Bocs kicsim megyek Apád golfmeccsére a Spinning és öcsèd karateversenye után, te meg ha szerencsèd van nemsokára meghalsz a betegségedben egyedül, ha nincs szerencséd akkor itt sorvadsz el amig meg nem szűnik az alaítványod... Bocsika... na mentem.... Egyszóval ember nem dobja el a gyerekét mert értéktelenebbnek ítéli vagy nehezítenè az életét. Gondolj bele Indiában a lány gyerek sok pénzbe kerül neheziti az életet egyszoval kisebb az értéke, jobb helyeken elzavarják 10évesen bújkálni személyazonosság nélkül, roszabb helyeken a köldökzsinórra felakasztjàk. Na ebbe a társaságba fogunk belèpni, ha elkezdjük osztályozni a tehetetlen kis életeket. Nem tudom átment-e az üzenet. Ha nem is értesz egyet kedves kérdező, remélem továbbgondolod a dolgot, nem lehet következmény nélkül életeket ideoda rakosgatni. Az ember életet adhat, de el nem vehet, ha ép pszichét akar birtokolni, és akar még aludni egy rendeset. Nem várok válaszokat, nem azért írtam, csak gondolatébresztőnek. Jó olvasást!
2016. dec. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Orfeus ***** válasza:
59%

Sok madár ossza itt az észt, és azt sem tudja milyen egy ilyen gyerek. Ha anyagilag bírnám én is megtartanám, de az az anyiag az elég komoly összeget jelent, amivel nem sokan rendelkezdnek ebben az országban.


Ők máshogy látják a világot, máshogy viszonyulnak a dolgokhoz. Lehet hogy agresszív lesz, kezelhetetlen, kiszámíthatatlan. De lehet hogy aranyos stb. Erre rámegy az ember élete.


Természetesen egy fordítva is igaz, lehet hogy az egészséges gyerekem fog megszurkálni alvás közben, mert ilyen is van.


Ennek ellenére úgy érzem nem tartanám meg, de lehet hogy ez később változna. Egy egészséges gyerek is hatalmas felelőség és kiadások, mint anyagi, mint idő. Ott a családfő fogja keresni a kenyérrevalót, anyuka alig kap valamit. Ésszerűen kell gondolkodni, és mielőtt valaki azt mondja hogy anyagias vagyok, akkor igen, nem fogom x 100.000-es kezelések, speciális ilyen olyan cuccok, iskola stb fizetését a nyakamba venni, és így nem fizetni mondjuk az egyetemet a többinek. Elvenni tőlük az időt. Nehéz lenne a feleségemnek is, és habár ő biztos vagyok benne hogy megtartaná, hiába van édes kifiúnk, én nem szeretném hogy az egész életét erre tegye fel, mert ő van vele otthon.


Gondoljatok bele, hogy felnevelitek, vagytok 50-60 évesek, ő van 25-30, nektek meg kapufa. Akkor mi van? Bekerül egy otthonba ahol bántani fogják mert téged keres, senkitől nem fogad el semmit stb. Ott bántani fogják, szó szerint. Nem fogja megszokni a rendszert, és gyógyszerekkel fogják tömni, és onnantól ennyi. Vagy ápolják a testvérek? Persze ilyen is van a filmekben, szépen mindenki mosolyog stb, de mindenki a saját életét akarja élni, és a családját akarja fenntartani, megalapozni mindent. Én nem csesznék ki így a gyerekeimmel, hogy a testvérüket is el kelljen látniuk. És ugye ők sem sokkal álnak közelebb hozzá mint az ápolók, mert ők is már rég nem laknak otthon.


Én nem kockáztatnék. Az a baj hogy ez nagyon komoly téma, és itt csak 2 oldal van, és mindenki a saját oldalát védi. Lehet mondai hogy ilyen rossz szülő, oylan rossz akármi. De aki ide írt az mind azt hiszi mennyire áldozatkész, addig amíg nem került ilyen helyzetben.


Nekem is van ismerős akinek beteg a gyerek, és van mellette egy másik. Ők megtartották, csak 15 millás merdzsóval hordják a 10km-re lévő iskolába, ott építettek egy másik házat, mert a kissrácnak kell az iskola miatt. Heti 2* jár a takarító stb. Így én is megtartanám. De úgy hogy 2 gyerek mellett is centizni kell sokszor, pedig bőven átlag felett keresek, így nem.

2016. dec. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!