Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is ennyire várja...

Más anyuka is ennyire várja azt, hogy nagyobb legyen a babája?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már vele fogócskázni, bújócskázni, vannak elképzeléseim, hogy mit fogunk játszani együtt. Ha rossz idő lesz, esténként társasozni. Nagyobbacska korában meg akarom tanítani főzni, iskolás kora előtt pedig írni és olvasni. Most még kicsit "unalmas". Beszélek hozzá, énekelek neki, de olyan jó lenne, ha már "vissza tudna beszélni". Egyedi játszóteret is akarok neki építtetni, olyat, mint amilyet a facebookon láttam. Azt is várom, hogy nagyobb legyen a haja, be tudjam fonni neki, kontyot készíteni, begöndöríteni. Az apukája karatézni szeretné megtanítani (ő a munkája miatt tud) azt szeretné, hogy a lányunk megvédje magát. A mostani életszakasz miatt is izgatott vagyok, kíváncsian várom a fogzást, a szepa korszakot, de ez még olyan messze van :( Ti hogy voltatok vele?
2017. aug. 1. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kiírásod mentsd el magadnak, hogy tudd olvasgatni, amikor egész nap rohangálni kell utána. Időnként visszasírod majd azt az időszakot, amikor még ott maradt, ahová letetted. :-)
2017. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőnél így voltam, vagyis hasonlóan. A másodiknál már tudtam élvezni a kisbabakort is.
2017. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is nagyon vártam!!

Most meg bármit megadnék hogy újra pici legyen és ringathassam.

Szóval használj ki minden percet mert nagyon hamar elszállnak a hónapok/évek

2017. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát én kicsiben, de hasonlót érzek.

Épp megindult a fiam (mászik, térdel), de sok mindent akar csinálni amit még nem tud és emiatt nyűgös. Én csak egy pár hónapot szeretnék ugrani, hogy tudjon ülni, lehessen hintázni vele, mászva fogócskázni, biztonsággal ülve szemben velem lássam, ne az ölemben stb :D

Szeretnék én is aktívabb lenni vele. De amíg nem ül, mászik, jár rendesen, addig még annyi mindentől el vagyunk szakítva. De persze ennek az időnek is megvan a maga varázsa :) Csak épp nyűgös, mert ő is ugrana már..

2017. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, ennek a kornak is megvan a maga varázsa, minden nap tud újat mutatni a lurkó. De mindig, amikor látok egy új receptet arra gondolok, hogy ezt leírom, megtanulom és megtanítom neki is, hogy majd mikor iskolás lesz, magam sütöm neki a reggelit (zsemlét, kiflit, péksütit) befonom a haját, délután tanulunk együtt. Nekem ezek kimaradtak, de mindig tudtam, hogyha lesz gyerekem, be fogom pótolni :)

Egyébként ezt az időszakot is élvezem, soha nem volt még ilyen sok szabadidőm - na jó, talán terhesen - de rengeteg könyvet olvasok, sokszor a babának is hangos olvasás gyanánt, rengeteget sétálunk, tanulok új verseket, mondókákat neki, most kezdem önmagam megismerni. De azért mindig eszembe jut valamiről, hogy de jó lesz, ha nagyobb lesz :))

2017. aug. 1. 18:30
 6/12 anonim ***** válasza:

A nagy 4, a kicsi 1,5 éves, már bőven visszasírom azt az időszakot amikor ott maradtak ahová tettem őket!

A baba korszak repül el a leggyorsabban, szerintem ne a jövőt várd, hanem élvezd ki a lehető legjobban ezt a rővid időt!

2017. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van és már nagyobbak, a legkisebb 7 éves, most kezdi a sulit, a másik kettő már iskolás.

Én egyálatlán nem sírom vissza a babás kort. Értsd ugy az első 2 évet. Ezt bármelyik gyermekemnél simán átugrottam volna. Persze voltak benne gyönyörű pillanatokat, de úgy összeségében engem is untatott és fárasztott. Amikor már 2-3 évesek lettek akkor tudtam úgy igazából élvezni a gyerekekkel töltött időt. Akkora már tényleg kis emberke lesz belőle, akivel lehet beszélgetni, programokat csinálni, olyat amit egy felnőtt ember is tud élvezni.

Persze azzal egyetértek, h ki kel élvezni minden pillantot, de hidd el átérzem a helyzetet.

2017. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi az offért, csak annyit jegyeznék meg, hogy nem szerencsés iskolás kora előtt írni-olvasni tanítani.

Egyrészt fizikailag nem lesz elég fejlett hozzá, a kis kezeiben a csontok/porcok/izmok/összeköttetések még nem teszik lehetővé az olyan finommotoros tevékenységet, mint az írás, másrészt az iskolában unni fogja magát, nem fogja lekötni a tanóra, ami egyenes út a magatartásproblémákhoz, az pedig kvázi a kiközösítettség-érzéséhez.

2017. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En is tudtam irni-olvasni iskola elott. Engem az zavart, hogy anya nem engedte, hogy angolul tanuljak 5-es koromig mai napig nehezen megy.
2017. aug. 1. 20:45
 10/12 anonim ***** válasza:
egyedi játszóteret,amilyet a facebookon láttál-az roppant egyedi lesz :DDDD
2017. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!