Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baratnomnek van igaza szerinte...

Baratnomnek van igaza szerintetek?

Figyelt kérdés
Elofordul a 1,5 eves gyerekem mellett, hogy bar nagyon torekszem a turelemre, 1-1 kiakadasakor van, hogy kisse emelt hangon kiszalad nemi karomkodas, es ugy beszelek szegeny gyerekkel, ahogy velem egyaltalan nem szeretnem, hogy beszeljenek, nagyon banom is utana, es tanulom egyelore, hofy mit tehetnek helyette. Baratnom szerint ha ennyire zavar, amikor sir a gyerek, lehet, erdemes lenne pszichologussal beszelnem. Fontos nekem a velemenye, ezert elgondolkodtam a tanacsan, ugyanakkor nem erzem feltetlenul hitelesnek, mivel neki meg nincs sajat gyereke, es nem szunet nelkul ordibalok, hanem mondjuk 2-3 naponta 1x beszelek emelt hangon csunyan. Vajon tenyleg i dokolt lenne a pszichologus?
2017. nov. 20. 11:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Utolso vagyok

Sztem attol h nem irtam pl en sem h nem kell doki, ordít a válaszadók véleményéből h ki szerint kellene vagy sem.

2017. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ertem :D
2017. nov. 20. 12:52
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Na azért.:D


Utolsó vtam

2017. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell doki☺Nem neveled agresszióra a gyereket...a gyerekneknek látni kell az érzelmeket anyán...azt is ha dühös ha boldog ha kicsit szomorú.

Én alapból hangos vagyok és aki nem ismer azt hiszi kiabálok 😀

2017. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Persze az érzelmeket.

Egy hisztiző gyereknek azt kell látnia, hogy az anyja nyugodt tud maradni, nem akad ki, mivel ez segíti őt, hogy megtanulja kezelni a dühét, frusztrációját. Az nem, ha az anyja kiborul, káromkodik.

Ráadásul egy 1,5 évesről van szó, akinél az igaz hiszti még a kanyarban sincs.


Jógázz, kérdező! Tanulj meg relaxálni.

Nehéz napok várnak rád, ha a kezdeti akaratérvényesítési törekvéseket se tudod kezelni.

2017. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A kanyarban sincs? Akkor az, hogy a foldon fetreng e dobalja szegeny magat, es uvolt, ha nem arra megyunk, amerre o szeretne, mert en mar ehes vagyok, es haza akarok menni, es hazaig alig birom vinni, mert vegig folytatja, az meg csak a kezdet lenne? Hat akkor tenyleg fel kell kotnom a gatyat..
2017. nov. 20. 13:11
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

1. Nem kell neked doki. Nem vagy gép.


2. Attól, hogy néha kiborulsz, a gyereked lelkileg nem fog sérülni, nem lesz idegbeteg és nem fog a kapcsolatotok rovására menni. Szerinted eddig hány nem helyén való viselkedést látott és még fog a bölcsiben/oviban/iskolában?


3. Megelőzni minden hisztit nem tudsz, de nem is kell. Ráadásul minden hiszti más, minden hiszti másért van, minden hisztiznél más a lelkivilágotok, majd rájössz, hogy mikor melyik jó hisztikezelés, mert nem mindig válik be ugyanaz.


Az én gyerekem és mindenki gyereke produkál olyat, amit te leírtál, nem kirívó eset. És azt ne hidd el, hogy lesz rosszabb is, mert nem rosszabb lesz, hanem más. Nekem pl. a babakora volt r-hadt nehéz. Most 2,5 éves a fiam és fényévekkel könnyebb vele, pedig ő neki is vannak idegtépő dolgai.

2017. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos a kezdet. :)

Roppant akaratos lányom van, nagyon korán is kezdte, de a 1,5 éves kori kiborulásai (mimt amit leírsz), sehol nem voltak a késóbbiekhez képest. De az idegesség mindig csak rontott rajta.

2017. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

En az utcan,a tescoban,az arkadban,barhol ugyan ugy lefektetem a foldre es varok,hogy abbahagyja.

Csak mondjuk 2-3 lepesnel nem megyek tole tavolabb(neha meg szoktam is viccelni apaval,hogy kie lehet ez a hisztis kolyok,nem igaz,hogy nem tudjak megnevelni😂😂😂)

Szoval probalom figyelmen kivul hagyni a hisztijet.

Sokszor latvanyosan elkezdek massal foglalkozni.pl telefonalok,vagy megnezek valamit a neten.nem a gyereket figyelem,nincs szemkontaktus igy (az en gyerekeim) elobb abbahagyja a hisztit.

De ha esetleg ez sem valik be,akkor a honom ala kapom es a legrovidebb utvonalon hazajovunk(vagy epp a kocsihoz).de ilyenkor sem szolok hozza.

Nem kezdek neki magyarazni,hogy enyje benyje,ezt a jo kisfiuk nem csinaljak,es nezd azt a masik kifiut milyen szepen setal.tok felesleges.kb magasrol tesznek ra ilyenkor a gyerekek.

Probald meg ezt,hogy tudomast sem veszel rola.a tobbi emberrel sem kell ilyenkor foglalkozni.aki beszol esetleg,vagy csunyan nez annak vagy nincs gyereke,vagy van de mar regen felnott es megszepultek az emlekek 🤣🤣🤣

2017. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!