Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A ti férjetek mennyit...

Anyukák! A ti férjetek mennyit van otthon, mióta baba van?

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 13:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ezt neki kellene elmondanod. És azt is megbeszélni, hogy mi az oka annak, hogy úgy döntött, ahogy döntött inkább.
2017. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd nem normális. Nyilván munkaidőben megy, másnak sem ül otthon olyankor a férje. Amúgy a napi 5000-ből, hogy jött ki a havi 200?
2017. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

na én mondjuk úgy vágtam volna ki, mint macskát szarni, hát mégis mit képzel?!

ha 8-4ig dolgozna a férjed akkor se lenne otthon mikor megy, hisz neki is az a munkaideje!

2017. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%
4es vagyok. miért lettem lepontozva?
2017. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanannyit, mint előtte. Mondjuk az se túl sok, és olyan a munkája, hogy nem tud mellette plusz munkát végezni.

Nálatok pedig sürgős lenne egy hosszú és alapos beszélgetés.

2017. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van körülötted, és neked is. Hiányzik a párod, a jelenléte, minden.

Én nő létemre voltam kint az erdőn, 10 éven át magunk szedtük meg a tüzifát, ahol az erdőgazdaság kijelölte. Tudod, milyen munka az? Belegebedsz!!

Végre itt a lehetősége, hogy váltson, és olyan (szak)munkára, amihez érzék kell, odafigyelés, és sokat hoz a konyhára. Te nem örülnél, ha jobb képességűnek éreznéd magad varrónőnél, mert tanultál egyébként, és egyszer csak irodai munkát kapnál? Én ezt is átélhettem.

Az ablakozás egy szezonális (időjárástól függő) építőipari munka, és igen ha esik, nincs meló. Talán télen sem lesz... De ha ő jó ebben, majd őt fogják hívni, nem a másik embert. Mert ha ez nem lenne, mehetne még máshova? Van még számtalan lehetőség a környéketeken? Sztem olyan ember választja a fakitermelést, akinek vagy végzettsége nincs, vagy más munkalehetősége nincs, vagy épp ezt jól csinálja/szereti/elvan vele/szakmabeli. Minden tiszteletem az erdőn dolgozóké, amúgy.

Szóval, lehet ez csak idénymunka lesz.

Amúgy meg képzeld magad a kamionos feleségek helyébe, te mennyivel szerencsésebb vagy! Hisz minden nap hazajön hozzátok! És szeret titeket, és ÉRTETEK teszi, és nem kocsmázni megy...!

Keress egy másik embert, aki kicsit támogat téged lelkiekben, amíg ez így van, ill amíg te is érzékenyebb vagy (Mg kell). Nincs ezzel semmi gond, nem te vagy hisztisebb stb. Te jó anyuka vagy, de ő most nem tud melletettek lenni, pedig biztos a szíve mélyén többet játszana a pindurjával.

2017. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16

Honnan tudod, hogy mit tenne a férje szívesen? Jelenleg annyit tudunk, hogy amikor csak lehet, nincs otthon, és ha otthon van, akkor is noszogatni kell, hogy törődjön a saját gyerekével.


Az, hogy valaki elmegy dolgozni és nem kocsmázik, az nem egy extra dolog, amiért még hálásnak is kell lenni. Minden épeszű emberi lény elmegy dolgozni és nem kocsmázik. Ez nem egy különleges dolog.

2017. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát épp erről kellen elbeszélgetniük. Pl hogy kinek mi a motivációja, mi esne jól neki, miért gondolja ezt jobb megoldásnak, mint azt.

A favágás és az ablakozás között igenis van különbség, ami egy férfinek az önbecsülését is befolyásolja.

Beszélni kell egymással.

2017. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A férjem rendőr, tizenkét órázik (nappalos, utána éjszakás). Az erdőre ritkán járt maszekolni, de a végére a töke tele volt vele. Napi 5000 forintért geccsolt... most, ha elmegy ablakozni, 15-20ezret keres egy nap. Minden nap hazajön, igen. Tegnap beszéltem vele, ezt mondta (szó szerint idézem, mert emlékszem minden szavára):


megértelek édesanyám h szeretnéd ha veletek lennék de szerelemből nem lehet egy kg kenyeret se venni az auchanban én már voltam mélyszegénységben és az a legnagyobb félelmem h ti nektek nélkülöznötök kell. Azt hiszed magam miatt csinálom? Én a fizetésemből élnék mint hal a vízben. Kaját rendelnék, buliznék. De nekem család kellett és a családomnak a legjobbat akarom. Ti vagytok a legfontosabbak és a szívem szakadna meg hogyha nem jutna nektek mindenre. A tápszer nem sok egy hónapba tízezer forint. De mi van ha számolgatni kell rá? Neked szemüveg kell jövő hónapban mert már nagyon gatya.. azt sem akarom h választanom kelljen h csuncsinsk veszünk tápszert v neked szemüveget mert neked a szemüveg ugyanolyan fontos mint csuncsinak (a csuncsi becenevet sógornőm adta neki és ráragadt) a kaja. De ez csak akkor megy ha dolgozok. Ősszel disznót akarunk vágni. Meg akarjuk venni a szomszéd portát állatokat akarunk tartani. Te jövőre Csíkszeredára akarsz menni. A falat tatarozni kell kívülről mert málik le a vakolat. Ez mind pénz. Én nem menekülök a család elöl én nektek akarom a legjobbat. Múlt héten mondtam h ez a hét ilyen lesz. Azt mondtad oké. Tudom h az a bajod h múlt hónapban megszoktad h itt vagyok a szoknyád mellett és azt hitted együtt csuncsorgózunk. Én is szívesebben ülnék ittnon. De akkor nem lenne semmi. Nem haladnánk.

2017. jún. 16. 14:37
 20/20 A kérdező kommentje:

És az a baj, hogy igaza van... :(

Csak néha olyan jó lenne, ha a fizetésünkből jól meg tudnánk élni, nem csak megélni.. mert ki is számoltuk, hogy tényleg kell-e ennyit maszekolnia járni és kell...

2017. jún. 16. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!