Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen körülmények között...

Ti milyen körülmények között vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mik azok a minimális anyagi feltételek (fizetés, mekkora ház, autó stb.) aminek meg kell lennie, hogy gyereket vállaljatok?
2017. aug. 22. 12:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam
2017. aug. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Utolsó, ebben egyet értek veled, de azért lássuk be rengeteg előnye van annak, ha sokat tudsz a gyerekednek adni. Most nem ilyenekre gondolok mint az új telefon, meg a legmenőbb játék ami 1 hét múlva megy a sarokba, hanem hasznos dolgokra, amiből előnye lesz az életben.

Tudsz-e neki külön órákat fizetni, ha kell, mert hát oké hogy te eldöntötted hogy okos gyereked lesz, nem lehet tudni kinek mire van szüksége. Nyelvórák, nyelvvizsgák, ha tovább tanul a koliba ne kenyéren vizen éljen már, és ne is dolgozzon éjjelente suli mellett...stb..ezek mind fontos, értelmes dolgok.

Sok pénz nem egyenlő az elkényeztetett hülye gyerekkel aki nem ismeri a pénz értékét. Nem kell sztereotipiákat felállítani.

2017. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Az osztálykirándulás, élmények, más helyekre eljutás (nem feltétlenül Bora Borára gondolok, akár az országon belül) szerintem is fontos. De ehhez továbbra se hiszem, hogy milliók kellenének... nekünk egy örökölt pici házunk van, 2 szobás, amiből az egyik tényleg elég kicsike. Egy gyerekünk van, de amúgy vállaltuk volna albérletbe vagy hiteles lakásba is, nem lenne gond a fizetése. Ezért írtam, hogy igazából stabil lakhatás (ez lehet albi is), meg két viszonylag jó fizu (nem fejenként 500...), és mindent meg lehet oldani. Millióink nincsenek a bankban, de egy osztálykirándulás, vagy esetünkben nyaralás nem téma, simán belefér (jelenleg inkább a nyaralás van porondon, mivel 2 éves múlt a lányunk). Meg az sem, hogy tudjunk félretenni, esetünkben éppen azért, hogy két félszobát hozzácsaphassunk a házhoz, hogy jöhessen a tesó pár éven belül. Én nem érzem, hogy kellenének milliók ahhoz, hogy bele lehessen vágni, nekünk sose hiányzott semmi, sőt, mióta megvan a gyerek, vettünk autót, újítottuk a lakást, szóval inkább haladtunk előre, nem megrekedtünk.

8as

2017. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Nem akartam sztereotípiákat felállítani,csak hoztam egy példát,mert lássuk be sok ilyen van.Én nem azt mondtam,hogy simán szültem bele a csóróságba,mert ugyan igaz,hogy nincs házunk,megtakarításunk,s a kissebbik születése előtt kocsink sem volt,de van stabil munkahelyünk és fizetésünk!Ugyan úgy vagyunk mint ahogy az utolsó írta,amióta gyerekek vannak inkább haladtunk előre.Viszonylag jól élünk,jut mindenre amire kell.Biztos vagyok benne,hogy egy osztály kirándulás vagy nyaralás is bele fog férni.Azt gondolom ha az ember akarja,elő tudja teremteni a pénzt bizonyos dolgokra.Persze jó ha van és nem kell ezen törni magad,de nem gondolnám,hogy ez kizárólagos feltétele,hogy valaki vállaljon gyereket.
2017. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Nekünk még nincs gyerekünk. Ha ezen feltételek mindegyike teljesül, akkor belevágunk.


-Stabil házasság!!! Legalább 5-6 éves.

-Stabil munkahelyek 3-4 év

-legalább 4-500 ezres közös bevétel, hogy a megélhetésünkön, és havi fixen eltett 100.000 ft megtakarításon felül legyen külön kb havi 100.000ft összeg csak a gyerek költségeire. Ha nem kell ennyi akkor nem költjük el, de az ne legyen, hogy kellene és nincs pénz. Nem szeretnék a pelenka a kaja és a gyógyszer közt választani adott esetben

-akkora hitelmentes, saját lakás vagy ház ahol a gyereknek saját szobája lehet, és nekünk is, tehát legalább 3 szobás, vagy 2 és fél szobás. Ha 2 gyerek lenne akkor egyértelműen plusz még egy szoba kellene. Sajnos tapasztaltam milyen testvérrel egy szobában nyomorogni, amikor nincs az embernek magánszférája, nem tud aludni a másiktól mert fogat csikorgat, horkol, beszél stb ezt nem szeretném a gyerekemnek.

-legalább 1 millió megtakarítás a szülésre, gyerek kezdeti költségeire, gyerekszoba berendezésére, feltöltése pelenkával, egyéb dolgaival, ruhákkal, babakocsi, ha kell tápszerre, gyógyszerekre stb

-további 2 millió megtakarítás arra ha bármi gebasz történik, valamelyikünket kirúgják és kiesik a fizetése egy időre vagy ha valami nagyobb érték tönkremegy, hűtő, mosógép...ilyenek.

-kocsit nem szeretnénk, nem tartjuk létszükségletnek és egyikünk sem tud vezetni, nem is akarunk. Nekünk jó a tömegközlekedés is.


Ezekből megvan a stabil (6 éves) házasság, és a stabil munkahelyek is, bár én készülök váltani. A megtakarítás is, amit kikötöttünk tulajdonképpen megvan, de ezt most még nem gyerekre szánjuk.

Azon dolgozunk, hogy legyen előbb saját megfelelő méretű otthonunk. Most saját, de 1 szobás 40 nm-es kis ingatlanban lakunk, ide nem tudunk gyereket vállalni, és a mostani fizetésünk kettőnknek ugyan elég, kényelmesen megélünk, spórolni is tudunk, de nem lenne elég ahhoz, hogy tisztességesen eltartsunk akár csak 1 gyereket. Nem akarunk sem nyomorogni helyhiány miatt, sem nélkülözni, sem a 4 falat bámulni, mert nem futja semmire gyerek mellett, és hónapról hónapra sem szeretnénk élni. Inkább várunk.

Én terveztem idén, vagy jövőre munkát váltani, hogy a keresetünk több legyen. Egyenlőre azon dolgozunk, hogy legyen saját ingatlanunk, utána kezdünk majd spórolni a gyerekvállalással kapcsolatos megtakarításra.

2017. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

- lakás elég szobával - de albérlet is lehet, mert ha arra várnánk, hogy hitelmentes lakást tudjunk vásárolni (plusz felújítani) az életben nem lenne gyerekünk :)

- 3-4 éves munkaviszony

- biztos párkapcsolat (házasság nem létszükséglet)

- x frank megtakarítás

2017. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom a táboron mi a nagy szám. Mi mindig nagyon jó anyagi helyzetben élő család voltunk, mégis életemben egyszer voltam táborban, az sem ottalvós volt és rohadt szar volt. :D Nyáron le voltam adva a többi unokával együtt a nagyszülőkhöz ingyen és bérmentve, aztán csá. Nálunk az iskolában sose volt téma, hogy ki milyen táborban járt, kb. senkit se érdekeltek a többiek nyári élményei.
2017. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, azt ugye tudod, hogy manapság a nagyszülők még bőven nem nyuggerek? Az én anyám pl. 51 éves, apám 55. Alsó hangon 10 év még, mire nyugdíjba mennek, és le tudnám adni a lányomat nyárra, addig ugyanúgy dolgozni fognak, mint mi. Márpedig jövőre megy a gyerek óvodába, onnantól lesznek nyári szünetek. Amúgy mi meg tudjuk oldani, de sok családnak csak a táborok biztosítanak felügyeletet nyárra, amikor dolgoznak a szülők.

Meg amúgy nem csak tábor létezik, nyaralás, osztálykirándulás később. Ezek sincsenek ingyen, ahogy az állatkert, strand stb. sem. Azért valahová csak el kell vinni néha azt a gyereket, nem? Jó, tudom, nem muszáj, belehalni nem fog, ha ezek kimaradni, de azért elég sivár gyerekkor, ha semmi élménye nincs soha.

2017. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
És azt ugye tudod, hogy nem csak az tudja elküldeni egy szaros stranda, vagy állatkertbe, táborba a gyerekét, akinek milliós megtakarítása van? Ha van két felnőtt dolgozó ember, aki nem minimálbéren él és nincs havi sok tízezres károsszenvedélye, akkor ezt mind megengedheti magának? Egyébként is ebben a kategóriában úgy csinálnak, mintha a gyerek lelkisérült lenne egy tábor hiánya miatt (nem azon volt itt se a hangsúly, hogy kell a felügyelet, hanem azon, hogy jaj mi van, ha nem megy táborba és lemarad a többiektől) és amúgy is ilyenekre csak akkor telik, ha úgy élsz mint ahogy az ország több mint háromnegyede sose fog. Mégis több gyerek kap meg ilyeneket, mint amelyik olyan vastag családban él, amilyet előadnak, hogy csak ők tudják ezt biztosítani. Holott ez baromság.
2017. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
54%
Tudom. Én voltam az egyik, aki korábban azt írta, hogy elég egy stabil lakhatás meg két aránylag jó fizu, és abból mindent meg lehet oldani. Csak arra reagáltam, hogy minek a tábor, le lehet passzintani a nagyszülőkhöz is. Hát ma már nem. Meg amúgy a mai gyerekek mások, beleszoktak ebbe az anyagias világba, és simán kicikiznek valakit azért, mert ő nem volt nyáron nyaralni, mert nem telik rá. Attól meg már lehetnek lelki gondjai. Mondjuk szerintem se kell milliós havi fizu egy nyaraláshoz, állatkerthez stb., én is erősen túlzásnak érzem ezt a legyen megtakarítva 2-3 milla dolgot.
2017. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!