Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kíváncsi vagyok a...

Nagyon kíváncsi vagyok a többségi véleményre. Gyerek otthoni segítsége a téma, bővebben lent? Jól megkaptam

Figyelt kérdés

Itt volt fiam osztálytársa az anyjával. Váratlanul toppantak be, épp takarítottunk. Fiaim 8 és 10 évesek, porszívózták a szobájukat a másik pakolta a játékokat.Anyuka ledobbent. Mondtam itt muszáj, sőt a konyhában is segíteniük kell, sőt a kertben is gazolniuk. Persze mindent idejében, módjával, de KELL!Szerinte nem ez a gyerekek dolga.Mondtam nem is. De azt a napi pár percet kibírják és nem hiszem, hogy kárukra megy. Szerinte ezt nem szabadna csináltatnom velük. Mondtam, hogy ebből nem engedek, "valamit valamiért". Megyünk moziba, kirándulni, edzésekre hordom őket, megkapják az edzéshez a legjobb felszerelést amire SZÜKSÉGük van. De nekik is valamit tenni kell itthon. Teljesen leszólt az anyuka, merthogy ők nem akartak megszületni, nem velük kellene ezeket megcsináltatni. Ez azért így nem helyes kifejezés, hisz nem az én ágyamat kell beágyalniuk pl, hanem a sajátjukat, a konyhába maguk utén kell elpakolniuk. Persze van, hogy megkérdem, adogatom a cuccokat ők meg elrakják. Hamarabb végzünk, többet tudok velük lenni. Kint meg azért "várom" el a segítséget, hogy lássák, nem csak úgy az ölünkbe hullik minden.

Anyuka végső kérdése, hogy mennyi zsebpénzt kapnak ezért. Hát semennyit...anyukénak nem lettem szimpatiukus.

Nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére. Változtatni nem fogok, nálunk ez működik, de azért a vélemények izgatják a fantáziámat.


2017. aug. 22. 13:39
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
na jó még annyit, hogy ők kevésbé utálják, sőt tökre örülnek mikor megtudják különböztetni a sokféle zöldséget. meg felhúznak egy répát elnyammomogják közben, élvezik.Borsót meg ők maguk kérik, hogy a régi helyére azt vessünk újra.
2017. aug. 22. 14:07
 12/32 A kérdező kommentje:
porszívózni nekem is kell másnap utánuk, de ők ezt nem tudják. Nem is akarom, hogy megtudják..
2017. aug. 22. 14:08
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

Jól csinálod. Mindenki vegye ki a részét, mert az anya sem cseléd. Az életre kell nevelni.


Mi is így nőttünk fel. 6-7 éves korunktól porszívóztunk, törölgettünk és nem csak a saját szobánkat, hanem az egész házat. Anyu takarította a fürdőt, a konyhát és főzött. Apunak is segítettünk a kertben akkor is, mikor konyhakert volt és akkor is, mikor fű-fa-bokor-virágok és semmi bajunk nem lett.

A sógornőm hálás, hogy a bátyám el tudja ezeket a dolgokat végezni, amikor neki nincs ideje vagy kedve.

A lányom 3 éves lesz hamarosan. Az ágyát neki kell rendben tartani, a játékokat ő pakolja el és a takarítasban is lelkesen részt vesz.

2017. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%

Őszinte leszek, én nagyon örülök, hogy ezt elolvastam.

Nálunk az volt a szokás, hogy csak én a lány csináltam a házimunkát, az öcsémnek meg maximum a szobájában kellett minimális rendet tartani, de még azt is anyám csinálta meg susmusba. Elég igazságtalannak éreztem, hogy csak azért mert fiú, nekem kell mindent megcsinálni, miközben ő téblábol a haverjaival a frissen felmosott padlón. Meg is lett az eredménye: az öcsém 26 éves, nem dolgozik, nem csinál semmit, anyámra maradt, ő mos-főz-rá, egy bevásárlást képtelen megcsinálni, a tányért ott hagyja az asztalon ételt nem köszöni meg. A haverjai is ilyenek, egytől-egyig. Őket is úgy nevelték, hogy a nők végeztek körülöttük mindent. Munkát nem hajlandóak vállalni, mert azt várják, hogy a láblógatásért kapjanak több százezres fizetést.


Szóval teljesen jól csinálod, ez nagyon sokat számít. :)

2017. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jó, ahogy csinálod.

Ami viszont megdöbbentő, hogy a másik anyuka mennyire beleszól. Ha jól értem, nem vagytok közeli kapcsolatban, vagy talán még alig találkoztatok. Én nem engednék meg magamnak ennyit más anyukákkal szemben, hiszen nincs közöm hozzá. Ezt a vendégedben is tudatosíthattad volna.

2017. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
69%

Nekem még kicsi a gyermekem (4 éves), de már most próbálom bevonni a házimunkába. Nem kell porszívóznia meg szemetet levinnie (nyilván túlzok), de azt pl. elvárom, hogy a legóit, babáit, könyveit ő pakolja a helyére. Szeretném, ha a későbbiekben is be lehetne vonni az ilyen kisebb házimunkákba, elsősorban azokba, amik az ő kis territóriumát érintik, szóval szerintem ezzel semmi gond nincs, sőt.


Egyébként én kiskoromban kifejezetten szerettem mosogatni, porszívózni, felmosni. Örültem, hogy segíthettem a szüleimnek, meg olyan "menőnek", "nagylányosnak" éreztem magam ettől.

DE: a kertimunkát én is gyűlöltem, gyomlálás, gyümölcsszedés, levél gereblyézés .... inkább felmostam volna napi hatszor, csak azt ne kelljen. De sajnos kellett.

Talán annyit egyébként profitáltam az egészből, hogy megfogadtam, ha az én gyerekem valami házimunkát nagyon utálna, azt nem fogom vele elvégeztetni.

2017. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Határozottan és kedvesen megmondtam nálunk így szokás. Na a betoppanáson én is meglepődtem. Nagyon akarja a fiát barátkoztatni az enyémeimmel, ezt észrevettem. Párszor már találkoztunk, de többnyire csak annyi, hogy leadta ide a gyerekét vagy én hozzájuk az enyémeim. De most bejöttek. Váratlanul. Hát én is úgy vagyok, ha valahova bemegyek, és van véleményem is megtartom, teljesen ledöbbentem.
2017. aug. 22. 14:28
 18/32 anonim válasza:
88%

szerintem jo anya vagy.

Nekem nem kellett ilyeneket csinalnom, max bepakolni a sajat taskamba, es ezzel ki is merult a ,,muszaj megcsinalni,, kategoria.

Kicsit ugy erzem el is lettem kapatva, foleg hogy nincs tesom. sok mindent megkapok amit szeretnek. Nem nagy dologra kell gondolni, hanem pl ha van 10 nadragom, es szeretnek meg egyet, nem kell erte sokat konyorognom. Anyukam ugyis tudja, hogy addig puncsolok, amig nem ad ra penzt, ugy hogy nem szokott nem-et mondani. Vagyis inkabb ez volt 2-3 eve. Azota lett munkam, magamnak fizetem az ilyet, de otthoni munkakat azota is nehezemre esik megcsinalni. Persze megcsinalom,de van hogy eltolom 2 nappal , vagy egyszerubb kajat csinalok, mert nincs kedvem vele szenvedni. Ugy erzem, hogy kisebb koromban ezeket nekem is muszaj lett volna csinalom, most sokkal jobb helyzetben lennek, mert igy csak most tanulom ugymond az a hazimunkasdit. Kis segitseggel, hozzaszoktatatassal nem ereznem ekkora nyugnek, de mostmar azzal jo anyukam is, hogy ,, nagy vagy, ugyis megtudod csinalni. ,,

Ugynekem most muszaj. :D


21 L

2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvastam el minden kommentet, de veled értek egyet. Itt van példának a sógorom. Világ életében ki volt törölve a segge, egy rongyot nem kellett felemelnie, és ezt most vitte magával a kapcsolatába, a barátnője kb megszakad mellette, két helyen dolgozik, de sógorom az asztalt nem törölné le, miután odazabált. Nem tudom, meddig bírja még a lány.


Az életben mindig lesznek olyanok, amiket az ember nem szívesen csinál, és jó ha ehhez mihamarabb hozzászoknak. Nem ostorral ütöd őket gondolom, nem robotolnak egész nap. Az a kis segítség, amit beletesznek, bőven jó. Ettől semmi bajuk nem lesz.

2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekem még nincs gyerekem de nekem is kellett otthon segítenem. Akkor nagyon kivoltam akadva hogy rendet kell raknom a szobámban. De felnőtt fejjel belátom igaza volt anyukámnak. Szerintem ez nem nagy kérés. Nyáron minden nap elkellett mosogatnom plusz felsöpörni a konyhát és felmosnom. 2-3db tányér volt csupán én mégis a végletekig húztam az időt. De nem sérült a lelkem és semmi bajom nem lett tőle. 10-11 évesen anyukám főzni tanított. Jól csinálta anyukám és igaza is volt egy kis segítség neki is jól jött pl. Vasárnaponta áthúztam az ágyukat miközben mesét néztem. Nekem meg nem ártott meg. Faluhelyen néhol még van kert. Volt hogy segítettem veteményezni. Ez sem volt baj. Legalább megtudtam különböztetni a répát a krumplitól. Volt olyan gyerek aki nem tudta mi micsoda. Meg lehet ezt a segítség dolgot is jól tálalni a gyerekeknek. Viccesen, játékosan.
2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!