Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van apámmnak igaza?

Figyelt kérdés

Nem anyagiakròl van szò hanem arròl,hogy apám nem szereti a romàkat.:(

A szüleim egyetlen gyereke vagyok ès 10 hetes terhes egy roma szàrmazásù embertől.Aki egyetemre jàr!!! Anyukám nem örül annak,hogy egy roma az apa de vàrja a babàt.Aki ugye szintèn roma lesz.Apàm viszont! Nem engedi azt sem hogy èdesanyàmat megnèzzem! Csak titokban beszèlhetünk telòn.Azt mondta,ha odamegyek a hàzra ki fogja rùgdosni belőlem a gyereket. :( Màr lassan 1 hete ez megy.Anyukàm nagyon hiànyzik.Szerintetek igaza van? De hogy lehet ilyen? Valaha megbèkèl? :(


24/N


2017. ápr. 22. 23:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos inkább a gyerek fogja megsínyleni, főleg ha látszani is fog rajta.A gyerekek kegyetlenek, és a felnőttek között is sokan vannak, akik nem tudják az ellenszenvüket leplezni és másként fogják kezelni.Lehet apukádat ez bántja a legjobban.Eddig elfogadta a párod?Vagy eddig is voltak emiatt konfliktusok?
2017. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
anyukád nyilván nem dolgozik, nem jár bevásárolni, be van zárva a házba, ezért nem tudtok találkozni, igaz?
2017. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Már bocs, de apukád viselkedése pont olyan mint a legalja cigányoké... ("Azt mondta,ha odamegyek a hàzra ki fogja rùgdosni belőlem a gyereket.")

Ezek után nem is értem miért nem örül hogy hasonló mentalitású emberekkel keveredhet a jövőben.

Egyébként a romák között is biztosan vannak normálisak, igaz én még nem találkoztam eggyel sem személyesen, de ez ez nem jelent semmit. A normálatlanok meg sokkal feltűnőbbek mindig (hangososak, harsányak, fenyegetőznek, zavarnak másokat stb.).


Apukád még ha nem is támogatja a döntésed, attól még el kell fogadnia. Ha a pároddal személyes konfliktusa is van, attól veled még nem kéne ilyen undorító stílusban beszélnie.

2017. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 jafnrétti ***** válasza:
32%

"Gondolj bele neki milyen nem láthatja a lányát és az unokáját azért mert te egy dolgot nem tudtál szem elött tartani hogy ne rom legyen a párod.taps-taps"


Persze, a kérdező tehet arról, hogy az apja a saját kreténsége miatt kizárja a gyerekét az életéből? Sajnos nem hiába mondják, hogy a rasszista emberek félelmetesen ostobák, ez nálad is remekül megmutatkozott, gratulálok.

2017. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Rendben, h a fiu egyetemre jár és tételezzük fel, h rendes, tisztességes ember. De a családja milyen? A szülei, a rokonai? Cigányoknál én inkább emiatt aggódnék.

Nekem is volt cigány barátom, az én apám is nagyon kiakadt rajta. Rövid ideig tartott a kapcsolat szerencsére, és nálunk is normális volt a fiu és a szülei is, ezzel nem volt gond. De teljesen más volt a mentalitás, a gondolkozás, a dolgokhoz való hozzáállásuk. Egy cigány családban egy fehér lány rabszolga lesz egész életében. Nem volt velem nekik sem különösebb bajuk, csak annyi h nem cigány volam, és ez elég is volt. Ott anők egy szinttel alacsonyabban vannak, a fehér nők meg pláne. Én nem akartam ennyire kiszolgáltatott és alárendelt életet élni.

Én nem tudom, h jutottak el idáig, h 10 hetes terhes vagy, én nagyon sajnállak érte, így egy életen át lesz egy kapocs köztetek. És hidd el, ha bármi rosszul is alakul a cigányok a gyereket nem fogják veled elengedni. Gondold ezt át.

Apukádnak meg igaza van, gondolom a harag, a félelem, a düh stb. beszélt belőle, ő nem ilyen életet szánt neked. Persze a stílusa az minősíthetetlen, de probáld megérteni, h milyen helyzetbe hoztad.

2017. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Szóval a kérdésre válszolva, igaza az 100%-ig, nagyon elcseszted.
2017. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

Amit mondott azt nem minősítem.

De előítéletek ide vagy oda rasszizmus es társai, nem örülnek annyira ha a lányom roma férfitól lenne várandós. A gyermeknek örülnék, nem tehet semmiről. A lányomat se tagadnam ki, de ahhoz hogy az apukat eltudjam fogadni, kellene egy kis idő.

Hiába egyetemre járó, attól még roma, és sajnos a legtöbb ember rosszat tapasztal, hiába akadnak kivételek, nem szívesen látnánk őket a családunkban, mert egyszerűen más mentalitás, más kultúra stb. Az utcán/köztereken elvilseljük, ott semmi bajom vele.

Édesanyám munkahelyén, roma orvos van, rendes házzal/feleséggel/gyerekkel. Elfogadják, de hiába, rajta is kiüt a származása.

Magamat is összehozta az élet egy cigány sráccal, jól ott is hagytam a családom egy pár hónapra. Ki is ütközőtt a roma vér: Hazugságok, nyolc általános, gyöpös, maradi, nem lehetett vele beszélgetni jól, saját (nevelő, nem roma) anyjának is az arcába hazudott, leszarta stb. Pedig az a nő végtelen türelmes, de szigorú, igazságos asszony volt, tele élet tapasztlattal, remek személyiséggel.

Erről ennyit, sajna a legtöbbünk rossz magán tapasztalattal bír, és hát valljuk be magunkban: magyar ember nem annyira kedveli a romat épp azért amilyen . Senki se tökéletes, a magyar is tud ocsmány lenni a maga módján.

2017. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy cigány! a pasid, mert simán lehet normális.

De ott a családja, akiknelr a fele hétszentség, hogy idióta veszélyes ember.

Ezt bes.ptad.

2017. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!