Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

(A véleményekre, szülők/nem szülők benyomásaira vagyok kíváncsi, ők mik alapján döntöttek, de senki ne aggódjon, a végén nem a válaszok alapján fogok meghozni egy ilyen horderejű döntést. :) )


Amit tudni kell, hogy párommal hat éve együtt vagyunk (házasságot sem most, sem később nem szeretnénk), mindkettőnknek jól fizető állása van külföldi viszonylatban is, ezért az anyagiak nem jelentenek problémát.

Lassan mindketten "benne leszünk már a korban", egyes ismerőseink nemhogy az elsőt, de már a második gyereket várják, viszont én még mindig nem érzem azt a mindent elsöprő "gyereket akarok" érzést.


A lényeg, ha belegondolok, hogy gyerek mellett robotolok, kisbabára vigyázok, kiráz a hideg, nem hiszem, hogy képes lennék ezt csinálni, DE nagyon kíváncsi vagyok, hogy nézne ki a párom és az én mixünk, miben lenne jó (nagyon ellentétes területeken vagyunk otthon), szívesen nézném, ahogy felnő.


Ha megkérdezik, akarok-e valaha a gyereket, inkább a "nem" felé billen a mérleg, de itt vannak ezek. Ti mi alapján döntöttetek?


(elnézést, ha néhol úgy fogalmaztam, amit valaki sértőnek találhat)



2017. szept. 22. 19:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
10%

19.

Úgy èrtettem, hogy aki itt maga alá kerül, csak mert nem a kívánt nemű lesz a gyereke (kedves 18nak írom így, mert a google nem a barátja), azt èrdekes módon rögtön bevèditek, hogy jaj csak a kezdeti sokk, hormonok, blablabla!

Őt meg leoltjátok!

2017. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
82%
Mi alapján döntöttünk? Tudtuk,hogy nincs ennél nagyobb vágyunk. A mixről meg annyit,hogy a kislányom olyan mitha az apját lefénymásoltuk volna 😂😂😂
2017. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
52%
21, én ugyan nem. De mivel ha egyszer megvan, visszacsinálni nem lehet, így érthető ha letolás helyett bátorítani próbálják az olyant, nehogy kidobja a gyereket az ablakon.
2017. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Akkor vállalj gyereket, ha vágysz/vágytok rá. Ha nem, akkor ne. Ha csak kíváncsi vagy rá, hogy nézne ki a mixetek, keress erre egy programot. Mi ebben a kérdés?
2017. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell lila ködöt érezni. És szerintem, akik itt írtak, hogy nem vágytak annyira rá, azok azért mások, mint a kérdező. A lila köd és a nem akarok között vannak még fokozatok.

Azt sem lehet a kérdezőhöz hasonlítani, aki nem tervezett házasságot, családot, aztán rátalált olyan párra, akivel viszont ezt mind el tudta mégis képzelni.

A kérdezőnek már megvan a párja és egyikük sem érzi, hogy szeretnének gyereket. Sőt, saját magának bevallotta a kérdező, hogy nem.

Ettől függetlenül nyilván bármikor vállalhatnak gyereket, ha mégis úgy érzi. De most, ha tudja, hogy nem akar, akkor csak azért, mert x évesek nem biztos, hogy kötelező vállalni.

2017. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!