Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapest környéki településeke...

Budapest környéki településeken lakó anyukák! Milyen az ingázás a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Főként olyan anyukák tapasztalatai érdekelnek, akik már dolgoznak, és Budapestre járnak be az agglomerációból napi rendszerességgel.

Természetesen minden más a témával kapcsolatos infót is szívesen veszek (nagyváros kontra falu gyerekekkel stb.)

Mi Szentendre felé mennénk. Minden érdekel.

Gyermekeink 2 és 4 évesek.

(Kérlek, írjatok nagyjábóli lakóhelyet (településnevet vagy régiót)!

Köszönöm.


2017. szept. 5. 09:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
83%

7-es

"Mégis egyikünk viszi, másikunk hozza őket, mert mindkettőnkkel kell, hogy időt töltsenek,..."


Most komolyan, szerinted az minőségi időtöltésnek számít, hogy elviszi őket oviba?

Nálunk lehet, hogy én viszem és hozom, de amikor otthon vagyunk mind, akkor legalább a férjem foglalkozik a gyerekkel, és nem az ügyeit intézi/dolgozik. Pont azért is viszem, hogy amikor nem együtt vagyunk, akkor intézze el, amit kell, hogy ne tőlünk vegye el az időt.


Viszont ezzel együtt nem értem, hogy honnan gondoltad, hogy magamra nincs időm? Mivel ő foglalkozik a gyerekkel, sőt vigyáz rá, én tudok magammal is foglalkozni.

Amúgy nem értem, hogy hogyan sikerült kikövetkeztetni, hogy ha én viszem a gyereket, akkor nincs magamra időm? Hogy jön egyik a másikból?


„A férjem nem segít be a gyerekei ellátásába…”

Hát, azzal nem kompenzál, hogy elviszi őket oviba. De a te férjed legalább elviszi. Na, bummm.


Különben a gyereket vagy a lakhely szerint érdemes bölcsibe/oviba... járatni, mert közel van, vagy pedig valamelyik szülő munkahelyéhez közel, és akkor logikusan az is viszi. (Kivéve, ha valami speciális intézménybe jár.)

Vagyis, ha én a VI. kerületben dolgozom, a gyerek bölcsije 3 utcányira van, akkor miért is a férjemnek kellene vinni a gyereket? Nem tudom, hogy érted-e a logikát!


Ha mondjuk pl. te dolgozol délbudán, és férjed valahol az ellenkező irányba, mégis ő viszi, akkor nagy kitolás vele szemben.


Tehát gondolhatod, hogy minden család megoldja úgy magának, ami a leglogikusabb és mindenkinek megfelel. Attól, hogy főleg az anyák viszik a gyerekeket, az nem azért van, mert apuka elnyomása alatt élnek, aki a 150 ezer forintos fizetésén túl nem akar többet tenni a család boldogságáért.

Ennyi erővel abba is beleköthetnél, hogy az apák miért nincsenek gyesen/gyeden..., főleg tápszeres baba esetében, hiszen azt ő is el tudja készíteni és legalább időt tölt a gyerekével.

2017. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!