Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy egyre többen vállalnak először 35-40 éves korukban gyereket?

Figyelt kérdés
Valamint mi ennek az oka?

2017. szept. 24. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%

En betöltöttem a 41 et es nem tudom de faradekonyabb vagyok, este 7- 8 utan mar akarok elpilledni , tevezni , magammal foglalkozni es örulök h a lanyom is 10 evesen elvan az ipadjevel , es vegigalussza az ejszakát. Erzem h nem elnem mar túl az evekig tartó ejszakazast, nappal jatszas , meseolvasas, 24 órás program .

Most van a leckeirás, kul aktivitások ami böven sok , nem tudom mas ebben a korban hogy birja, azonkivul a haztartas, munka , stb , kulönbözöek vagyunk , mas biztos energiabomba stb de nekem nagyon fontos mar az ejszakai zavartalan alvás, reggel nyugodt ébredés.

Soha többet

2017. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A saját széles ismeretségi körömből kiindulva (Bp., középosztály) a legtöbben 28–35 között szülték az első gyereküket. Az okok töviden – ahogy előttem leírták már többen jól –, hogy a felsőoktatás után még dolgozni kezdtek, kialakították és élvezték a saját, független életüket (mármint a szüleiktől függetlent), így kb. 30 éves koruk körül jutottak oda, hogy gyereket vállaljanak.

Akik 35 felett szültek, vagy ilyen korúak, és szeretnének gyereket, azoknál vagy az volt a gond, hogy nem találták meg a párjukat, vagy pedig termékenységi progblémáik voltak/vannak.

Tehát én olyat, hogy a „karrierizmus” gátolta volna a nőket a szülésben, nem látok a környezetemben. Az tény, hogy a szüleink sem azt nevelték belénk, hogy mihamarabb szülni kell, inkább a tanulás volt a középpontban…

2017. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Roppant egyszerű ám, húszas évei elején csak az tud szülni, aki egzisztencia nélkül szül, vagy akinek más teremtette meg az egzisztenciát. 30-35 között van nagyjából az első esélyed saját (hitellel terhelt) lakásodba szülni, ha a szülők/apuka/valaki alád nem tette a lakást. Ami nem gond, sőt, nekem is feltett szándékom lányom alá tenni majd egy lakást, de ez még nem fogja feljogosítani rá, hogy különbnek érezze magát.
2017. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 at__us ***** válasza:
57%

Addigra jutnak el oda, leginkább anyagilag, hogy 2-en, kevés szülői segítséggel, vegyenek egy saját lakást + megfelelő jövedelem szintjük legyen, leginkább a férfinek, hogy amikor anyuka otthon van, akkor a férfi fizetése fedezze a dolgok oroszlán részét.

Ennek, hogy addigra, leginkább az az oka, hogy ha "jó állást" szeretnél és értékes tagja akarsz lenni a munkaerő piacnak, akkor kell a diploma (23-24 évesen végzel), vagy egy nagyon jó szakma, és még ha jól is keresel, akkor is sok idő, amíg egy átlagos családi életre alkalmas lakás árához közel kerülsz(tök).

2018. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!