Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki bizonytalankodik a gyerekv...

Aki bizonytalankodik a gyerekvállalásban, az egyértelműen felkészületlen még?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom már babára, a férjem is minden szempontból készen áll rá, de mindig jönnek újabb célkitűzések az életünkben, amire azt mondjuk, hogy "majd utána". Előbb lakást szeretnénk venni, arra gyűjtünk, ez úgy néz ki most, hogy jövő tavasszal már költözhetünk, addig anyósomnál lakunk (aki egyébként csak átlag heti kétszer említi meg az unokát, a férjem az egyetlen gyereke, nagyon várja már a piciket). Azután meg jönnek a mindenféle karrierlehetőségek, utazási tervek, satöbbi, mindig van valami, mindig jön újabb terv, ami utánra toljuk- leginkább tolom, én- a kérdést.


Aki bizonytalankodik benne, hogy most akarja-e vagy x idő után, az egyértelműen azt jelenti, hogy felkészületlen és még nem való szülőnek? Én bevallom, kicsit félek ettől, izgatott vagyok tőle meg minden, de azért igenis félelmetes. Közben meg ott van az, hogy csak 24 éves vagyok, bőven ráérek még, de nem szeretnék a végtelenségig sem várni ezzel- pláne, hogy a férjem meg 31, ő már gyakorlatilag csak rám vár, hogy én minden kétséget kizáróan azt mondjam, hogy oké, mehet. De nem tudom még ezt mondani. Ez most azt jelenti, hogy hanyagolnom kellene a kérdést? Ti amikor babát vállaltatok, akkor 100%-ig biztosak voltatok ebben, nem volt semmi félelem, bizonytalanság, aggodalom a döntés mögött?


2017. júl. 15. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

En teljesen biztos voltam benne amikor babát akartam hogy nagyon szeretném.pedig nem volt teljesen alkalmas az időpont.mert akkor kezdtünk el épitkezni is.de ugy voltam vele hogy lehet nem is rögtön jön össze igy jobb ha "neki állunk" a dolognak.se ugy alakult hogy a 2.hónapba már terhes is lettem.ekkor 25 voltam.

1Éves volt amikor elköltözhettünk a sajátba.

És igen en is aggodtam előtte hogy majd mi hogy lesz stb, de a gyerekutáni vágy nálam erősebb volt

2017. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Igen. Ha a gyerek lesz a legfőbb vágyad, akkor leszel kész.

És a te indokaid nem mellékesek. Anyóssal együtt lakva nem szülnék, bármilyen is lenne.

22 voltam, mikor babát vállaltunk, hamarosan megszületik. Volt félelem, bizonytalanság is, hiszen az ismeretlen evvel jár. Aggódtam is, még mindig aggódom. De nem bántam meg, mert mindennél jobban vágytunk a gyerekre, és látom, hogy az eddig felmerülő problémákat is megoldjuk, leküzdjük együtt.

2017. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ha anyósnál laktok nincs itt az ideje.


Egyébként azt írod hogy:

"Közben meg ott van az, hogy csak 24 éves vagyok, bőven ráérek még, de nem szeretnék a végtelenségig sem várni ezzel- pláne, hogy a férjem meg 31, ő már gyakorlatilag csak rám vár, hogy én minden kétséget kizáróan azt mondjam, hogy oké, mehet. De nem tudom még ezt mondani. Ez most azt jelenti, hogy hanyagolnom kellene a kérdést?"


Megválaszoltad saját magadat. Azt írtad nem tudod azt mondani hogy készen állsz rá. Akkor mi pontosan a kérdésed?

2017. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Tudom ,manapság nem ez a trendi de 24 évesen én nem mondanám azt ,hogy "bőven ráérsz".Egyrészt nem biztos ,hogy rögtön teherbeesel ,másrészt majd egy év is míg kihordod.Tehát én ha megvan a saját lakás belevágnék.Utazni lehet utána is ,plusz ha most vállaltok akkor mire felnő sem lesztek öregek.De ez csak az én véleményem.Èn (tudatosan) nem fogok 28-30 év felett szülni.
2017. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig lesz az életben egy cél, ami miatt kitolhatjátok a babát. Mindig lesz egy "majd ha felújítjuk a házat", "majd, ha lecseréljük a kocsit", "majd, ha visszafizettük a hitelt", "visszafizettük a hitelt, viszont össze kell szednünk anyagilag magunkat"... stb. és végül ott lesztek öregen.

Mondjuk te 24 évesen még bőven ráérsz, most még mondhatod, hogy "majd, ha...".

2017. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb. a húszas éveim elejétől nagyon vágytam a babára, mégis 30 voltam, amikor az első gyermekem megszületett. És igen, bizton állíthatom, amikor úgy éreztem, itt az ideje (29 évesen teherbe esni), nem számított már semmi körülmény, magasról tettem arra, hogy hiteleink vannak, hogy nem abban a lakásban lakunk, amelyikbe boldogan vállaltam volna a babát. Egyszerűen azt éreztem, minden porcikám vágyik egy saját kisbabára, és hittem abban, hogy minden más kérdés majd megnyugtatóan alakul.

A kisfiam volt a legnagyobb ajándék, amelyet az élettől kaphattam, aztán két évvel később a kislányommal lett teljes a boldogságunk.

És a körülményeink is nagyon szerencsésen alakultak rágörcsölés nélkül.

Neked, Kérdező: anyóshoz ne szülj, nem egészséges! Addig ne vállalj babát, amíg rád nem tör az a mindent elsöprő vágy az anyaság után!

2017. júl. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!