Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sértő lenne, ha megkérném...

Sértő lenne, ha megkérném őket, hogy ne erőltessék rá a gyerekre az akaratukat?

Figyelt kérdés

A lányom 6 éves, elég válogatós. Mi ehhez már hozzászoktunk és magamból kiindulva tudom, hogy amíg erőltetjük, úgysem kóstol meg semmit.

Pl. én 14 éves koromig nem voltam hajlandó sehogy megenni a karfiolt, ma a rakott karfiol az egyik kedvencem. Ugyanez volt a borsóval, már ha megláttam a levesben, nem ettem egy kanállal sem belőle.


Viszont az anyósomék erőltetik, hogy kóstolja meg, hiába sír néha már a gyerek, hogy nem szereti, nem kéri, akkor is tömnék a szájába... Tegnap is elvitték délután, hogy ott alszik náluk, stb. Ma hazahozták délelőtt és pont sütöttem sütit, rengetegett megevett belőle. Kérdeztem, hogy nem adtak neki reggelit?

Mire mondja, hogy nem evett ott semmit, mert hoztak pizzát, de nem vettek olyat neki, amilyet ő mondott (csak a sonkás-kukoricásat szereti). Kérdeztem, hogy miért nem? És mondta, hogy nem tudja, a nagynénje azt mondta, hogy mindenki a négy évszak pizzát szereti, ő is azt kap. A lányom meg egy falatot nem evett belőle... Nyilván nem halt éhen, de akkor sem értem, miért kell ezt csinálni.


Mindig ez van, ha ott vagyunk. Hogy én nem nevelem a gyereket, elkényeztetem. De nem értem, miért kell ráerőltetni, hogy olyat egyen, ami nem ízlik neki. Múltkor is megkóstolta a pörköltet, mondta, hogy nem kér belőle. Erre anyósom elkezdte erőltetni, hogy de, egye csak meg, ha már ki lett szedve, meg finom az. Elhiszem, hogy neki finom, de nem hiszem, hogy ezért tömni kéne vele valakit, akinek nem ízlik.

Más a halat eszi napi rendszerességgel, én rá sem bírok nézni.


2017. szept. 24. 20:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%
Hű, hát ezeken a válaszokon tényleg ledöbbentem. Ti is esztek olyan kaját, ami nem ízlik? Ja, nem? Akkor a gyerekbe miért tömitek bele? Az rendben van, hogy kóstolja meg, mert amúgy honnan tudja, hogy nem szereti. Na de ha megkóstolta, vagy van már vele tapasztalata, és tudja, hogy nem ízlik neki, aki mi a jó francért kellene megennie? 29 éves vagyok, nem eszem káposztát, a szagától is hányingerem van. És igen, baromi élénken bennem van, hogy gyerekként hányszor lett belém erőltetve "legalább pár kanál", mert ma ez az ebéd, és kész, meg mert ezt is kell enni. Nem, nem kell. Az én kislányom még csak 2 éves múlt, mindent megkóstol, és ha ízlik neki, meg is eszi, de ha valamire azt mondja, hogy nem ízlik, tömjem bele? Tényleg ez lenne a normális? Hátha kihányja, de legalább elégedett lehetek, hogy én vagyok az erősebb, az volt, amit én mondtam, megette... hát nem, én ezt nem csinálom. Azt nem hagyom, hogy hülyének nézzen, ha tudom, hogy valamit szeret, csak épp szórakozik, mert sütit akar, nyilván nem engedek. De ha valami nem ízlik, nem kell megenni, kap mást. Én se eszek olyat, ami nem ízlik.
2017. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam el a kommenteket. Én sok mindent meg sem kóstoltam. Szeremcsére senki nem erőltetett rám semmit. Felnőtt fejemre nem vagyok válogatós, és megkóstolok mindent. A gyerekemnek ha nem akar enni belőle, nem erőltetek semmit.
2017. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha legközelebb anyósék nálatok ebédelnek, főzz olyat, amit a gyerek szeret, de anyós nem. Ha nem tetszik neki, lehet erőltetni.

Én 27 évesen még mindig hányok a káposztától, mert addig kellett ott ülni, amíg ki nem ürült a tányér. A szagától már öklendezem...

2017. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%
Kisebbik fiam extra finyás ,de tudom mit eszik meg mást nem is erőltetek bele ha pl rántot cukini volt ő kapott rántott csirkemellet ő nem nőte ki a finyáságát eddig még pedig lassan 14 éves kicsi ha nem tetszik az ebéd akkor ehet szendvicset azt kész ,a nagyobbik fiam viszont kinőte már csak néhány kaja van amit nem eszik meg .
2017. szept. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%
Kiegészítve egy korábbi válaszomat, a másik, ami nekem nagyon visszataszító ebben a sztoriban, hogy a gyereket a nagyszülők vitték el magukhoz, nyilván - többek közt - azzal a céllal, hogy az unoka jól érezze magát. Akkor minek nem lehet olyan ételt adni neki, amit szeret? Főleg, hogy nem extra kívánsága volt, csak annyi, hogy neki is olyan pizzát rendeljenek, amit ő kér. Gyerekkoromban én is sokszor aludtam a nagyszülőknél, de a nagymamám mindig megkérdezte, hogy mit szeretnék enni, és azt kaptam. Ha lágytojást akartam vacsizni, akkor azt csinált, ha sonkás kiflit, akkor azt, sőt, ha kitaláltam, hogy kakaóscsigát szeretnék, akkor nagyapám elment és hozott, pedig otthon nyilván nem ez volt a vacsora, de hát na, mégis, egy nagyszülő ilyesmivel igazán kényeztetheti kicsit az unokát szerintem :) De a lényeg, hogy legalább ne gondolja azt, hogy neki a dolga ilyenkor olyan ételek megevésére ránevelni az unokát, amit nem szeret. Ez legyen a szülők dolga, ha akarnak egyáltalán ezzel foglalkozni, de nem a nagyszülőé. A nagynénié meg aztán pláne nem. Ez aztán extra furcsa volt nekem a sztoriban. Gondolom a nagynéni még a szüleivel él akkor, szóval valószínűleg még fiatal, és nincsenek gyerekei sem. Neki aztán pláne nem értem, miért fáj, ha a gyerek nem azt a pizzát eszi, amit szerinte mindenki más szeret, és hogy egyáltalán, miért hiszi azt, hogy ebben a kérdésben neki intézkednie kell.
2017. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
71%
Hat ne haragudjatok mar, addig rendben van, hogy kostoljon meg valamit, indokolatlanul ne mondja ra mindenre, hogy fuj. (A kerdezo leirasa szerint a gyerek nem ez az eset). Az is oke, hogy nem foz neki kulon (bar szerintem egy nagymama igazan fozhetne olyet, ami az unokanak izlik), hanem mondjuk megeszi azt a reszet, ami izlik az ebedbol (mondjuk nem szereti a tokfozeleket, akkor nem keverem neki ossze a fasirttal, hanem megeszi kulon a fasirtot kenyerrel meg savanyusaggal.) Meg a tukmalast is jobban megertem. De hogy amikor RENDELNEK, nem veszik figylelembe, hogy milyet szeretne, ez egy allati nagy bUNKOSAG volt! Barmilyen vendeg eseten (de a csaladban is) ALAP, hogy ha rendelunk, mindenki olyat valaszthat, amit szeret. Amit csinaltak, kifejezetten kicseszes volt! Es igen,szova tennem, es nem erdekelne, ha serto nekik. Azert ennyire bunkok ne legyenek mar az unokajukkal!!!
2017. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
14%

Ha a gyerek 5 ételből 4-et nem hajlandó megenni az igenis a szülők hibája. Olyan nincs, hogy az ételek 90%-a nem ízlik neki. Mindig olyan a kaja, amit Ő szeret, menzán se kell ennie, mert anyuka csomagol neki olyat, amit Ő szeret... Nyilván nem fogja megenni azt, ami amúgy finom, de nem a kedvence, ha egyszer úgy nevelték, hogy megkapja azt, amit akar.

Másrészt meg 6 éves kislány, nem kell neki mindent szó szerint elhinni, lehet, hogy megkérdezték jó lesz-e neki a négy évszak pizza, ő igent mondott, aztán meg reklamált, hogy az szar, és miért nincs neki másik (és ez egy tipikus eset).

2017. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%
Hűha! :D Szerintem ez a gyerek nem válogatós. Válogatós az aki egy 3 fogásos ebédből nem talál a fogára valót, negyediket kér, de azt sem eszi meg :D Egy 6 éves gyerekről/kishölgyről van szó aki egész pontosan meg tudja fogalmazni, hogy mit kér. Szerintem ilyen szituációkban már simán lehetne felnőttként kezelni, előre megbeszélni vele hogy mit szeretne enni ami másoknak is elfogadható, de amit kér azt kap, nincs válogatás. A gyerekek izlése- ahogyan a miénk is, folyamatosan változik
2017. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
82%

Namégegyszermertelnyomtam.. Hűha! :D Szerintem ez a gyerek nem válogatós. Válogatós az aki egy 3 fogásos ebédből nem talál a fogára valót, negyediket kér, de azt sem eszi meg :D Egy 6 éves gyerekről/kishölgyről van szó aki egész pontosan meg tudja fogalmazni, hogy mit kér. Szerintem ilyen szituációkban már simán lehetne felnőttként kezelni, előre megbeszélni vele hogy mit szeretne enni ami másoknak is elfogadható, de amit kér azt kap, nincs válogatás. A gyerekek izlése- ahogyan a miénk is- folyamatosan változik. Nekem sem esne jól ha olyan valaki várna vendégségbe aki tudja hogy nem szeretem a pörit mégis direkt azt főzne. Ha pedig 'elfelejtődtem', hát legalább ne erőszakolják rám. Felnőttként is utálom az ilyen helyzeteket, hát még hogy érzi magát benne egy gyerek. A férjemet is minden nap megkérdezem mit kér ebédre, együtt írjuk össze a heti menüt, miért ne kérdeznék meg egy magát ilyen jól kifejező gyermeket?

A kérdésedre válaszolva szerintem nem lenne sértő, de ők biztosan kiakadnának rajta. Viszont a te feladatot közvetíteni, szóval én valahogy light-osan megpróbálnám. Pl.: 'A múltkor is nagyon rosszul esett neki, hogy mindenki olyan pizzát evett amilyet szeretett volna, csak ő nem kaphatta meg a kedvencét. Legközelebb ha ilyen alkalom van vegyétek már figyelembe a véleményét, vagy ha nem tudtok megegyezni vegyetek neki egy szeletet külön, inkább kifizetem. Nagyon szomorú amikor ennyire gyerekként kezelitek. '

Kitartás!!

2017. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
68%

Cicákok, kimásolok egy részt a pizzáról, figyeljetek! (Benne van a szövegben)


,, ...hoztak pizzát, de nem vettek olyat neki, amilyet ő mondott"


MondoTT. Tehát a kislány felhívta rá a figyelmet, hogy ő a sonkás-kukoricásat szereti, de jó formán lelett oltva.


Én a beszológatóknak, és a kérdező rokonainak is szívből kívánom, hogy kötözzék őket egy székhez, és etessék őket addig olyan ételekkel, amiket nem szeretnek, ameddig nem hánynak! Ilyen nyilván nem fog megtörténni, de helyette legalább az itt lévők értelmezzék, vagy egyáltalán olvassák el, hogy mit írt a kérdező, a kommentjeiben is.


Várom a Cicák megszólítást is, és a lepontozást is! Mindkettővel jót tesztek szívemnek-lelkemnek, úgyhogy hajrá! Úgy se tudok ilyen nagas pontszámmal rendesen elvegyülni ;D

2017. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!