Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen körülmények között...

Ti milyen körülmények között vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mik azok a minimális anyagi feltételek (fizetés, mekkora ház, autó stb.) aminek meg kell lennie, hogy gyereket vállaljatok?
2017. aug. 22. 12:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%

Mi most döntöttük el, hogy belevágunk.

Stabil kapcsolat!

Saját hitelmentes lakás (csak két szobás, pár év múlva házat szeretnénk venni) de minimum a szülőktől külön kell lakni

Autó

Havi min 300ezer bevétel (nálunk kb 650-700ezer havonta)

1 millió megtakarítás


Nekünk ezek voltak a fontosak, tavasszal vettük az autót illetve van egy céges is, így mind a kettőnknek ha kell van autó.

2017. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
63%

Hm én is végig olvastam az összes választ!

Ha mi is arra várnánk h saját lakás-házunk legyen akkor én!60 éves lennék,hiszen a hitellel terhes lakás még nem a tiéd!

Na mindegy.nekünk albérletbe jött a baba,6 éves munkaviszony után a férjemnek 7 éves.stabil fizetés,házasság(bár szerintem nem mérvadó) autó nélkül(hiszen olyan helyen vagyunk ahol minden gyalog és ha kell tömegközlekedéssel is elérhető).van egy pár millió félretéve már a lakasvasarlasra illetve pár százezer ha bármi probléma lenne.a fizetésből és a gyedbol boven meg lehet élni,de persze szeretnénk mindketten munkahelyet váltani ami még nehéz lesz.

Szerintem itt Magyarországon tényleg 700e forintos összjovedelemnek kellene lennie ahhoz hogy mindent ami kell az ember el tudjon érni!

2017. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%
Albérletbe,saját kocsival kb.1 mill. megtakarítással 3 év munkaviszonnyal a hátam mögött vágtunk bele. Bevételünk kb. 360 ezer forint,párom fizuja+csed. Ha nem lenne kocsink ill. megtakarításunk is szültem volna,bőven kijövünk a havi bevételünkből. Ismerek viszont valakit,aki elvetette a babáját mert még kell a ház meg kell a kocsi stb. Most minden megvan csak épp a baba nem jön már több mint egy éve. 28 vagyok párom 27 nem akartunk 40 évesen gyereket vállalni.
2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%
Egyesek nagyon el vannak szállva a követelményekkel. Pl a saját lakás Magyarországon nagy divat csak. Én Nyugaton nőttem fel és senkit nem ismerek, aki nem albérletbe vállalt gyereket. Még a céges főnökök is.
2017. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Mi is a vásárolt házhoz ragaszkodunk (tehát nem tehermentes, csak nem albi és nem szülők háza).

Autó majd akkor ha érkezik a baba.

Összbevételünk 500 ezer összesen, ami még kicsit mehet felfelé.

Ja meg az ugye nekem alap hogy dolgozom már pár éve, így lesz csed, max gyed. Kb ennyi :)

2017. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
87%

A stabil házasságunkon kívül stabil anyagi helyzet (ez mondjuk kinek mit jelent, nekem a saját lakás + az, hogy ketten kényelmesen megéljünk ne legyen semmi kicentizve) és ha véletlen mégis csődbe megyünk, ami azért bárkivel előfordulhat, akkor meg hova menni (szülők). Nekünk ez elég volt, van akinek szerintem még ez is sok (saját lakás pl.) de ha olyanokat kivárnának az emberek, hogy milliós megtakarítás, hitelmentes ház + kocsik stb. stb. akkor kb. negyed ennyi gyerek (se) születne. És nem úgy látom, hogy jelenleg a gyerekek háromnegyede kiközösített, szakadt és csóró... Kicsit irreális azt gondolni, hogy csak akkor kaphat meg a gyerek mindent, ha micsoda luxus dologgal meg milliós félretett pénzekkel rendelkeznek a szülők.


Én pl. azon röhögtem, mikor leszóltak, hogy huszonX éves autónk van, aztán miket veszünk. Ja és? Műszakilag pipa, bazi kényelmes, klímás, mindent tud, amit kell. Pont azért telik mindenfélére, mert hülyék leszünk milliókért új autót venni, amikor itt van ez, aminek az égadta világon semmi baja nincs, mindennel fel van szerelve, ami kell, csak épp nem lehet vele villogni... de ettől már szegénynek nézünk ki manapság. :D

2017. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok.elmondaná az a sok ember aki miatt csak 27% hasznos a véleményem?én a kérdezőnek mondtam el a mi helyzetünk hiszen Ő kérdezett!

Köszönöm!

2017. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%
14es, ezek nem követelmények hanem azok a feltételek amire mi bevállaltuk a gyereket. És örülök hogy te nyugaton éltél, de ez itt Magyarország, egy magyar oldal, ahol a kérdező a magyar emberek véleményére volt kíváncsi. Ennyi erővel mondhatnám hogy miért akar valaki dolgozni, hiszen indiában és Brazíliában a legtöbben segélyre szülnek, az hogy valakinek munkája legyen elszállt elvárás.
2017. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, mindenkit igyekeztem felpontozni.

Elég különfélék a válaszok, de ezzel nincs is semmi baj.

Meg tudom érteni azokat is, akik viszonylag nagy megtakarítás és jó fizetés mellé vállalnának gyereket, mivel én is és a párom is igencsak alsóközéposztálybeli családból származunk és sajnos tudjuk mi az a nélkülözés és lemondás... Nem volt valami jó így felnőni, de még így is hálás vagyok, mert tudom, hogy lehetett volna rosszabb is.

Azonban a saját gyerekemnek jobb és "gazdagabb" gyerekkort szeretnénk, mint ami nekünk jutott anno.

2017. aug. 22. 19:03
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Nos kedves 7-es válaszoló,igen lehet,hogy nem fog táborba menni a gyerek ,és lehet,hogy nem fog mindent megkapni(ezt nem tudhatom előre),Én mondjuk ha kő gazdag volnék sem vennék meg mindent a gyereknek amit csak kiejt a száján! Igenis tanulja meg értékelni a pénzt,apa\anya munkáját! Én is így nőttem fel,sokszor csúfoltak..Sosem voltam táborban,de márgyerekként is többre értékeltem ha a családommal elmentünk kirándulni,mintha a sok felszínes,nagyzolós osztálytársakkal voltunk.Ettől függetlenül voltak barátaim akikkel számíthattunk egymásra.Megjegyzem a mai napig megvannak! Minden csak nevelés kérdése.Nem vagyunk gazdagok,nem tudom megvenni a leg újjabb\menőbb iphonet..stb-t,de megvan mindenünk ami kell.Ha megtudnám venni sem venném meg.Sokkal inkább másra költeném.
2017. aug. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!