Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is ennyire várja...

Más anyuka is ennyire várja azt, hogy nagyobb legyen a babája?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már vele fogócskázni, bújócskázni, vannak elképzeléseim, hogy mit fogunk játszani együtt. Ha rossz idő lesz, esténként társasozni. Nagyobbacska korában meg akarom tanítani főzni, iskolás kora előtt pedig írni és olvasni. Most még kicsit "unalmas". Beszélek hozzá, énekelek neki, de olyan jó lenne, ha már "vissza tudna beszélni". Egyedi játszóteret is akarok neki építtetni, olyat, mint amilyet a facebookon láttam. Azt is várom, hogy nagyobb legyen a haja, be tudjam fonni neki, kontyot készíteni, begöndöríteni. Az apukája karatézni szeretné megtanítani (ő a munkája miatt tud) azt szeretné, hogy a lányunk megvédje magát. A mostani életszakasz miatt is izgatott vagyok, kíváncsian várom a fogzást, a szepa korszakot, de ez még olyan messze van :( Ti hogy voltatok vele?
2017. aug. 1. 18:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani nagyon rossz ötlet előre tanitani irni olvasni. Nálunk a tanitónénik még mondták is hogy ha lehet akkor ne tegyük.nem csak azért mert unatkozna hanem mert ha máshogy/másmódszerrel tanitják a suliba,akkor még össze is zavarhatod vele.

Persze az nem gond ha pl a nevét mar le tudja irni a suli előtt.

És az megint más ha egy gyerek magától kérdezi hogy ez meg az milyen betű- és magától megtanulja kiolvasni a szavakat.nem feltétlen kell meggátolni csak direkt nem szerencsés előre tanitani

2017. aug. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 jafnrétti ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem most másfél éves a kicsi, én azt csíptem, amikor még pici baba volt, és sokkal többet aludt, csak szopizott, cukin nézelődött a babakocsiban, és a legnagyobb problémája az volt, hogy hozzám akar bújni :D Az tök jó volt. Meg majd tök jó lesz, ha kicsit nagyobb lesz, szóval én is várom, amikor már ténylegesen tudunk játszani, de ezt a másfél-két éves kort nem nekem találták ki, az tuti, erre már a nagynál is rájöttem.


De azért ennyire szerintem nem lehet eltervezni, hogy miket fogsz vele csinálni. Olvasni tanítani tényleg nem túl jó, ha ő magától nem érdeklődik. Én úgy tanulta meg olvasni 5 évesen, hogy kérdezgettem, melyik betű mi, de sose tanítottak (pedagógusok a szüleim), magamtól kezdtem el összeolvasni.

Akarhatja apa karatézni tanítani, de lehet, hogy nem fogja érdekelni, akarhatod fonni a haját, de lehet, hogy utálni fogja, ha piszkálják a haját, stb.

De persze, nyilván fogtok majd tök jó dolgokat csinálni, csak nem minden úgy lesz, ahogy előre eltervezed. Megeshet, hogy ő majd teljesen más dolgokkal szeret játszani, mint amik nekd is érdekesek, szóval ha ilyen lesz, azért ne csalódj túl nagyot és előre ne éld bele magad, hogy mindent szeretni fog, amit időtöltésként felkínálsz neki.

2017. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!