Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve: párom...

Kétségbe vagyok esve: párom mégsem akar 2. gyereket, én meg mindenképp szeretnék?

Figyelt kérdés
Van valakinek hasonló élettörténete? Kisiklott ezen kapcsolat? Mit tettél, hogy döntöttél?

2016. dec. 4. 15:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk fordítva van. Én is akartam másodikat, de nem jött idejében össze. Ilyen idősrn viszont már nem vállalok ezt a párom nem érti meg. Ő még akarna próbálkozni, rengeteget veszenkszünk ezen és benne van a pakliban, hogy ezért elhagy minket.
2016. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kettőt akartunk a párommal, viszont megszületett a kisfiunk és úgy döntöttünk, hogy elég ez az egy is.

Tehát bármikor előfordulhat, hogy egy, vagy akár mind a két ember meggondolja magát.

Én azt gondolom kérdező, hogy fogadd el. Egy gyerek felneveléséhez, pláne kettőéhez sokkal ideálisabb, ha mindkét szülő ott van és jelen van. Van már egy gyereketek, örüljetek annak, hogy ő egészséges, vele minden rendben van és hárman alkottok egy családot.

Mert ti akkor is egy teljes család lesztek, ha nem lesz több gyereketek.

Viszont ha belesarkallod a párodat egy újabb gyerekvállalásba, amit ő nem akar, akkor könnyen magadra maradhatsz és majd mind a két gyerek csonka családban nő fel és neked is oda egy esetleg nagyon jól működő, stabil párkapcsolatod.

Érdemes várni a dologgal, nem erőltetni, mert lehet, hogy később máshogy áll a párod a dologhoz, de ha mégsem, akkor meg örülj, hogy bár egy gyereketek van, de minden rendben van veletek.

Amúgy meg soha nem testvért kell szülni a meglévő gyerekednek, hanem két embernek kell születnie egy újabb gyerekének, akit mindketten akarnak, ezt is jegyezd meg. Mert nem minden testvér jön ki jól egymással, nem minden testvéri viszony jó, lehet, hogy ha szülnél még egyet, soha nem lenne jó a kapcsolatuk és esetleg még a te pároddal is tönkre tenné ez a dolog.

Mert egy gyerek két ember döntése kellene, hogy alap esetben legyen.

A gyereked soha nem marad egyedül, ha alapvetően egy normális családban, normális példát maga előtt látva nő fel, akkor nyitott, barátságos lesz és mindig lesznek barátai, szóval nem lesz egyedül.

2016. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Eléggé benne vagyok a korban, szzóval a "keress új párt, és legyen attól gyereked" az időmbe sem férne bele. Azért is érzem tisztességtelennek, hogy most mondja, hogy nem akar többet. Mert nekem nincs már választási lehetőségem...


Nem vagyunk házasok egyébként.

2016. dec. 4. 15:47
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak azért akarsz második gyereket, mert szerinted az egykéknek mindenféle zavarai lehetnek az eljövendő életben,vagy a lelkivilágukra gondolsz, amikor már ti idősek lesztek, akkor ne áhítozz a másodikra.

Az egykeség nem hozza magával azokat a jelenségeket, amit leírtál. És az idős szülők gondjai sem lesznek kevésbé kisebbek, ha csak egy gyerek éli át velük, mint kettő.

2016. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. Jól esik, hogy írtok, foglalkoztok a problémámmal.
2016. dec. 4. 15:49
 16/30 A kérdező kommentje:
De, 81%-os, egykeként átélni a szülő betegségét, halálát, végtelenül szorongató. Én tudom. A két testvér egymásba tud kapaszkodni, közös emlékeik vannak, közös gyerekkoruk...
2016. dec. 4. 15:51
 17/30 A kérdező kommentje:
11-es, megkérdezhetem, hogy Te hány évesen nem mersz bevállalni még egyet?
2016. dec. 4. 15:52
 18/30 anonim ***** válasza:
30%

Változtasd meg az egykeségről vallott nézetedet, mert nem igaz.

Ismerek olyan nőt, aki egyke volt és nem csak a saját szüleit gondozza, hanem a férje szüleit is.

De több olyan családot is ismerek, ahol több testvér van. A testvérek megölnék a másikat egy kanál vízben, és egyikük sem törődik a szülőkkel.

Nem az számít, hogy hányan vannak a gyerekek, hanem az, ahogyan neveled azt az egyet.

2016. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
22%

Bár nem a 11-es válaszoló vagyok, de én 29 évesen nem akarok már második gyereket. Egy van, elég is.

És valóban változtass a nézeteiden, én is ezt javaslom.

Ugyanis egy gyereknek hiába van testvére, ha az élete más területein meg rosszul alakulnak a dolgok (pl. a szülők válása pont amiatt, mert anyuka ráerőltetett még egy gyereket apukára, aki emiatt elvált).

Ne akard már mindenki életét megkeseríteni csak azért, mert te úgy gondolod, hogy a gyereked testvér nélkül nem lehet boldog. De lehet! Nagyon is! De így, ahogy te gondolkozol, hogy már pedig te akkor is akarsz még egyet függetlenül attól, hogy a párod nem, így nagyon is afelé haladsz, hogy a meglévő gyerekednek se lesz boldog élete.

Nem az a baj, hogy vágysz még egy gyerekre esetleg. Hanem arra, hogy csak azért, mert szerinted a már meglévő nem lehet boldog testvér nélkül. Dehogyisnem lehet! Csak rajtatok múlik, hogy az az egy boldogságban nőjön fel. És neki is lesznek felnőve barátai, párkapcsolata és az majd pótolja azért, hogy esetleg nincs testvére.

2016. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
köszi
2016. dec. 4. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!