Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

(A véleményekre, szülők/nem szülők benyomásaira vagyok kíváncsi, ők mik alapján döntöttek, de senki ne aggódjon, a végén nem a válaszok alapján fogok meghozni egy ilyen horderejű döntést. :) )


Amit tudni kell, hogy párommal hat éve együtt vagyunk (házasságot sem most, sem később nem szeretnénk), mindkettőnknek jól fizető állása van külföldi viszonylatban is, ezért az anyagiak nem jelentenek problémát.

Lassan mindketten "benne leszünk már a korban", egyes ismerőseink nemhogy az elsőt, de már a második gyereket várják, viszont én még mindig nem érzem azt a mindent elsöprő "gyereket akarok" érzést.


A lényeg, ha belegondolok, hogy gyerek mellett robotolok, kisbabára vigyázok, kiráz a hideg, nem hiszem, hogy képes lennék ezt csinálni, DE nagyon kíváncsi vagyok, hogy nézne ki a párom és az én mixünk, miben lenne jó (nagyon ellentétes területeken vagyunk otthon), szívesen nézném, ahogy felnő.


Ha megkérdezik, akarok-e valaha a gyereket, inkább a "nem" felé billen a mérleg, de itt vannak ezek. Ti mi alapján döntöttetek?


(elnézést, ha néhol úgy fogalmaztam, amit valaki sértőnek találhat)



2017. szept. 22. 19:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Hahaha, ha nekem azt mondták volna, hogy majd èn akarok fèrjhez menni, kiröhögöm... Egy èvvel megismerkedèsünk után már házasok voltunk... ☺️

Ugyanez volt a gyerektèmával! Soha nem akartam, utáltam mèg a gondolatot is. Ahtán most meg már kettő van, akikèrt ölnèk. Az ember vàltozik. Benned is benned van.

Más gyereke, az más gyereke, az engem sem èrdekel. (règen mindig mindenki bsztatott, hogy jaj fogd meg a babát-nem fogtam, gyakorolj, meg a többi fszság)

De a sajátod teljesen más!

2017. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Látom lepontozzak azt a két személyt akik nem AKARTAK gyereket,aztán mégis belevágtak és a világ legjobb döntésének érzik az egészet.

Na én is igy voltam,csak engem már a várandósság megfogott.nem tudtam h egyszerűen létezik olyan fantasztikus dolog h bennem növekszik-fejlődik egy kisbébi aki a miénk!

Aztán az h már itt van velünk és imádja a főztömet,szereti ha csikizzük és hangosan nevet na ekkor már nem tudsz mit mondani(ja és nem is irtam arról ahogy felfedezi a világot....)

Ezt nektek kell eldönteni,nem mindenkinek van elsöprő érzés,hihetetlen vágyakozás a baba után amivel nincs is baj mert nem vagyunk egyformák!

Pontozzatok le légyszi mert szar anyák vagyunk mi, akik nem éreztek lila ködöt mert egy kis löket kellett hozzá h előjojjon!

2017. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Nagy kövér NEM!
2017. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy nem csak nézed, ahogyan felnő a gyerek, hanem tevékenyen részt is kell venned benne...
2017. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 érdekel0 ***** válasza:
59%

Szerintem semmi vészes nincs abban,amit leírsz.Sőt én még a negatív részéből is azt látom átjönni,hogy tulajdonképpen vágysz rá.

Ha nem lesz gyereked se vagy kevesebb.

De ha lesz bizony sokszor a fejed a falba vered majd,hogy jól bepaliztak.

2017. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is való neked gyerek, még nem értél meg rá, lehet nem is fogsz, de nincs ezzel baj. Az lesz a gáz, ha a barátod viszont nagyon fog rá vágyni.
2017. szept. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
42%

De gyorsan leírták a kèrdezőt!

Azok sokkal alalmasabbak, akik már akkor depresszióba esnek, hogy nem a kívânt nemű lesz a csimóta...???

2017. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%
Mi az a csimóta?
2017. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

17, persze, remek érvelés az, hogy vannak olyanok, akiknek szintén nem kellene, mégis bevállalják... de tényleg!

Igen, a kérdező jobb: de csak amíg nem vállal.


Nem elítélendő NEM vállalni. NEM lesz tőle kevesebb az ember.


Az az elítélendő, aki a társadalmi nyomás miatt vállal.

Csak azért, mert "ideje", "másnak is van", "anyám nagyi akar lenni"... és a többi.


A kíváncsiság amit a gyerekkel kapcsolatban érez, kevés egy gyerekhez.

2017. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy irreális elvárás, minden nőtől azt elvárni, hogy repessen a boldogságtól minden gyerek láttán és az egész terhessége a rózsaszín felhőben teljen, majd egyből beleszeressen a gyerekébe, ahogy megszületik. Vannak sokan akik így vannak, és vannak sokan, akiknek idő kell megszokni a gondolatot, és idő kell, hogy kialakuljon a kötődés a babával. Nincs ezzel semmi gond. Mindkét Anyuka ugyanúgy ellátja a babát, ugyanúgy szereti csak mások vagyunk. Ha azt írtad volna, hogy nem érzed azt a hatalmas vágyat, de azért valahol szeretnél és már benne vagy a korban akkor azt írnám, hogy vágjatok bele. De azért írtam, hogy hatalmas kövér nem, mert azt írod, hogy kiráz tőle a hideg, na ez a nem mindegy. Ezért gondolom, hogy nem kellene MÉG. Nem piskóta a babázás, amikor óránként felsír, mert jön a foga, vagy egész nap nem lehet letenni, mert olyanja van.. Meg fogsz őrülni, ha közben utálod az egész helyzetet, úgy ahogy van. Szerintem most semmiképp ne vállaljatok még gyereket. Ismerek olyat, aki csak azért csinált gyereket, mert már idősödött..borzalmas anya, és sajnálom a gyerekeit.
2017. szept. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!