Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy fiatal...

Miért van az, hogy fiatal (20-25) év közötti nőket látok babakocsit tolni, terhesen, közben a harmadik kisgyerek meg fogja a babakocsit?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki elkezdene cigányozni,NEM,NEM FELTÉTLEN ŐK!

Ezt főként mostanában észlelem az utóbbi 2-3 évben.Mi az oka?Biztosan nincs ennyi gazdag család,hogy jó körülményt tudjanak biztosítani egyszerre 2-3 kisgyereknek.



2017. márc. 15. 18:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem minden állításra van példa és ellenpélda.

Igaz, amit az egyik hozzászóló írt, hogy konzervatív értékrenddel természetes, hogy a nők ilyen korban szülnek és több gyereket. (Biológiailag nem ez a fiatal kor gyermekvállalás szempontjából, hanem a 14-16.) Ha a család, gyermek, közösség fontosabb számodra mint az anyagiak, vagy van mögötted egy ugyanilyen értékrendű támogató családi háttér, semmi nem indokolja, hogy kitold ezt arra a szakaszra, amikor már "idős kismamának" titulálnak a terhesgondozásban.


Az is igaz, hogy nem lehet besaccolni a kort. Alapból tízessel fiatalabbnak néz ki mindenki, különösen ha semmilyen vénítő technikát nem használ (smink, szoli, dohányzás), a sok kisgyerek, boldog párkapcsolat pedig igazoltan fiatalító hatással bír. :D Egyik ismerősöm mesélte a tízéves osztálytalálkozónkon, hogy amikor pici gyerekét elvitte a játszótérre, egy néni rosszallóan kritizálta, hogy "magának még az iskolapadban lenne a helye".


Az is igaz, hogy az állam pozitív hozzáállásának meglátszik a hatása a gyermekvállalási kedven, ez volt 2000 körül is.


Továbbá sok embernek van olyan tapasztalata (vagy pszichológiai alapműveltsége...!), hogy az anyagiak nem minden, a gyerek számára ezerszer fontosabb a családi béke, az egymást szerető-tisztelő szülők, támogató testvérek, mint a "jó körülmény" - bármit is értünk ezalatt. Ha a szülők éretten gondolkodó felnőtt emberek (és ez életkortól független), értelmes problémamegoldási stratégiákkal, korlátozott anyagiakkal is meg tudják teremteni azt a biztonságot a gyerek számára, amire szüksége van az egészséges szellemi fejlődéshez. És hidd el, a gyerek a biztonságot nem a szülők bankszámla-egyenlegén méri. Nekem voltak olyan iskolás társaim, akikre azt mondhatnánk, hogy szegények voltak, de volt 10-11 testvérük, volt ahol mindenki édestestvér volt, de volt olyan család, ahol a felét örökbe fogadták, még cigány gyerekeket is vontak be a saját családjukba gondozásból, közülük mindenki diplomát szerzett, zenét, nyelveket tanult, mindenki élvezte a gyerekkorát és teljesen normális, szuper felnőttek lettek belőlük, akik ugyanúgy fiatalon már családot alapítottak.


Egyébként ha valaki nagyon az anyagiakra fókuszál és bekajálja azt a mantrát, hogy előbb a karrier, meg az anyagiak, a ház, az autó stb. és utána jöhet a gyerek is, ezeknél megvan a veszély, hogy a hajtásban kiégnek, megromlik a kapcsolatuk, vagy a végén vállalnak egyetlen gyereket mutatóba, de azt már a születése pillanatától a szitter neveli, mert őket bekapta a fogaskerék, a cégnek van rájuk szüksége, nem a gyereknek, nyilván...


Ettől függetlenül meglepően sokan valóban jómódúak is azok közül, akik sok gyereket vállalnak. Pl. nekem döbbenetes volt, hogy ahol élek, ott van heti egyszer biopiac, aminek az árai az 5-10-szeresei a normál piaci áraknak minimum. És ez a piac tele van mindig fiatal, sok gyerekkel érkező párokkal, akik több tízezer forintot hagynak ott egy-egy bevásárlással.

2017. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
77%

Nekem játszotéri tapasztalatom, hogy az 1-2 gyerekkel megjelenők már külsőre is jobban szituáltak, mint a 3-több gyerekesek,akik kitérdelt melegetítőben járnak, lefogyott, agyondolgozott emberek, apukának foga sincs, de ők pl nem veszik el mástol irígykedve a labdát hogy bezárják a kocsiba, ha nem játszanak vele.

Komolyan mondom a nagy és kiscsaládosok közt ég és föld a mentalitásban is a különbség.

2017. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%

Hajjaj...en 28 vagyok 3 gyerekkel.a legnagyobb 10 eves.de pl a mai napig elkerik a szemelyim sok helyen. 😂😂😂

Jo genjeim vannak,egyaltalan nem latszik rajtam a 3 gyerek,pluszban meg adok is magamra egy cseppet.

Jo,mi azert nem a semmire csinaltuk a 3. Babat,de az elsot igencsak veletlenul,felelotlenul sikerult osszehozni.de felnottunk a feladathoz,es kialltuk a probat,es megerte,es irto buszke vagyok magamra is,es a gyerekre is.

Nekem is van ismerosom aki 4 gyerekes,es tenyleg egy proli anyuka,proli lakassal.egymas hegyen hatan vannak,de szeretik egymast.es boldogabbak a gyerekei mint sok gazdag szulonek.

Az orvosom a 3.terhessegem alatt tobbszor is mondta,mikor panaszkodtam,hogy en ehez mar oreg vagyok,es nem birom,es gyorsan legyen vege,hogy hat igen,nem vagyok mar 20 eves.(27 voltam)es,hogy az idealis kor a gyerekvallalasra(biologiailag)20-25 ev lenne.sok paciense van,akik 30 felettiek es bizony nem igazan sikerul nekik a baba.

De pl 5-10 evvel ezelott lehet,hogy siman teherbe estek volna.

2017. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Miért baj az, h valaki 20-25 év között vállal gyereket?? Ha valaki megteheti, dolgozik van saját ház, autó, férj akkor miért ne? Nálunk szülők, nagyszülők, dédszülők, ükszülők mindig gondoltak a következő generációra akkor miért ne? Szerintem ez a normális a férjemmel is így csináljuk. Lehet jönni azzal a szöveggel, h a szülők adtak mindent a seggünk alá. A mi családunkba ez a normális, ha gondolunk a következő generációra ők meg a következőre és kész. Azon meg nem kell csodálkozni aki semmi segítséget nem kapott és csak 35évesen tudtak nagyjából eljutni oda, h na most jöhet a baba. Aki nem kapott segítséget az nehezen fog tudni segíteni majd a gyerekének és sokkal nehezebb helyzetből indul.

Nem mindenkinek az a vágya, h nem tudom, h milyen karriert akar elérni amivel a halálos ágyán kitörölheti a seggét. De ezzel sincs semmi baj. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Honnan tudod, h annyi évesek amennyinek gondolod? 22éves vagyok és 25 évesnek néznek holott nem sminkelem magam. Nem szolizok. Ikertesómat aki rendőr simán nézik 30nak.

Ne aggódj kedves kérdező majd te is megfogod kapni ezt a jóleső toleranciát.

Amúgy meg nem szép dolog irigykedni, nem tanították neked?

2017. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

Falnak megyek egyszer az a baj h sokan 30 felett szulnek. Aztan az h 20-25 evesen( amikor amugy testileg legidalisabb, az h anyagilag vagy lelkileg az magánügy:) )

Szval tok hulyeseg firtatni. Mindenki foglalkozzon a maga dolgaval.

En 23 vagyok es a masodikat varjuk.

Nincs se hitel se ilyesmi. Tervezett volt az elso is.:) haz es autonk is van meg stabil anyagi hatter...

2017. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%

22-es valaszolo :ez nagyon jo:) az en jatszoteri/ovis elmenyem meg az,hogy az vallal harmadikat akinek a brutto bere iszonyu magas...

Nalunk nincs kiterdelt melegitos :)


Nalunk az oviban inkabb 35+ szulok vannak, igencsak legfiatalabbak vagyunk a ferjemmel,30 evesen....


Nekunk ketto van,4 es 1 eves,szeretnenk majd harmadikat, nalunk ezen meg azert lepodnek meg,mert mindkettonknek karrier orientalt pozicioja van.


Mindket gyereknel felevesen visszamentem dolgozni, igy lesz a harmadiknal is.



Nem mindegy honnan veszed a peldadat, nalunk ilyet pl nem latni

2017. márc. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
Azért kíváncsi lennék statisztikára hány gyerek van szegényeknél, és mennyi a közép v gazdagrétegnél...
2017. márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol látod őket, én megyeszékhelyen élek, itt ilyesmit sose láttam. Az első gyerekemet 20 évesen szültem, sem gyed alatt, amíg otthon voltam, sem utána bölcsi, ovi, suli alatt nem volt más, felem egyidős szülő, most is mondja a fiam, hogy ne szenvedjek már azon, hogy most leszek 30 éves, én vagyok a legfiatalabb anyuka az osztályban, a többiek szülei 40 fölött vannak (jó, ez nem igaz mindenkire, vannak 35-38 közötti szülők is, a gyerekek amúgy 9-10 évesek).

A baráti társaságomban még SENKINEK nincs gyereke, pedig velem egykorúak, vagy +/- 2 év.

A második gyerekemet 28 évesen szültem, nem igazán volt fiatal anyuka a kórházban, csak egy 18 éves lány volt, amúgy majdnem mindenki 30 fölött volt, ELSŐ gyerekkel.


De a KSH statisztika is azt mutatja, hogy 27-28 év körül vállalják átlagosan az első gyereküket a nők, ami azt jelenti, hogy jó eséllyel 30 körüli elsőgyerekes anyákkal is találkozhat az ember, de 20-25 körüliek jó kevesen vannak.

2017. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A kérdésedből nem következik, hogy csak aszerint felelőtlenül gyereket vállalókra gondolsz. Komolyan, mi közöd hozzá hogy ki hány évesen szül mennyit? Meg honnan tudod megmondqni ránézésre, hogy csórók és szenvednek? Egyébként nagyanyáink korában a háború, stb miatt 1000x ekkora csóróság volt, mégse háborogtak azon ha valaki gyereket akart. Ha akkor ők vartak volna a tökéletes körülményekre, kihalt volna az emberiség... nem feltetlen a luxustólesz boldog egy gyerek gyermekkora. De egyébként meg, nem neked kell azokat a gyerekeket nevelni, foglalkozni velük, nem mindegy neked hogy ki hány gyereket szül? Neki kell törődni veluk. És miért annyira baj, ha egy nő nem 40 évesen kap észbe, hanem sok gyereket szeretne? Van ilyen is, nem kell követned a példájukat , de ez q saját, felelős döntésük, amihez neked semmi közöd, és nem lesznek ettől értéktelenebbek.
2021. dec. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mért van az, hogy mások viselkedése, életmódja folyton szemet szúr, ha az nem olyan, mint amit én megszoktam?
2021. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!