Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyulnátok a...

Ti hogyan viszonyulnátok a közvetlen kollégáitokhoz ezek után? (Baba születése)

Figyelt kérdés

12 éve dolgozom ott, az osztályomon van akivel kezdetek óta együt dolgozom, de a legújabb kollégával is 2 éve. Nyolcan vagyunk az osztályon, én eddíg azt hittem jó a kapcsolat

3 hónapja megszületett a babám. Ok, akkor sms-ben majdnem mindenki gratulált

Még mielőtt elmentem szülni mondták, hogy alig várják, hogy jöhessenek babázni, így amikor 2 hónapos lett a pici írtam egy e-mailt mindannyiuknak, hogy várjuk őket, becsatoltam egy képet, és írtam, hogy irják meg mikor tudnak jönni. Nem válaszolt senki. Gondoltam véletlen, így rá egy hétre újraküldtem a levelet, beleírtam, hogy továbbra is várjuk őket. Ez volt 2 hete, azóta is semmi. A 8 emberből senki nem méltott válaszra. Annyit nem írtak, hogy cuki a gyerek, vagy ronda, vagy hogy vagytok, vagy nem érünk rá. Nagyon rosszul esik és nem tudom hová tenni. Ti mit csinálnátok? Én úgy gondoltam többször nem írok. Vagy Ti erőltetnétek a dolgot? Jogos hogy meg vagyok sértve?


2017. dec. 5. 23:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Olvassák az e-maileiket egyáltalán?...én biztos nem küldtem volna újra...
2017. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan nem írnék többször, ha nem, hát nem. Nekem is voltak, akik mondogatták, de nem jöttek, mondjuk ők nem is hiányoztak. Aki fontos volt, az eljött külön.
2017. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Erőltetni semmiképpen.

Én úgy gondolom, hogy egy munkatársi viszony ritkán olyan, mint egy baráti. Amíg együtt dolgoztok, megvan a közös téma, de amint ez megszűnik, a kapcsolat is lazul. Ne várj többet tőlük, külön világba kerültetek, kár erőltetni. Ne legyél megsértve, csak lépj tovább.

2017. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is elég megalázó, hogy kétszer elküldted az e-mailt. Egyszerűen nem kíváncsiak rá , ennyi.

Nekem is hasonló volt, a volt főnököm aki odáig volt értem, (nagymamám lehetett volna), annyira várta, hogy megszülessen a picim, mivel kórházban dolgozom, így a szülés után pár órával már ott volt. Azóta, három éve folyamatosan ígérgeti hogy meglátogat.


Az a nagy igazság, az hogy gyereketek született, rajtatok és a családotokon kívül senkit nem érdekel. Ezen nem kell megsértődni.

2017. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Biztos hogy olvassák az e-maileket. Multinál dolgozom, óriási e-mail forgalom, egész nap meg van nyitva az Outlook mindenkinek

Azért küldtem újra, mert őszintén azt hittem, hogy ez csak véletlen lehet, nem kapták meg valamiért, vagy ilyesmi. De azóta tudom hogy megkapták, mert egyik kolléganőm említette egy volt kollégánknak, akivel összefutottam.

2017. dec. 5. 23:40
 6/30 A kérdező kommentje:
Csodálkozott hogy nem voltak babanézőben, mert említette neki a kolléganőm, hogy hívtam őket.
2017. dec. 5. 23:42
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Sajnalom hogy igy magadra vetted, persze engem is bantana, de ha ennyire nem foglalkoznak veled, nehogy te erezd magad rosszul, most szuletett a legnagyobb boldogsagod, ott a szereto ferjed, es egyutt vagytok egy kis csalad es ez a legfontosabb, en lesz*nam a kollegakat ezek utan... eloszor rosszul esik utana rajossz, hogy folosleges ilyenen bankodnod!
2017. dec. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%

1,5 hónappal szült előbb egy kolléganőm, mint én. Hozzánk a baba 6 hetes korában eljött a csapat és már tűkön ültek, hozzájuk utánunk vagy 2 hónappal, mert oda nem kívánkoztak annyira.

Ő helyben lakott, én másik településen, ráadásul vagy 2 évvel később kerültem a munkahelyre.

Lehet, hogy mégsem olyan jó a viszony?

2017. dec. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 babyboom567 ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!

Én arra lennék kíváncsi,hogy mi állt az e-mailben?

Csak egy random emailt küldtél mindenkinek,hogy"kedves kollégáim,kisfiam/kislányom x idős lett,gyertek el"

Vagy személyesen meghívtad őket külön külön?"Kedves Eszter,kisfiam/kislányom x idő lett,jövőhét szombaton ráérünk,szeretnénk ha meglátogatnál,ha nem jó az időpont egyeztessünk".

És még annyi,annak ellenére,hogy szinte az emberek 90%-a neten él(email,face) szerintem még mindig a TELEFON a legjobb információs eszköz.

Hívd meg őket(külön-külön személyenként,és nem csapatként) TELEFONON,ha akkor is hárítanak,lépj tovább.

2017. dec. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

Babalatogatoba hivni nem szokas senkit. Ez nem igy mukodik. Nekik illett volna teged keresni.

Nekem is augusztusban szult a volt kolleganom.

Nemsokara megyunk hozza. Lattam mar a babat amugy sokszor, mert osszefutottunk utcan, de a gyerekeim betegek voltak, igy meg nem mentunk.

2017. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!