Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kíváncsi vagyok a...

Nagyon kíváncsi vagyok a többségi véleményre. Gyerek otthoni segítsége a téma, bővebben lent? Jól megkaptam

Figyelt kérdés

Itt volt fiam osztálytársa az anyjával. Váratlanul toppantak be, épp takarítottunk. Fiaim 8 és 10 évesek, porszívózták a szobájukat a másik pakolta a játékokat.Anyuka ledobbent. Mondtam itt muszáj, sőt a konyhában is segíteniük kell, sőt a kertben is gazolniuk. Persze mindent idejében, módjával, de KELL!Szerinte nem ez a gyerekek dolga.Mondtam nem is. De azt a napi pár percet kibírják és nem hiszem, hogy kárukra megy. Szerinte ezt nem szabadna csináltatnom velük. Mondtam, hogy ebből nem engedek, "valamit valamiért". Megyünk moziba, kirándulni, edzésekre hordom őket, megkapják az edzéshez a legjobb felszerelést amire SZÜKSÉGük van. De nekik is valamit tenni kell itthon. Teljesen leszólt az anyuka, merthogy ők nem akartak megszületni, nem velük kellene ezeket megcsináltatni. Ez azért így nem helyes kifejezés, hisz nem az én ágyamat kell beágyalniuk pl, hanem a sajátjukat, a konyhába maguk utén kell elpakolniuk. Persze van, hogy megkérdem, adogatom a cuccokat ők meg elrakják. Hamarabb végzünk, többet tudok velük lenni. Kint meg azért "várom" el a segítséget, hogy lássák, nem csak úgy az ölünkbe hullik minden.

Anyuka végső kérdése, hogy mennyi zsebpénzt kapnak ezért. Hát semennyit...anyukénak nem lettem szimpatiukus.

Nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére. Változtatni nem fogok, nálunk ez működik, de azért a vélemények izgatják a fantáziámat.


2017. aug. 22. 13:39
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
66%
Jól csinálod, ne is foglalkozz azokkal, akik szerint nem. Rengeteg mindent adsz így a gyerekeidnek, amit mások nem adnak meg a sajátjuknak. Én sem kaptam meg ezt, szenvedek is tőle a mai napig. Másnak csupa semmiség az, ami nekem még most is feladat a ház körül, mert ők belenőttek, nekem meg felnőtt fejjel kell megtanulnom. És akkor arról a részéről még nem is beszéltem, hogy "Hamarabb végzünk, többet tudok velük lenni", úgyhogy csak így tovább, hálásak lesznek érte, biztos lehetsz benne.
2017. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Alap, hogy segítenek.


Én is segítettem kislányként. Takarítottam, kertet gazoltam vagy locsoltam, tojást szedtem, a kecskét etettem, és mikor aratás, szüret vagy kukoricatörés volt bizony ott is voltam.

2017. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!