Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki direkt elkapatt...

Van olyan, aki direkt elkapatta a bárányhimlőt a gyerekével?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó ötlete, csak megfordult a fejemben.

Szóval van egy 5 és egy másfél éves fiunk. Rólunk tudni kell,hogy májustól szeptemberig mi szinte meg sem állunk. Program-program hátán, a nyaralás majdnem egy hónap (kétszer megyünk egy-két hetes szünettel).

Rengeteg külföldi rokon, barát jön haza, szinte minden hétvégén van kerti parti, főzőcske, kirándulás stb.


A lényeg,hogy a nagyobb fiam oviscsoportjában, már nagyrészt mindenki volt bárányhimlős, ő viszont nem. Sokat gondolkodtam,hogy főleg a nyaralás miatt (ami már előre le van foglalózva), nem lenne jó, ha esetleg akkor kapnák el. Ráadásul, ha nem egyszerre jön ki rajtuk, mint a barátnőméknél sem, akkor egy hónapig csücsülhetünk itthon.

Meg, a doki is folyamatosan mondogatja,hogy jobb minél hamarabb átesni rajta. De Istenem, hát nem kapta el, amikor járvány volt. Lehet,hogy a Kicsi is most még jobban viselné.

Szóval "megérné" olyan helyre vinni, ahol valaki bárányhimlős? Csak mert most egy barát, akinek a kislányán pont tegnap jött ki, és még viccesen meg is jegyezte a telefonba, hogy miért nem viszem el a gyerekeket.


2017. márc. 21. 05:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyfiam vagy két bölcsis-ovis járvány és egy vendégség (másnapra lettek pöttyösek, akikkel egész nap együtt volt) megúszása után, épp nem 6 évesen, az iskola előtti nyáron, az óvódai összevontban kapta el - tehát ott nyáron volt járvány -, a kicsi meg tőle két hét múlva (pedig a bölcsiben egy hónappal azelőtt volt és gyanúsan onnan ment át az oviba). A nagynak (nem vicc) legalább 1000 pöttye volt és 41 fokos láza, plusz néhol hegei is lettek, a kicsi megúszta kb. 20 pöttyel és vígan ugrált. (Közben lakásfelújítás volt nálunk, nagyszülők zsúfolt kislakásában táboroztunk a kánikulában.) Én is úgy voltam vele, hogy talán ősszel a nagyot beoltatom.
2017. márc. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%
Amerikában teljesen normális szokás a himlő-buli. Ők is úgy vannak vele, hogy minél korábban kapja el. Párom öccse valahogy mindig átvészelte, erre 14 évesen, felvételi előtt sikerült benyelnie. Nekem "egy próbát megérne" de nem a nyaralás miatt, hanem hogy később (pl 14 évesen...) nehogy nagyobb baja legyen a szövődményektől.
2017. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
24%

Ne a programok miatt kapják el, hanem mert valóban jobb akár 5 évesen túl lenni rajta, így az oviból hiányzik 2 hetet nem az iskolából. A kicsivel gondolom otthon vagy még így neked sem kell emiatt a munkából kimaradnod.

Szerintem ebben a korban jól viselik, az enyém 3,5 volt mikor elkapta és nem volt gond, megértette hogy nem vakarássza, mert ott maradnak majd a nyomok. A pici gyerekednél szerintem emiatt még korai lenne, mert ő nem hinném, hogy 1,5 évesen ezt megértené. De persze valószínű ha a nagy elkapja akkor nagy esély hogy a kicsi is.

Nyáron amúgy nem nagyon van bárányhimlő szóval ha amiatt aggódsz hogy a nyaralás, akkor tuti nem amiatt nem tudtok majd elmenni, ez inkább téli, tavaszi dolog. Nálunk már vége az oviban a járványnak.

De amúgy sok ilyen betegség van amit elkaphatnak majd pl skarlát, ott is otthon kell majd lenni és akár a kicsi is elkaphatja, csak az nem 2 hét hanem 10 nap a gyógyulása. Szóval ott is kb 1 hónapot otthon lehettek.

Én elvinném játszani oda a gyereket inkább most kapja el, ne a suliba. De amúgy nem is biztos hogy elkapná.

2017. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem oltatod be? Akkor max egy napot hiányzik vagy annyit sem (a lányom reggel megkapta, simán ment utána egy órával bölcsődébe) és nem teszed ki a lehetséges szövődményeknek, ami egy fertőzésnél előfordulhat.


Az oltás kisebb kellemetlenség, értelemszerűen fáj a tű, meg utána az oltás helye piros és kicsit húzódik az izom, amibe kapta. Tehát legrosszabb esetben enyhén sántít egy napig.

2017. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

En beoltattam.


Inkabb egy kis szuri, mint a direkt megbetegites.

Gondolj bele, elkapatod, szenved, viszket, faj, stb. Te meg arra gondolsz, ezt Te muvelted vele, csak hogy ki ne maradj valami jo kis progikabol nyaron.

2017. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
Pont a múltkor olvastam egy cikket arról, hogy anyuka meg pár ismerős összehozott egy bárányhimlő partit a gyerekekkel. Nos, az ő gyerekénél olyan szövődmény lépett fel, hogy az intenzív osztályon feküdt a gyerek 2 hétig. Mekkora ötlet volt, igaz? Persze, tudom, most mindenki jön majd azzal, hogy kicsi az esély erre, de ha ez a te gyerekeddel történik, vajon vigasztal, hogy mindenki más megúszta pár pöttyel?
2017. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%
Az ezt ajánló orvost fel kell jelenteni. Oltasd be és majd kamaszkènt újra oltják. Veszélyes betegség, akár életveszélyes szövődményekkel.
2017. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%

És az oltás nem fordult meg a fejedben??


Javaslom keress rá dr. Novák Hunor bárányhimlős cikkére hátha segit a dönt3sben...


A bárányhimlőpartizókat szivem szerint elküldeném Romániába vagy Makóra kanyarópartizni is, essenek csak át azon is mielőbb. Ja hogy abba belehaltak többen az elmúlt hetekben? A bárányhimlőbe meg meg lehet vakulni, süketülni...mitől jobb?

2017. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Mindenképp olvasd el!

"

2017. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 10 deka farhát ***** válasza:
80%
Tyííí, anyukám, te nem gyereket nevelsz, hanem csak szimplán szaporodsz. Különben tisztában lennél azzal, hogy a gyermekvállalás lemondásokkal és felelősséggel is jár. De te felelőtlenül meg akarod betegíteni a gyereked, hogy ne kelljen lemondanod semmiről...
2017. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!