Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sértő lenne, ha megkérném...

Sértő lenne, ha megkérném őket, hogy ne erőltessék rá a gyerekre az akaratukat?

Figyelt kérdés

A lányom 6 éves, elég válogatós. Mi ehhez már hozzászoktunk és magamból kiindulva tudom, hogy amíg erőltetjük, úgysem kóstol meg semmit.

Pl. én 14 éves koromig nem voltam hajlandó sehogy megenni a karfiolt, ma a rakott karfiol az egyik kedvencem. Ugyanez volt a borsóval, már ha megláttam a levesben, nem ettem egy kanállal sem belőle.


Viszont az anyósomék erőltetik, hogy kóstolja meg, hiába sír néha már a gyerek, hogy nem szereti, nem kéri, akkor is tömnék a szájába... Tegnap is elvitték délután, hogy ott alszik náluk, stb. Ma hazahozták délelőtt és pont sütöttem sütit, rengetegett megevett belőle. Kérdeztem, hogy nem adtak neki reggelit?

Mire mondja, hogy nem evett ott semmit, mert hoztak pizzát, de nem vettek olyat neki, amilyet ő mondott (csak a sonkás-kukoricásat szereti). Kérdeztem, hogy miért nem? És mondta, hogy nem tudja, a nagynénje azt mondta, hogy mindenki a négy évszak pizzát szereti, ő is azt kap. A lányom meg egy falatot nem evett belőle... Nyilván nem halt éhen, de akkor sem értem, miért kell ezt csinálni.


Mindig ez van, ha ott vagyunk. Hogy én nem nevelem a gyereket, elkényeztetem. De nem értem, miért kell ráerőltetni, hogy olyat egyen, ami nem ízlik neki. Múltkor is megkóstolta a pörköltet, mondta, hogy nem kér belőle. Erre anyósom elkezdte erőltetni, hogy de, egye csak meg, ha már ki lett szedve, meg finom az. Elhiszem, hogy neki finom, de nem hiszem, hogy ezért tömni kéne vele valakit, akinek nem ízlik.

Más a halat eszi napi rendszerességgel, én rá sem bírok nézni.


2017. szept. 24. 20:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%

Azzal nem értek egyet hogy erőltetni kell, de igenis kóstoljon meg mindent. Az más hogy ha nem ízlik neki akkor nem kell belőle ennie, de nem alkalmazkodik az egész család egy emberhez. A pizza nem evése meg csak hiszti volt. Azt mondtad a kukoricásat szereti, és a 4 évszakban van külön kukoricás szelet is.


Elkényeztetted. Az se jobb hogy normális ebéd helyett tömhette magát süteménnyel, hát persze hogy nem eszi meg az új dolgokat, ha tudja hogy úgyis azt kap amit ő akar, a hiszti után.


Nálunk úgy volt hogy egyik nap azt főzött anya amit ő szeret, aztán amit apa, utána amit a tesóm, utána amit én, végül amit mindenki...de mindenkinek enni kellett, kivéve ha tényleg utálta az adott ételt.

2017. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem ő a főnök, de megkérdezzük az ő véleményét is. Szerintem ez egy családban így működik...


Nem kell idomulni, csak már ott tartunk, hogy a gyerek nem szívesen megy anyósomékhoz. Tegnap is mondta, hogy semmi kedve, meg hogy ott mindent rá erőltetnek. De múlt héten családi ebédre mentünk hozzájuk, a kocsiban a lányunk meg is kérdezte, hogy "muszáj-e sokáig maradnunk", meg hogy siessünk, mert minél hamarabb haza akar menni. És nem, ezeket nem tőlünk hallotta.


A "rengeteg" alatt nyilván nem felnőtt mennyiséget értek, vagy egy egész tepsit. Csak pl. amíg amúgy megeszik fél-1 szeletet, most láttam, hogy folyton csipeget, rágcsál belőle.

A lányom megeszik egy egész pizzát (mini, 12 cm-es) és igen, ha már pizzát rendelnek, akkor szerintem nem nagy dolog megkérdezni tőle, hogy ő milyet kér.

Amikor meg otthagyta a pörköltet, anyósom teleszedte a tányérját, hogy majd biztos ízleni fog neki. Hiába szóltam előtte, hogy elég, ha egy kanállal megkóstol belőle és ha tetszik neki, majd szedek a tányérjába.

2017. szept. 24. 21:01
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

Istenem, csak egy kis szövegértés, emberek! Nem mindennap tömi magába a süteményt a gyerek, gondolom kivételes eset volt, mert marha éhesen vitték haza. És miért nem tudtak annyit megtenni, hogy egy kicsit alkalmazkodnak, annyira nehéz lett volna (pláne, hogy rendeltek, nem főztek...)? Nem dőlt volna össze a világ. És hogy idézzem: "a nagynénje azt mondta, hogy mindenki a négy évszak pizzát szereti, ő is azt kap" Ez mégis milyen már? Ha egy nagy tál olyan ételt tesznek eléjük, amire rá sem tudnak nézni, megennék? Nem. A kislány ugyanígy volt. Unokaöcsém irtó finnyás, válogatós, de eszembe nem jutna kísérletezgetni, meg olyan kajákat rátukmálni, amiket nem szeret. Tudom jól, hogy miket eszik meg, olyat főzök, vagy rendelek, mikor nálam van. Egyetlen dolgot nem engedek, hogy hülyítsen, amiről tudom, hogy szereti, de elkezd válogatni, meg mást kérni, azt nem hagyom, akkor éhes marad.

Pont az ilyen rokonok miatt nem ettem meg 25 éves koromig a tökfőzeléket (és még jó néhány ételt), mert erőltették kiskoromban, nem állhattam fel addig, míg nem eszem meg, és az lett a vége, hogy az egészet kihánytam. Ennek aztán tényleg van értelme. (25 évesen újra megkóstoltam, és azóta a kedvenc ételem lett.)

2017. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ez a pizzás dolog mondjuk elég gáz. Miért nem lehetett neki olyat rendelni, amit ő szeret? Vajon egy felnőttel is megcsinálták volna ugyanezt? Hogy tetszik, nem tetszik, de "mindenki azt szereti", úgyhogy nem kap mást? A gyerek is emberi lény, és igen, lehetnek olyan ételek, amiket nem szeret, ezt tiszteletben kell tartani.

Felnőttként sem eszem meg azt, amit nem szeretek (pl. káposztás ételek, lecsó, tökfőzelék), csak ez nem tűnik fel annyira, mert egész egyszerűen nem is főzök ilyeneket, nyilván, hiszen nem szeretem, akkor minek? Na de ha én megtehetem, hogy azt egyem, amit szeretek, mert én vagyok az, aki eldönti, hogy mi a kaja, akkor a gyerekeimnek miért kéne olyat enni, amit nem szeretnek? Pl. tudom, hogy a kisebbik nem eszi meg a májat, a nagy meg (többek közt) a zöldbabot utálja. Akkor ha mégis ilyen ételt akarunk enni, ők kaphatnak helyette mást. Nem nagyon szoktam külön főzőcskézni, de azért ha tényleg olyanról van szó, amit már kóstoltak, és nem csak úgy rámondják, hogy fujj, hanem tényleg tudvalevő, hogy nem szeretik, akkor nem erőltetem rájuk, hogy de azt akkor is meg kell enni.

2017. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%

Na végre, egy valaki megértette....


Rám a halat tukmálták mindig is, 29 éves vagyok, még a szagát is gyűlölöm. Paradicsommal és gombával pedig ki lehetne hajtani a világból.

Kérdező, állj ki a lányod mellett, fektesd le a szabályokat, nincs erőltetés, különben a kislány nem maradhat ott. Pont.

2017. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%
Itt milyen idióták válaszolnak! Mi a francért ne ehetne kukoricás pizzát, ha bármilyet lehet rendelni?! A másik eset a pörkölttel, hagynám, hogy ne egye meg, kaphat helyette kenyeret valami feltéttel, külön nem főznék a kedvéért, így meg tudja szokni, hogy vagy eszik vagy az unalmas szendvics lesz.
2017. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Kérjétek meg őket a férjeddel nyugodtan, hogy ne erőltessék a gyerekre amit nem szeret. Ha meg ez nem tetszik, akkor nem mentek hozzájuk vagy náluk nem esztek.
2017. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom, hogy akik a kérdezőt meg a gyereket szindják, szintén nem esznek meg kivétel nélkül mindent, csak nyilván egy felnőtt megteheti, hogy azt főzzön vagy rendeljen, amit akar, egy gyerek meg nem, ezért nála jobban feltűnik, ha valamit nem eszik meg. Ha egy felnőtt megteheti, hogy ne egye meg azt, amit nem szeret, akkor a gyereknek miért ne lehetne megengedni?

Az meg baromság, hogy ha a 4 évszakon kukorica is van, akkor miért nem ette meg. Ha te utálod a tonhalas pizzát, de szereted a kukoricásat, akkor ha a tonhalasra kukoricát tesznek, megeszed? Nyilván nem. Pizzarendelésnél illik mindenkihez igazodni, ha gyerekek is vannak a társaságban, akkor hozzájuk is. A rokonság feltehetően nem egyetlen pizzát rendelt, nyugodtan megtehették volna, hogy olyat is kérjenek, amilyet a gyerek szeret.

A sütis esetből meg nem kell általánosítani, nyilván a kislány nem sütivel eszi tele magát minden nap, ez az egy eset azért történt, mert kihagyott egy étkezést a kedves rokonok miatt.

Kérdező, én is azt tanácsolom, hogy állj ki a lányod mellett, kérd meg a rokonságot udvarias, de határozott hangnemben, hogy amit nem szeret, azt ne erőltessék.

Ha továbbra is az erőltetést preferálják, akkor nem viszed hozzájuk vagy nem hagyod ott velük és punktum.

2017. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

Idiotak gyulekezete ez a gyk.

Teljesen felesleges eroszakoskodni olyan etellel amit nem szeret.

Es ti kedves rosszindulatu valaszolok, nezzetek magatokba. Mert minden embernek van olyan etel, amitol hanyingert kap. Nektek is. Vagy olyan amit csak nem szeret. Es ti sem eszitek ezeket.

Frusztralt, rosszindulatu, megkeseredett emberek vagytok.

2017. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Norman Bates ***** válasza:
74%

Regen nagymamam csinalta ezt, pl. tojasleves; tokfozelek. Volt, hogy kihanytam, de volt, hogy zsebembe tettem (nem a levest nyilvan) es kesobb lehuztam a wc-n.

Nekem elso baba uton van, de mar most tudom, hogy ezt az ‘addig nem allsz fel az asztaltol’ musort nem fogom vele eljatszani az biztos.

2017. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!