Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kíváncsi vagyok a...

Nagyon kíváncsi vagyok a többségi véleményre. Gyerek otthoni segítsége a téma, bővebben lent? Jól megkaptam

Figyelt kérdés

Itt volt fiam osztálytársa az anyjával. Váratlanul toppantak be, épp takarítottunk. Fiaim 8 és 10 évesek, porszívózták a szobájukat a másik pakolta a játékokat.Anyuka ledobbent. Mondtam itt muszáj, sőt a konyhában is segíteniük kell, sőt a kertben is gazolniuk. Persze mindent idejében, módjával, de KELL!Szerinte nem ez a gyerekek dolga.Mondtam nem is. De azt a napi pár percet kibírják és nem hiszem, hogy kárukra megy. Szerinte ezt nem szabadna csináltatnom velük. Mondtam, hogy ebből nem engedek, "valamit valamiért". Megyünk moziba, kirándulni, edzésekre hordom őket, megkapják az edzéshez a legjobb felszerelést amire SZÜKSÉGük van. De nekik is valamit tenni kell itthon. Teljesen leszólt az anyuka, merthogy ők nem akartak megszületni, nem velük kellene ezeket megcsináltatni. Ez azért így nem helyes kifejezés, hisz nem az én ágyamat kell beágyalniuk pl, hanem a sajátjukat, a konyhába maguk utén kell elpakolniuk. Persze van, hogy megkérdem, adogatom a cuccokat ők meg elrakják. Hamarabb végzünk, többet tudok velük lenni. Kint meg azért "várom" el a segítséget, hogy lássák, nem csak úgy az ölünkbe hullik minden.

Anyuka végső kérdése, hogy mennyi zsebpénzt kapnak ezért. Hát semennyit...anyukénak nem lettem szimpatiukus.

Nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére. Változtatni nem fogok, nálunk ez működik, de azért a vélemények izgatják a fantáziámat.


2017. aug. 22. 13:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%

Mondtam volna az anyukának h akkor ő(mármint az anyuka) sem csinàl semmit? Hiszen ő sem kérte h megszülessen :D


Nem lesztek barátnők,ennyi! Reméljük, hogy az ő gyerekei nagykorukra azért önellátóak lesznek.

2017. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
vagy inkább az izgat hogy elismerjék szuper anyuka vagy
2017. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%

Te csinálod jól, sajnos ezen az oldalon is egyre inkább azt veszem észre hogy a gyerek szent, neki egy szalmaszálat se kell keresztbe tennie, nehogy sérüljön a kis lelke a rabszolgamunkától amit pár tányér elmosogatása vagy a szobája rendbentartása jelentene. Aztán majd pont ezek a szülők jönnek ide sírni hogy 25 éves a gyerek de nem hajlandó elköltözni, de nem is segít otthon csak egész nap a gépet nyomkodja meg eljár inni.


Nem azt mondom hogy ki kell használni a gyereket de már egészen kiskoruktól legyenek meg a feladataik. Nálunk úgy működik hogy mindenkinek ugyan annyi joga van mint kötelessége, és egyik se működik a másik nélkül. Persze ha beteg vagy annyira kimerült akkor nem kell megcsinálnia(évente kb kétszer él ezzel a lehetőséggel) de másnap vagy ha jobban van be kell pótolnia.

2017. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
42%
Én sem tartom helyesnek a gyerek otthoni dolgoztatását, de emiatt nrm szólok a másik anyukának, igaz hívatlanul nem is állítok be sehova.
2017. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Akkor nem te voltál a vendégünk :)
2017. aug. 22. 13:57
 6/32 anonim ***** válasza:
63%
Félig egyetértek veled, de a másikkal is. Az tök rendben van, hogy a szobájukat intézzék ők. De pl ez a kert.... hú... ez nekem a mumusom, mert anyámnak a mániája a szép, virágos kert stb, ugyanakkor gyerekként mindig engem cseszegetett a gazolással, mindig mennem KELLETT segíteni. De ezt úgy, hogy kamaszként pl. este csak akkor mehetek moziba, ha kész a kert, és erre ment el a fél napom. Azért, mert Ő akart szép kertet, NEKEM kellett vele szívni. Na ezt nem tartom normálisnak, engem az se érdekelt volna, ha fű van az egész udvaron, pont nem érdekeltek a virágok, ő akarta, miért én foglalkozzak vele? Abban egyetértek, hogy a lakás közös élettér, a benti rendrakástól nem esik le a gyűrű az ujjukról, meg a saját területüket tartsák rendben, de az ilyen egyéni kis hobbikat velük csináltatni szemétség szerintem.
2017. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nem virágoskert, hanem veteményes, amiből minden nap kerül az asztalra valami. Na azért ez a szép kerttől elmarad messze, de nem árt ha néha megtaláljuk benne mi hol van :) :)
2017. aug. 22. 14:01
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Nekem ez akkor is olyan, hogy ha te szeretsz azzal szórakozni, hogy termesztesz ezt-azt, tedd, de akkor foglalkozz vele te. Értem, hogy ők is esznek belőle, de akkor is te vállalod a pluszmelót. A takarítás más, mert azt meg muszáj. Én ezekhez megmondom őszintén, lusta vagyok, de lehet benne van anyám erőltetése is, hogy a kertben semmit nem vagyok hajlandó csinálni felnőttként, a füvet is a férjem nyírja.
2017. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem szórakozásból termesztem. Én is utálom gazolni :) Na de csendben maradok, hisz tényleg csak a vélemények érdekelnek :)
2017. aug. 22. 14:05
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

nálunk is segit a két kislányom (6-9 évesek)

nem várom el hogy tökéletesen csinálják még meg a dolgokat..-a lényeg hogy hozzászokjanak hogy nekik is kell kicsit segíteni.

a saját szobájuk az ő dolguk (kivéve a nagytakarítást,és persze besegítek a porszívózásban is)

és néha teregetnek is. ebédkor ők terítenek és ők is szedik le az asztalt.

Persze van olyan szülő aki át esik a ló túloldalára és egésznap kihasználja a gyerekét-ezzel én sem értek egyet. de ha naponta/ vagy hetente megcsinál 1-2 dolgot-az szerintem teljesen rendben van

2017. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!