Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen körülmények között...

Ti milyen körülmények között vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mik azok a minimális anyagi feltételek (fizetés, mekkora ház, autó stb.) aminek meg kell lennie, hogy gyereket vállaljatok?
2017. aug. 22. 12:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

29es, ahhoz mindkét félnek nagyon jól kell keresni hogy ki tudják fizetni a 80 ezres tábort, főleg ha több gyerek is van, ez a költség hatványozódik. Az állatkert is 10 ezer egy 4 tagú családnak, és ez csak a belépő.

Nálunk most három táborban volt a nyáron, mert máshogy nem tudtuk megoldani.

Állatkerti tábor 68000

Tánctábor 46000

főzőtábor 50000


És ez még csak 3 hét a nyárból, 1 hónapot volt bébiszitterrel 100.000.


Másfél hónap benne volt háromszázezer forintban, és nem, nem volt más megoldás, nem volt aki vigyázzon rá. És ebben az összegben még nincs benne mikor mi mentünk valahova, már a strand is ott van hogy 5 ezer, vagy egy mozi 3 ezer. És ekkor még nem voltunk nyaralni, egy hét a balatonon egy három fős családnak 120.000 apartmanban önellátással.

2017. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Nem nekem írtad, de azért ehhez se kell milliós megtakarítás, csak normális fizu. Meg egy kis ész ugye, hogy az ember tudja előre, hogy lesz nyár is, el lehet kezdeni korábban is készülni erre anyagilag, nem júniusban nézni, hogy óbakker, 70 ropi a tábor, miből fogom kifizetni, és ez még csak egy. Azért ha értelmes összeget keres valaki, az ki tudja perkálni úgy, hogy mondjuk tavasztól erre célzottan félrerak, nem kell, hogy alapból legyenek millióid, érted. Meg ha értelmes összeget keresel, az se fog földhöz verni, hogy elmegy egy húszas mondjuk egy állatkertezésre. Nyilván nem minden nap mész állatkertbe ugye, meg strandra sem, bár oda azért elmegy az ember havonta párszor a nyáron, de normális fizetésből ezt is lehet bírni. Nekünk sincsenek millióink, de ketten összerakunk 350-400 ezer forintot egy hónapban, annyiból ezekre simán futja, és nem várjuk remegve a családit.
2017. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

30.

Lehet, hogy te meg még páran túlzàsnak érzitek, de az emberek bizonyos része szeretne anyagi biztonsàgot teremteni a gyerekvàllalàshoz, mert bàrmi beüthet.

Pl pici gyerekkel anyuka otthon, apu meg elveszti a munkàjàt és mondjuk 6 hónap mire olyat talàl amit meg is fizetnek, és elég a gyerek csalàd ellàtàsàra anyu gyede mellett. Akkor abban a 6 hónapban de legyen csak 3 jól jön az a megtakarítàs és megnyugtató nem kell csp meg kedvezményekért remegni minden hónapban. Szàmolni sem szerencsés az ilyesmivel , ezeket akàr el is törölhetik simàn. Nem kell egyetértened, de lenézni sem kellene azt aki igyekszik valamennyire előre gondolkodni és készül arra ha beüt valami nagyon nehéz anyagi probléma, hosszabb munkanélküliség, betegség, akàrmi.. Persze kinek mire van igénye.

Inkàbb legyen jelentősebb megtakarítàs és ne kelljen felhasznàlni, minthogy kell de nincs pénzetek a bajban.

2017. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy lenézem? Azt mondtam, hogy szerintem ilyen szintű megtakarítás nem kell ahhoz, hogy bele lehessen vágni. Azt se mondtam, hogy ne legyen semmi, legyen, váratlan kiadásnál is hasznos, ha van mihez nyúlni. Csak szerintem ennyi nem szükséges.
2017. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Akkor sem szükséges szerinted, ha nem szàmol az ember a mindenféle kedvezményekkel ( mert ezek egyàltalàn nem kőbe vésett dolgok), illetve ha belekalkulàlsz több hónapnyi esetleges vàratlan munkanélküliséget is? A gyerekre és arra amit írtam, ha nem is az àltalam írt min. 3 millàs megtakarítàs, amit mi magunknak szabtunk meg az egyik feltételként, de 2 legalàbb kellene. De persze mindenkinek a maga döntése és igény kérdése. Mi félnénk kevesebbre bevàllalni. Túl nagy felelősség egy gyerek ahhoz.
2017. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!