Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekvállalás, nevelés...

A gyerekvállalás, nevelés tényleg olyan borzasztó?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék egy gyermeket.

De tisztára be vagyok már parázva azon, hogy milyen "rossz" lesz utána, hogy elegem lesz a gyerekből,hogy utána semmi magánélet, megváltozik az ember egész élete, semmi sem lesz olyan mint előtte.

Emiatt iszonyúan félek, mivel imádom az életem, olyannak amilyen most. De viszont nagyon vágyom már a gyerekre, közben meg félek, hogy rámegy a párkapcsolatom... Hogy nem lesz sz..x a párommal. Hogy nem tudunk eljárni sehova kettesben.

Olyan rosszakat olvasok... Hogy gyerek után vége az életednek stb.

Mennyiben változott meg az életetek utána? és ezt mennyire bántátok?


2017. szept. 6. 14:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan igényeid vannak amik nem élhetőek a gyerek mellett akkor igen, nagy feláldozás lesz a részedről. Viszont ha a családod lesz a központ utána, akkor nem.


Nagy vonalakban ami változott:

- Csak bizonyos határokon belül tudunk rugalmasak lenni

- Nem spontán a szex, tervezni kell és általában a napban max 1 óra van, ami alkalmas erre

- Saját programokat csak akkor tudsz csinálni ha apa otthon marad a gyerekkel

- Rájössz, hogy mennyire fontos a következetesség és az előre gondolás - akár a nap/hét megtervezésben

- És hogy mennyire fontos az, hogy tükröt állítasz magad elé a gyerek által, ahogy te élsz és viselkedsz, amilyen szabályaid vannak, úgy másolja a gyerek is. Ez még később jön el nálunk, de már most irányítani kell a dolgokat. Felelős vagy.

- Amúgy meg a gyerek hozzád igazodik. Ha te rugalmas vagy és nem otthonülsz akkor ő is rugalmas lesz.

2017. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi most várjuk az első babánk, és szerintem fogalmunk sincs, hogy valójában milyen lesz az életünk ha itt lesz már velünk. :) Erre szerintem első babánál főleg, nem lehet felkészülni. Az biztos, hogy hatalmas vàltozás lesz, és nagyon sok minden fog máskèppen alakulni mint a megszületése előtt, de én nem tartok ettől, hanem kivàncsian várom, és próbálunk majd helyt állni.:) Nekem is sok barátnőm mondja, hogy ők elkèpzelni sem tudnák, hogy gyereket vállaljanak egyelőre (pedig közeledünk igen csak a 30-hoz), mert ők úgy erzik, hogy akkor vége az életüknek. Én pont azt gondolom, hogy akkor fog kezdődni igazán:)
2017. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom milyen, nekem nincs, nagyon úgy néz ki, hogy nem is lesz.


Viszont sok gyerekes ismerősöm, barátnőm van. Kb ennek az ismerősi körnek a háromnegyede már egyedülálló anyuka mert szakítottak, vagy elváltak még jóval azelőtt, hogy a gyerek elérte az iskolás kort. Az egyik pár konkrétan a kisfiuk első szülinapját sem élték meg együtt, addigra szakítottak.


A maradéknak kb a fele mondta azt, hogy boldog, imádja a gyerekeket, és élete legjobb döntése volt vállalni.

A másik fele meg főleg panaszkodott. Olyanokat mondtak, hogy hatalmas felelősség, rengeteg pénzbe kerül, sok a stressz-idegesség, nehéz, fárasztó, alig van idejük magukra, egymásra férjükkel/pasijukkal, és igaz, hogy ad sok örömöt nekik a gyerek, de bánatot is, illetve azt mondták nagyon szeretik a gyereküket, de ha újra kezdhetnék, nem vállalnák, inkább választanák a kötetlenséget, szabadságot és csak kettesben lennének a társukkal.

2017. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Húú a 15-ös válaszadó mekkora igazságot írt! Tényleg így van. Csak akkor érdemes babát vállalni ha mindketten akarjátok, jól át kell gondolni az biztos.
2017. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%

18 gáz vagy. 23 sz.rok az ismerőseid/barátnőid. A gyerekeimnek meg úgy nézem marha nagy szeremcséjük van velem, hogy szeretem őket és nem csinálnám vissza őket..!!

Az elvált szülőkről meg annyit, hogy szerintetek csak a gyerkes kapcsolatok mennek tönkre? Jézusom, gondolkodjatok már!

Kérdező, ha akarsu gyereket szülj, de ha ilyen gy.kér vagy mint a válaszolók akkor inkább ne.

Első voltam, pá!

2017. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%

25


Te mit pattogsz? Kik és miért is gyökerek? Mindenki a saját, vagy a környezetében élőkkel kapcsolatos dolgokat írta le. És hogy jössz te ahhoz, hogy ismeretlen emberekről, vagy azok barátairól, ismerőseiről ítélkezz? Ezek szerint te vagy a szar, nem ők. Pá.

2017. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
81%

Szia! 2,5 éves a kisfiam, nálunk a férjem aggódott nagyon a gyerekvállalás előtt amiatt, hogy mennyire fog megváltozni az életünk. Emiatt én is extra motivált voltam, hogy a baba mellett is megmaradjanak azok a dolgok, amiket szeretünk, legyen időnk egymásra, tudjak rá is figyelni külön. Nálunk minden szuperül alakul, élvezzük a szülői szerepet, és továbbra is mozgalmas életünk van. Persze, kicsit több szervezés, de megéri!


Ajánlok egy könyvet, ami szerintem érdekes lehet neked - éppen azt mutatja meg, mennyire másképpen lehet hozzáállni a babázáshoz különböző kultúrákban, kihegyezve arra, hogy nálunk, vagy akár az USA-ban mennyire eltolódik az egész a túlzás irányába sokszor:


Pamela Druckerman: Nem harap a spenót - Gyereknevelés francia módra


Nem mindennel értek egyet benne, de rengeteg hasznosat olvastam, és sokat érdemes megfogadni abból, hogyan kezel az ember bitonyos dolgokat.

2017. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, a leghasznosabb az utolsó volt, utánanézek a könyvnek. :) Igen, én is ezt szeretném, ami nálatok is van. TEhát akkor lehetséges. Amúgy most minden hétvégén járunk valahova, de nem buliba, inkább haverokhoz, vagy ők jönnek át. ÉN már kevésbé vágyom ezekre, párom még igényli. De úgy látom rajta, ő is egyre kevésbé. Tehát nem lenne nekünk akkora áldozat. Csak persze változás.

Ő jobban el szeret járni mint én. És igazából, most is max heti egyszer elmegy a haverokkal egy estére, de nem hajnalban ér haza... hétköznap 10-11 körül hétvégén meg kicsit később de nem hajnalig marad. De általában most még én is vele tartok.

Igazából ezt majd gyerek mellett is tudom tolerálni szerintem.

2017. szept. 7. 11:49
 29/29 anonim ***** válasza:
52%

Több válasz is volt, amin elszörnyedtem, leginkább a 18-ason.


#18: "... de ha tudtam volna hogy mi vár rám, 1000% hogy szex helyett inkább az ország másik végébe utaztam volna, hogy jóó messzire a páromtól! Szinte nincs olyan nap hogy ne átkoznám a pillanatot mikor levettem az óvszert a páromról!"


Őszintén sajnálom azt a gyereket!

A szülőnek a gyereke iránti szeretete feltétel nélküli kéne, hogy legyen! Nem úgy, hogy "ha aranyos vagy szeretlek; ha hisztizel, akkor nem". Nagy igazság, hogy amikor a gyerek a legundokabb, akkor van leginkább szüksége a szülei szeretetére és elfogadására. Az egészséges lélekhez pont az kell, hogy tudjuk, van 1-2 olyan ember a világon, akik feltétel nélkül szeretnek minket. Aki ezt kisgyerekkorában nem kapja meg, szinte bizonyosan sérült lesz a lelke (sok ilyen történetet olvasok a gyakorin).

És ne hidd, hogy a gyerek nem érzi meg a ki nem mondott gondolataidat! Ha tényleg azt érzed, amit itt leírtál, akkor a gyerek viselkedése már következménye a te érzéseidnek. Ördögi kör ez, amiből a gyerek biztos nem tud kitörni. Ha te sem, akkor az ő életét véglegesen tönkre teszed.


Örülök, hogy akad néhány üdítő ellenpélda is! Leginkább ez tetszett:


#22: "Nekem is sok barátnőm mondja, hogy ők elkèpzelni sem tudnák, hogy gyereket vállaljanak egyelőre (pedig közeledünk igen csak a 30-hoz), mert ők úgy erzik, hogy akkor vége az életüknek. Én pont azt gondolom, hogy akkor fog kezdődni igazán:)"


Ez a helyes hozzáállás!!!

Kedves 22-es, örülök, hogy te is leírtad a véleményedet! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok a babaváráshoz, majd a babához! És igen, fantasztikus kaland egy gyereket fölnevelni, és olyan örömmel jár, amihez foghatót másképp nemigen tapasztal az ember. Amikor majd először mondja, hogy anya/apa, amikor hozzád bújik, rád mosolyog, örömmel szalad hozzád, mikor mész érte óvodába... Úgy érzem, minden fáradozást, lemondást, vagy épp hisztije türelemmel viselését bőven kompenzálja ezzel.

2017. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!