Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bántad meg, hogy nem szültél?

Nem bántad meg, hogy nem szültél?

Figyelt kérdés

van itt olyan nő aki nem szült, és már nem is fog? aki tutira nem fog!? kora miatt például.

én 25 éves vagyok, volt egy hosszabb kapcsolatom, terveztünk babát, de máshogy alakult, azóta vége a kapcsolatnak is. végig úgy gondoltam, akarok gyereket, pontosabban kettőt. azóta egyedül vagyok, nincs párom több mint másfél éve. úgy gondolom nem akarok már gyereket. ennek több oka is van: mindig is fiatalon akartam szülni, kb 25 évesen az elsőt. tehát kb most.

úgy gondolom mire találnék valakit és oda jutnék, már öreg lennék hozzá. viszont attól félek, előbb utóbb meghülyülök, és mégis szeretnék, de akkor már késő lenne. tehát arra gondoltam, orvoshoz megyek és megbeszélem vele, találjuk ki valamit, hogy később ne is lehessek terhes. tehát van itt olyan aki nem szült és nem bánta meg? és azzal ne jöjjön senki, hogy nem nyitja majd rám az ajtót a kutya se....más is van akire nem néz senki hiába vannak gyerekei



#nem szül
2017. febr. 7. 00:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%
35 evesen talaltam ra a paromra, most leszek 37 es elso babankat varjuk. Szerintem 25 evesen nem biztos, hogy jo dontes lenne a muvi meddove tetel es itthon Mo-on amugy is csak x szamu gyerek utan csinaljak meg. Baratnom 40 eves es most talalta meg szinten a parjat, mar tervezik a babat doki azt mondta neki, hogy semmi akadalya. Kerdezo, ne akarj ilyen fiatalon "megoregedni" ha viszont tenyleg nem vagysz gyerekre arra is van mas megoldas, nem feltetlenul kell csak feketen vagy feheren latni ezt a dolgot. Sok sikert! 😊
2017. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

25 éves vagy, más ekkor végez a sulikkal, kezd melózni, ismerkedni.

hova írod le magad?

nem 65 éves vagy.

2017. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Huszonévesen én is úgy gondoltam, hogy majd fiatalon szülök gyereket, több okból... egyrészt volt egy olyan lila ködös elképzelésem, hogy van egy ideális kor a szülésre, és ha abból kicsúszom, akkor már eláshatom magam. Másrészt őszintén bevallom, hogy huszonévesen a negyvenes nőket már "öregasszonynak" láttam - igaz, az én gyerek- ill. fiatalkoromban még az volt a "trend", hogy a negyvenes nők kimondottan "asszonyosan" néztek ki is viselkedtek, a saját anyámon és a barátnőim anyján, a tanárnőimen is azt láttam, hogy egy bizonyos kor felett "illik" úgy kinézni, mintha már nyugdíjasok lennének. (Pl. tipikusan rövid, göndörített haj, abszolút nem nőies öltözködés). Nagyon ritka volt, hogy egy negyvenes nő ügyelt a nőiességének a megőrzésére és őket kimondottan megszólták, kqrvásnak ítélték... De ez már régen volt és falun, szóval nem mérvadó egyáltalán, csak tudom, hogy az én gondolkodásomat eléggé determinálta.


Aztán ahogy teltek az évek és én is elértem bizonyos kort, már egészen másképp láttam. 30 évesen egyáltalán nem éreztem magam öregnek, sőt... 40 évesen sem éreztem magam öregnek. És az a bizonyos határ, hogy meddig vállalnék gyereket, menet közben folyamatosan tolódott ki... először úgy gondoltam, max. 30-ig. Addig nem jött össze, de amikor ott voltam, már nem gondoltam, hogy reális lenne 30 évesen leírni magam, úgyhogy szépen kitoltam a fejemben a határidőt 35 éves korig. 32 évesen szültem, de hát ugye azért jó lenne még tesó is... Aztán a házasságom megromlott, elváltam és ott álltam 37 évesen, hogy akkor most el kéne ásni magam? Úgy voltam vele, hogy jó, ha még találkozom a Nagy Ő-vel, és szeretne gyereket, akkor esetleg még 40-ig belefér... 40 évesen ismertem meg a párom, akinek nincs még gyermeke és szeretne. Nem ástam el magam, 41 évesen teherbe estem (korábban, mint terveztük). Sajnos külső tényezők miatt (fertőzés) a 2. trimeszterben elveszítettük a babát. Most 42 vagyok és még mindig vacillálok, hogy lehetne vállalni... a dokim szerint simán, semmi akadálya nincs orvosilag.


Ezzel csak azt szeretném illusztrálni, hogy attól, hogy valahogy eltervezzük előre az életünket, még egyáltalán nem biztos, hogy úgy alakul. És nem célszerű rugalmatlanul ragaszkodni az eredeti elképzelésekhez, időről-időre érdemes felülvizsgálni az eredeti tervet.

Egyébként a természet már sok százezer éve eldöntötte, hogy meddig alkalmas egy nő gyerekvállalásra: a klimaxig. Amíg nem volt fogamzásgátlás, addig ez az egyetlen tényező determinálta a nők gyermekvállalását és bizony szültek a nők 35, meg 40 felett is anélkül, hogy bárki alkalmatlannak tartotta volna őket erre.

2017. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ, talán el kéne kicsit most gondolkodnom ezeken.

De kapcsolatom elejétől azt, gondoltam ilyenkorra már terhes leszek, egyébként 16 voltam múltam a kapcsolat kezdetekor. Nekem Ő volt a nagy Ő, el sem tudom képzelni, mással, sem a gyereket, sem azt, hogy kapcsolatom legyen.

2017. febr. 7. 18:21
 25/25 anonim ***** válasza:
Látod ez itt a fő probléma, nem az eletkorod. Gyaszold el azt a kapcsolatot, es járj nyitott szemmel. A megfelelő férfivel máshogy fogod látni ezt a kérdést.
2017. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!