Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kíváncsi vagyok a...

Nagyon kíváncsi vagyok a többségi véleményre. Gyerek otthoni segítsége a téma, bővebben lent? Jól megkaptam

Figyelt kérdés

Itt volt fiam osztálytársa az anyjával. Váratlanul toppantak be, épp takarítottunk. Fiaim 8 és 10 évesek, porszívózták a szobájukat a másik pakolta a játékokat.Anyuka ledobbent. Mondtam itt muszáj, sőt a konyhában is segíteniük kell, sőt a kertben is gazolniuk. Persze mindent idejében, módjával, de KELL!Szerinte nem ez a gyerekek dolga.Mondtam nem is. De azt a napi pár percet kibírják és nem hiszem, hogy kárukra megy. Szerinte ezt nem szabadna csináltatnom velük. Mondtam, hogy ebből nem engedek, "valamit valamiért". Megyünk moziba, kirándulni, edzésekre hordom őket, megkapják az edzéshez a legjobb felszerelést amire SZÜKSÉGük van. De nekik is valamit tenni kell itthon. Teljesen leszólt az anyuka, merthogy ők nem akartak megszületni, nem velük kellene ezeket megcsináltatni. Ez azért így nem helyes kifejezés, hisz nem az én ágyamat kell beágyalniuk pl, hanem a sajátjukat, a konyhába maguk utén kell elpakolniuk. Persze van, hogy megkérdem, adogatom a cuccokat ők meg elrakják. Hamarabb végzünk, többet tudok velük lenni. Kint meg azért "várom" el a segítséget, hogy lássák, nem csak úgy az ölünkbe hullik minden.

Anyuka végső kérdése, hogy mennyi zsebpénzt kapnak ezért. Hát semennyit...anyukénak nem lettem szimpatiukus.

Nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére. Változtatni nem fogok, nálunk ez működik, de azért a vélemények izgatják a fantáziámat.


2017. aug. 22. 13:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%

A kritizálós anyuka hülye. Majd mikor a gyerekei kamaszok, fiatal felnőttek lesznek, akkor hirtelen elvárja, hogy segítsenek, mert túl sok lesz már a teher, aztán majd csodálkozik, hogy a "gyerekek" nem csinálnak semmit, vagy ha mégis akkor jobb, ha bele se kezdenek, mert fogalmuk sincs mit hogy kell, mi hol van stb. de mondjuk ettől nem nagyon kell félni, mert úgyse jut eszükbe.


Az ilyen szülőnek lesz olyan a gyereke, hogy hiába 16 éves, de a szülő nézi az óráját és bármikor, bárhonnan rohan haza, mert enni kell neki adni, ugyanis szegény éhen hal, ha egyedül kell kinyitni a hűtőt, mert soha életében semmit nem hagyott neki csinálni.


Rengetegen ott cseszik el a gyereknevelést tényleg minden területen egész pici kortól kezdve, hogy ráhagynak mindent, sőt még bíztatják is a gyereket, mert olyan aranyos, olyan kicsi stb. stb. aztán arra nem gondolnak, hogy épp alapozzák a gyerek későbbi viselkedését és szokásait és nagyon szar lesz, mikor dettó ugyanazt fogja csinálni 5-10 év múlva az a gyerek. És mégcsak nem is a gyerek lesz a hibás, hanem az, aki elrontotta. Helyrehozni meg vagy kutya nehéz, vagy ha későn eszmél még lehetetlen is...

2017. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
70%
19# ilyen rokonom nekem is van, 28 éves. Nem sokáig fogja bírni a barátnője azt garantálom. Ezé se bírta sokáig semelyik. És nem érti se ő, se az anyja, hogy mi a baj vele, szeritük a nők hibája. A múltkor látogatóban voltunk náluk, a 60 éves anyja egyedül vitte lefelé a nagyszőnyeget kiporolni, mert a 28 éves fia meccset nézett... Utána ott vagyunk, mond neki valamit, hogy fiam rakd már arrébb vagy valami, aaaa neki most nincsen kedve és kidől a kanapén. Aztán lelépett a szobájába, az anyja meg áll fel és elkezdi csinálni, amit kért tőle. Pofám leszakad. De szerinte semmi baj nincs a fiával, a saját szobáját fel szokta porszívózni, meg az ágyneműt is lehúzza (a szennyesbe már nem viszi ki persze)
2017. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
55%

O hat en nekem ezt kerni se kellett.. A lányom szabályosan hiszteriazott, hogy gyerek felmosokeszletet akar szulinapjara. (mert a kis ovis tarsanak van ilyen es milyen maradi vagyok, hogy neki nincs..) szóval nalunk ő kezdi a felmosast en meg altalaban befejezem. (gyakorlatban o osszevizez mindent en felmosom) de olyan aranyos. Pakol is, meg szoktunk apának sütit sütni. Ha mosok segit valogatni a ruhákat. :) kertunk nincs de a mamánál pl eteti a csirkéket (nem komolyan csak dobal be ezt azt nekik amit a mama megenged)

Nem hiszem, hogy bárkinek lenne koze hozza, hogy o ilyeneket szeret csinalni vagy mert tőlem ezt latta es ezért akarta is eleve ezt csinalni. Nyilván egyébként nem surolja a wc-t a gyerek de ha szolok neki, hogy nem ugy nez ki a szobája, mint kellene, akkor elpakol vagy van a kis takaritoszettjében rongy is es ha eszik, utana letorli az asztalt. :) en mindig mulatok rajta milyen kis rendmanias, de en is elvarom ezeket tole. Nem vagyok a cseledje es ezt hamar tisztáztuk de nyilván az akaratot varom el tole nem azt, hogy valóban megcsinalja.

2017. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 jafnrétti ***** válasza:
72%

Szerintem normális, hogy a házimunkában mindenki részt vesz, képességeihez mérten. Mi négyen vagyunk, mi szülők és a két fiunk. A kicsi még csak másfél éves, nyilván ő még nem végez érdemi munkát, de azért például joghurtevés után már automatikusan viszi a kukához a dobozt és kidobja, a kanalat pedig beteszi a mosogatóba. Fürdés előtt, vetkőzésnél viszi a ruháját a szennyesbe. A cipőjét a helyére teszi, ha megjövünk valahonnan. Stb. Ezeket már ennyi idősen is meg lehet tanítani, és ilyenkor ezt még amúgy is játéknak fogják fel, így lehet könnyen rögzíteni a jó szokásokat.

A férjemmel kettőnk közt fel van osztva, hogy ki mit csinál itthon, én pl. utálok teregetni, ezért azt a férjem szokott általában, ő meg mosogatni utál, ezért azt mindig én csinálom. De nyilván vannak kivételek, amikor nem lehet egymásra várni.

A nagy, mindjárt 10 éves fiunknak is vannak feladatai itthon, teregetni például ő is tud, és szokott is időnként, de söpörni, port törölni is, és ő szokta behozni a kukákat, ha elment a kukásautó (kivinni mi, felnőttek szoktuk, mert nehéz, de behozni már simán tudja).

Főzésben is sokszor segít, gombot visszavarrni is tud, meg sok apróbb dolgot elvégez önállóan.

Szerintem helyes, ha ilyeneket megtanul még gyerekként, és jónak tartom, ha mindenki kiveszi a részét az otthoni tennivalókból. Nem akarok belőlük olyan felnőttet nevelni, akik simán elnézik a gép előtt ülve, vagy a tévé előtt fekve, hogy más dolgozik, és normálisnak veszik, hogy nekik nincs semmi dolguk. Ez az ő otthonuk is, úgy jó, ha közösen viseljük gondját.

2017. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%

Jól csinálod! Én felnőttként lettem hálás anyunak azért, mert a rendre, tisztaságra nevelt.

Fiamat kicsit kímélem,de így nagyobb kedvvel jön magától segíteni.

A másik véglet a párom, akinek nem kellett csinálnia semmit... hát ha egy szekrény ajtó fél évig nyitva van, akkor nyitva van...

Én nem szeretném ha ilyen gyereket nevelnék fel.

2017. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
77%

Szóval a nő megbeszélés nélkül rátok rontott az otthonotokban, és még bele is szólt az életetekbe...Irigylem a nyugalmadat, én a gyerekek előtt küldtem volna el melegebb éghajlatra.


Egyébként szerintem jól csinálod, hogy bevonod a gyerekeket a házimunkába.

2017. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem te csinálod nagyon jól!
2017. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
55%

Én is azt gondolom, hogy ekkora gyerekeknek már kell hogy legyen feladatuk a lakásban/házban/ház körül. Kisfiam 9 éves, a szobája rendben tartása hétköznapokon az Ő dolga, illetve néha nekem is besegít. Nagyobbik kislányom 6 éves, Őt is kezdem rászoktatni erre. A kicsi még nincs 4, tőle nem várom el, de sokszor besegít a tesóknak.

Azt gondolom, hogy a saját kis birodalmuknak a rendben tartása ennyi idősen már igenis az Ő dolguk. Főleg, hogy a kuplerájt sem én csinálom! :) Egyébként azt figyeltem meg, hogy amióta Ők pakolnak maguk után, nem is csinálnak akkora kupi. :D

2017. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%

3,5,8 évesek a gyerekek... a játékaikat elpakolják maguk után amikor már nem használják,mert én zsákba pakolom őket és egy hétre búcsút inthetnek a játékaiknak amikkel úgy tele az egész ház. A szobájukba azért tovább lehet kupi ,de lefekvés előtt rendet raknak. Úgy ennyi!

A többi már kedv kérdése,de a kicsi is simán neki áll velem gazolni a veteményesbe, a nagyobb is segít kipakolni a mosogatógépből stb szóval ha van hozzá kedvük akkor persze segíthetnek,nem fogom azt mondani,hogy márpedig nem,de a saját játékaik elpakolása az egyetlen amit kell

2017. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén, nekem gyerekkorom óta volt feladatom. Húztam a számot, rühelltem érte a szüleimet,indokolatlanul soknak tartottam.


Felnőttem, saját háztartást látok el, olyat is csinálok, amit anno nem kellett. Nem kellett rá megtanítania senkinek, és a saját háztartásomat szívesen vezetem.


Anya alatt beosztottnak éreztem magam, ezért utáltam. Ha rokonoknál nyaraltunk, magamtól ajánlottam fel a mosogatást, és senki sem szólt, lesöpörtem a lépcsőt. Megdicsértek.


Az takarítasson a gyerekével, aki meg tudja vele szerettetni a feladatokat és a helyén tudja kezelni. Annak segíteni is fog a gyereke örömmel, nem azèrt, mert muszáj.


Nem profitál a gyerek a házimunkavégzésből, abból igen, ha látja, hogy csinálják és ha kedve van, beszállhat.


Ha a gyerekeid szívesen vannak veled takarítás és gyomtalanítás közben, jól csináljátok. Ha úgy kell befogni őket, rosszul csináljátok.


Alapvetően a betoppanó(hogyképzeli?) Anyukával értek egyet, de ha a te gyerekeid önként ajánlkoznak takarítani, akkor teljesen igazad van.


Egyébként az elv hibás, ők gyerekek, nem nekik kell megdolgozniuk azért, amijük van. Ha akarod, hogy tudják, mennyi munka van a zöldségekkel, ültesd ki őket két székre, amíg gyomtalanítasz, hadd nézzék. Ha helyesen nevelted őket, önmaguktól segíteni fognak.


Ha nem, ki fognak nevetni, hogy végre nem nekik kell csinálniuk és élvezni fogják, hogy dolgozol.


Egyébként a házi veteményes hobbi, csak rád tartozik, megenni is csak te ehetnéd, de rendes vagy és megosztod a gyerekeiddel.

A munkát nem, csak az eredményét.


Csak teszteld le a gyerekeket, mit csinálnak maguktól, ha nem utasítod őket.

2017. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!