Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sértő lenne, ha megkérném...

Sértő lenne, ha megkérném őket, hogy ne erőltessék rá a gyerekre az akaratukat?

Figyelt kérdés

A lányom 6 éves, elég válogatós. Mi ehhez már hozzászoktunk és magamból kiindulva tudom, hogy amíg erőltetjük, úgysem kóstol meg semmit.

Pl. én 14 éves koromig nem voltam hajlandó sehogy megenni a karfiolt, ma a rakott karfiol az egyik kedvencem. Ugyanez volt a borsóval, már ha megláttam a levesben, nem ettem egy kanállal sem belőle.


Viszont az anyósomék erőltetik, hogy kóstolja meg, hiába sír néha már a gyerek, hogy nem szereti, nem kéri, akkor is tömnék a szájába... Tegnap is elvitték délután, hogy ott alszik náluk, stb. Ma hazahozták délelőtt és pont sütöttem sütit, rengetegett megevett belőle. Kérdeztem, hogy nem adtak neki reggelit?

Mire mondja, hogy nem evett ott semmit, mert hoztak pizzát, de nem vettek olyat neki, amilyet ő mondott (csak a sonkás-kukoricásat szereti). Kérdeztem, hogy miért nem? És mondta, hogy nem tudja, a nagynénje azt mondta, hogy mindenki a négy évszak pizzát szereti, ő is azt kap. A lányom meg egy falatot nem evett belőle... Nyilván nem halt éhen, de akkor sem értem, miért kell ezt csinálni.


Mindig ez van, ha ott vagyunk. Hogy én nem nevelem a gyereket, elkényeztetem. De nem értem, miért kell ráerőltetni, hogy olyat egyen, ami nem ízlik neki. Múltkor is megkóstolta a pörköltet, mondta, hogy nem kér belőle. Erre anyósom elkezdte erőltetni, hogy de, egye csak meg, ha már ki lett szedve, meg finom az. Elhiszem, hogy neki finom, de nem hiszem, hogy ezért tömni kéne vele valakit, akinek nem ízlik.

Más a halat eszi napi rendszerességgel, én rá sem bírok nézni.


2017. szept. 24. 20:19
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
9%
Cica, higgy el mindent egy 6 évesnek, nyilván tömték a szájába a szar pizzát :Dd Úristen. És még neked nagy a pofád.
2017. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
77%

Hát pont ez az, hogy nem tömték, hanem hagyták éhezni :"D Ha pizza van naná, hogy nagy a pofám! Hát be kell férnie, de csak annak, amit meg is eszek!


Visszatérve, én elhiszem. Hiába finom a sütemény, csak úgy nem esszük magunkat belőle két pofára, főleg ha tudjuk, hogy később ugyanúgy ehetünk belőle, mert senki nem sajnálja tőlünk. Én már csak ebből is elhiszem, hogy valóban éhesen feküdt le aludni. Erre rákontráznak az egyéb példák is, amiket a kérdező mèg írt. Én sem látom elkényeztetnek a gyereket, teljesen természetes, hogy amihez nincs gusztusa, nem eszi meg.

2017. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!