Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira eredetiek a kisgyereke...

Annyira eredetiek a kisgyerekes anyukák ezzel a vau- vau, val. Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés

Mióta kutyám van, azóta figyeltem meg, hogy az itteni kisgyerekes anyukák 90%- a ha meglátja a kutyát, már nyomatja, hogy "vau vau"! Most én elhiszem, hogy ez részben jópofáskodás a gyerekkel (bár van amikor a gyerek letojja a kutyát, csak anyuci műsorozik). Ti csináljátok ezt? Szerintetek ez nem egy marhaság? Az más, ha pl. azt mondja, hogy "Nézd, ott a kutyus!" az normális. De az, hogy így random az irányomba ugat minden egyéb megjegyzés nélkül, ez már komolyan olyan szánalmas szerintem.

Ráadásul az ilyen anyuka, ha lát egy nap 10 kutyát a gyerekkel, akkor egy nap tízszer jön rá az ugatás?


2017. szept. 1. 14:43
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Lottót ne vegyél, mert egyik sem. Ha ilyen jól tudsz tippelni, akkor nem ajánlom a szerencsejátékokat.


Nem. Félreértesz. Nem mindenki hülye. Például válaszoltak itt is olyanok, akik megértették, mit akarok, de aki mindenképp csak azért válaszol, hogy zekre szedje a kérdést, s erőszakkal hibát találjon benne, azzal szemben felveszem a kesztyűt.Felénk meg még senkinek nem szóltam be nyíltan emiatt, mert lehet attól még egyébként normális, hogy néha marhaságokat csinál a nyílt utcán.


Óóóóó ez az, ha nem megy más, jön az alpári stílus a vizelettel - széklettel, egyéb testnedvekkel. Ez meg már a te szinted, melyre nem süllyednék le. Gondold át az érveidet ezek felhozása nélkül, s nem mint egy óvodás pisi-kaka humorával vitázzál, akkor majd komolyan veszlek.


Az utolsó mondatod Freudi elszólás volt, vagy csak elírás?

2017. szept. 2. 12:52
 22/22 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj kérdező, de borzasztó arrogáns vagy.

Javaslom néhány pedagógiai és fejlődéslélektani könyv átlapozását, hogy közelebb juss a kisgyermekkor eme szegletéhez.

A gyerekek hangutánzó szavakkal tanulnak. Óvodában, de még sokszor kisiskolás korban is gyakori játék az, hogy milyen hangja van az adott állatnak. Sőt, még felső osztályos nyelvtanórán is előkerül, hogy mi az a hangutánzó szó, és mire jó, csak nyilván ott már nem kezdenek vauvauzni. :)

Szerintem hidd el és fogadd el, hogy anyuka jobban ismeri a gyerekét nálad. Nyilván a gyerek megbámulta a kutyádat, míg te nem láttad, avagy anyuka tudja, hogy érdeklődik az állatok iránt, és ezzel akarja felhívni a figyelmét a dologra. És igen, ez is a tanulási folyamat része, hogy a "nézd ott a kutyus" helyett vau-vau megy, mert kortól és/vagy szellemi érettségtől függően sok gyerek könnyebben párosítja így össze, hogy szőrös dög = vauvau = kutya.

Az meg, hogy az anyukák a "képedbe ugatnak" pusztán figyelemfelhívás a gyerek felé, aminek a folytatását már nyilván nem látod-hallod, hogy mikor elmentél, mit magyaráz a gyereknek.


(Amúgy meg én is kutyás vagyok, nagyon jól tudom, miről beszélsz. És bizonyára velem van a baj, de nem lesz sza.rabb napom attól, hogy ilyen esetekben hiszti helyett rámosolygok az anyukára, sőt, ha a gyerek valóban érdeklődő, esetleg meg is állunk egy simire.)

2017. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!