Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyulnátok a...

Ti hogyan viszonyulnátok a közvetlen kollégáitokhoz ezek után? (Baba születése)

Figyelt kérdés

12 éve dolgozom ott, az osztályomon van akivel kezdetek óta együt dolgozom, de a legújabb kollégával is 2 éve. Nyolcan vagyunk az osztályon, én eddíg azt hittem jó a kapcsolat

3 hónapja megszületett a babám. Ok, akkor sms-ben majdnem mindenki gratulált

Még mielőtt elmentem szülni mondták, hogy alig várják, hogy jöhessenek babázni, így amikor 2 hónapos lett a pici írtam egy e-mailt mindannyiuknak, hogy várjuk őket, becsatoltam egy képet, és írtam, hogy irják meg mikor tudnak jönni. Nem válaszolt senki. Gondoltam véletlen, így rá egy hétre újraküldtem a levelet, beleírtam, hogy továbbra is várjuk őket. Ez volt 2 hete, azóta is semmi. A 8 emberből senki nem méltott válaszra. Annyit nem írtak, hogy cuki a gyerek, vagy ronda, vagy hogy vagytok, vagy nem érünk rá. Nagyon rosszul esik és nem tudom hová tenni. Ti mit csinálnátok? Én úgy gondoltam többször nem írok. Vagy Ti erőltetnétek a dolgot? Jogos hogy meg vagyok sértve?


2017. dec. 5. 23:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem, hogy rosszul esik, ne mondja senki, hogy nem bántó az, hogy vissza sem írzak annyit sem, hogy gratulálok, jó egészséget! Egész egyszerűen illik!


Én augusztusban szültem, szintén multinál dolgozom, 5 éve. Akikkel valóban jó a viszony (baráti vagy már-már baráti), már a kórházba is be akart jönni. A babám első heteiben megfordult nálam már legalább 5 kollégám. De megjegyzem, akikkel valóban közeli jó a viszony, nem csak a "szünetben kávézunk egyet", azokkal nem is e-mailben kommunikálunk hanem telefonon (hívás, viber, sms).

Szóval lehet hogy amit Te nagyon jó viszonynak gondolsz az valójában a protokoll szerinti együtt-ebédelős kollegiális viszony. Mint a fősulin: addig vagytok jóban amíg mindketten odajártok, mert jegyzetet, tételeket és véleményt cseréltek. Utána már nem. Ez ilyen.


Ha meg valakivel tényleg jóban vagy (magánéleti témák is előkerülnek, találkoztatok munkán kìvül is lazítani), hivd fel! Ha nincs meg a száma, nem vagytok olyan jóban.


E-mail meg tudod miért nem volt jó a közösbe? Mert ami mindenkinek szól: az igazából senkinek sem szól!

2017. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

Én nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy ki jön a kollégák közül babát látogatni.

Szerintem kicsit túlagyalod ezt, egy e-mailt sem küldtem volna, nemhogy kettőt. A baba születéséről persze igen, de ők is ki tudják számolni, mikor telik le a 6 hét, vagy jelentkeznek maguktól, vagy nem.

2017. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Azért írtam egyben az e-mailt mert egyben, csapatként volt megbeszélve hogy majd jönnek, tehát nem külön akartam őket meghívni, hanem egyben az osztályt. Mindegy, túlteszem magam rajta, csak nagyon hosszú ideig a mindennapjaim részei voltak és kicsit szíven ütött, hogy ennyire lesz**nak

Nem gondoltam barátinak a viszonyunkat, csak jó kollégáknak gondoltam magunkat. Ha a látogatás nem is valósult volna meg, valami válasz jólesett volna. Fura lesz így visszamenni majd.

2017. dec. 6. 09:04
 14/30 anonim ***** válasza:
67%
Én azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy nem is válaszoltak, egyikük sem, semmit sem írtak. Te válaszoltál nekik a gratuláló e-mailekre? Esetleg írtál nekik az első 2 hónapban egy olyan üzenetet, hogy sziasztok, hogy vagytok, hogy megy a munka? Nem lehet, hogy ők is meg vannak sertődve? Az nem érdekelne, hogy nem jöttek el meglátogatni, de az, hogy nem válaszoltak baromi nagy bunkóság és szerintem marha bántó is..
2017. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

Visszagondolva... mikor nálunk kolleganőnek gyereke született, hetekig terveztük, hogy mikor megyünk babanézőbe. Mikor ér rá mindenki, mikor szabadulunk el munkából... Egyszerűen sosem jött össze.

És emlékeim szerint ő erről nem nagyon tudott, tán ha egyszer írtunk neki, hogy mennénk ám majd, csak nem tudjuk, mikor.

Végül úgy voltunk babázni, hogy ő hozta be melóhelyre férjével a picit.


A te szempontodból ez pont ugyanilyen bunkóság, pedig nem volt bennünk rosszindulat, egyszerűen munka mellett képtelenek voltunk leszervezni. Az ajándékot is munkaidőben raktuk össze, meg "szöktünk ki" vásárolni, mikor már tudtuk, hogy jönnek.


Ha valamelyikükkel baráti viszonyban vagy, akkor nála kérdezz rá, ha nem, akkor engedd el a dolgot szerintem.

2017. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
32%

11 vagyok, látom a sok paréj bunkó lepontozott aki ezek szerint szintén nem írt volna semmit vissza.

Kíváncsi vagyok, lesz-e aki felvállalja, mivel nem értett egyet?

2017. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 babyboom567 ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!

Hívd meg őket KÜLÖN-KÜLÖN TELEFONON.

8 dolgozó(főleg ha egymást váltják),családos ember,sosem fogja tudni összehangolni egy találkozót.

Az én gyerekemnek most lesz az első szülinapja,és a CSALÁDOMmal 2 hónapja szervezzük,így is 2x lesz megtartva,mert szombat az egyik résznek jó, vasárnap a másiknak.

Mondjuk így ünnepek felé hanyagolnám ezt a témát,van mindenkinek elég dolga.Januárban TELEFONÁLJ,köszönts újévet,és beszéld meg mikor fussatok össze.ÉS MINDEGYIKKEL KÜLÖN KÜLÖN.

2017. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
ezek után véletlenül se hívja meg őket még telefonon IS...
2017. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%

Fel ne hívd őket egyesével, az már extra gáz lenne. Gondolom nem az a probléma, hogy nem tudnak egyszerre eljönni, de mondjuk odamennek öten és azt mondják, hogy a Józsinak túlórázni kellett, a Gizinek beteg a gyerek, a Mari meg elutazott, de puszilnak, azon senki nem sértődik meg. De ez így oltári bunkóság. Ilyenkor az ember már udvariasságbol visszaír annyit, hogy cuki a gyerek, meg remélem jól vagytok, még annak is akivel nincs olyan jóban.

És azt sem gondolom, hogy a frissen szült kérdezőnek kellett volna a kollégák hogyléte felől érdeklődnie az elmúlt 2 hónapban, ezen nem lehetnek megsértődve, ha igen, nem normálisak.

2017. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, a kérdező miért is volt bunkó?


Itt a munkatársak voltak azok, hiszen még csak válaszra sem méltatták.


És itt tök lényegtelen, hogy babalátogatásról vagy karácsonyi partyról vagy bármi másról van szó.


Itt az a lényeg, hogy ha kapok egy invitáló e-mailt, akkor tisztelem annyira a másikat, hogy legalább annyit válaszolok neki, hogy...:

"Szia XY. Megkaptuk/megkaptam a leveled, nagyon édes a baba, de sajnos nem tudom, hogy a közel jövőben mikorra tudnánk összehozni egy talit, de mindenképp keressük egymást, és egyszer biztos, hogy meglátogatunk."

2017. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!