Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem rossz anya...

Néha úgy érzem rossz anya vagyok, és a kisfiam jobbat érdemelne! Éreztétek már Ti is így?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
igen,legyél vele engedékenyebb hid el megfogja hálálni!
2010. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen én is éreztem.Sőt,egész odáid fajult ez az érzés hogy hasonló megfontolásból örökbe akartam adni a második születendő gyerekem...:-((
2010. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szerencsére nem..

Mindig gondolni kell arra,h mit érezhet az Ő kis Lelke,mindig,minden helyzetben.Ha megpóbáljuk beleélni magunkat ,h milyen lehet ilyen kicsikén ebben a nagy ismeretlen világban mindent megérteni ...nagy feladat..

És hidd el,TE VAGY A LEGJOBB Anyukája a gyermekednek:-)

2010. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már gondoltam ugyanezt, aztán jött a gyerek, odatörleszkedett hozzám, és rájöttem, hogy neki mindenképpen én vagyok a legjobb. Hidd el senkinek nem végtelen a türelme, emberek vagyunk, nem lehetünk tökéletesek! A babádnak te vagy a legjobb anya a világon!
2010. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! Most amúgy is kicsit érzékenyebb vagyok a pocaklakó miatt, illetve az árvíz is megkeseríti a mindennapokat, bár mi még a szerencsésebbek közé tartozunk! Imádom a kisfiam (tegnap volt 2 éves), el sem tudom képzelni az életem nélküle, és elolvadok, amikor rámnéz, és azt mondja szeretlek anya. De hihetetlen eleven mostanában, igyekszem a lehető legtürelmesebb lenni, de azt hiszem az elmúlt napokban valahogy mindenki feszültebb, és ezt ő is megérzi! :-(

Szép napot Nektek! :-)

2010. jún. 5. 11:26
 6/14 anonim válasza:
100%
Tudod én nem vagyok anya, de úgy érzem, ha az lennék, mindig jobb és jobb akarnék lenni. Egy igazi anyuka szerintem soha nem lehet magával elégedett, hiszen nincs helyes, vagy helytelen forgatókönyv arról, hogy mit kell egy gyerekkel csinálni, tenni. A körülmények határozzák meg a tetteid súlyát. Csak azt tudom mondani, ha a kicsid esetleg rosszat tesz, akkor is próbáld meg ne magadat vádolni, mert igen, sok mindenben meghatározó a nevelés, de vannak emberek, akik jók és vannak akik rosszak. Ezt azért mondom el, mert az egyik közeli hozzátartozóm fiacskája épp előzetesben csücsül és szegény anyukája magát vádolja, hogy nem nevelte jól. Ez nem így van szerintem, minden embernek saját magának kell meghoznia a döntéseit, te csak annyit segíthetsz neki, hogy megpróbálod mindig a jóra és a helyesre nevelni, de a döntéseket nem te hozhatod meg helyette. Ezt azért meséltem el neked, mert az állítod, hogy néha úgy érzed nem vagy elég jó anya. Szerintem tökéletes vagy. Szereted őt és ez az érzés soha nem inoghat meg benned, még akkor sem, ha a gyerkőcöd valami nagy butaságot tesz. Én 18 éves koromig nagyon rossz viszonyban voltam az anyummal. Fúúú, de tényleg :D! Viszont ma már ő a legjobb barátnőm és kimondhatatlanul szeretem, ha elsírja magát, mert meghatódik, vagy valami, nem a filmen, vagy azon a dolgon sírok, amin ő, hanem azért, amit ő érez. Van egy fajta szoros kapocs köztünk. Sajnos egy fiúval biztos, hogy nem lenne ilyen viszonyban, de a pasik már csak ilyenek, tehát ne keseredj el :)
2010. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Anyukámmal pont ilyen a kapcsolatunk, mint most Neked. Egyedül nevelt el, és minden tőle telhetőt megadott minden tekintetben. Mindig mindenben számíthattam rá, és egyszerűen kimondhatatlan ajándék az élettől, hogy ő van nekem, és ilyen amilyen. :-) És ő sem érzi tökéletesnek magát az anyaság terén..., pedig számomra tényleg ő az ANYA nagy betűkkel. Remélem, egyszer a gyerekeim is hasonlóan éreznek majd, mert akkor tudom, sok mindent nem rontottam el... Szép napot!
2010. jún. 12. 14:54
 8/14 anonim válasza:
100%
Valóban, én is azzal értek egyet, hogy egy anya, soha nem lehet magával elégedett, de ha mégis, az már csak akkor lehet, amikor felnőttek a gyerekei, és látja, hogy megállják a helyüket az életben, EMBEREK lettek, ahogy te éppen szeretted volna. Én 3 gyereket neveltem fel, és mindig szerettem volna jó anya lenni. Erre törekedtem minden cselekedetemmel. Volt elképzelésem, de sok neveléssel kapcsolatos könyvet is elolvastam, mikor kicsik voltak. Persze sokmindennel nem értettem egyet, de jó ötletekről is olvastam. Ugyanakkor másokat is mindig figyeltem, és ha láttam olyan szülőt, aki jól csinált valamit, eredményes volt, azt magam is próbáltam átvenni. Végül egy egészen egyedi nevelési technikát dolgoztam ki, ami már a sajátom volt. Míg kicsik voltak, készültem a testvér születésére, az iskoláskorra, aztán a serdülőkorra, fiatal felnőtt korra, és örömmel tapasztaltam, hogy a nevelésemnek köszönhetően, nálunk ezek a kritikus, problémás időszakok kisebb zökkenőkkel lezajlottak. Mindig figyeltem azt is, hogy mások milyen hibát követnek el, és igyekeztem én magam azokat elkerülni. Ami még nagyon fontos, és már előttem is céloztak rá, mindig meg kell próbálni beleképzelni magadat a gyerek helyébe, valamint nem szabad elfelejteni, te is voltál gyerek, és hasonló helyzetekben te magad hogyan reagáltál. Ha olyan szerencsés vagy, hogy édesanyád téged jól nevelt, akkor könnyebb helyzetben vagy. Az már mindenféleképpen jó pont, hogy kritikát gyakorolsz magaddal szembe. Ez jó irány! Azt viszont el nem tudom képzelni, hogy valaki örökbe akarja adni a gyerekét, mert fél, hogy nem jó anya. Ha nem vagy jó, akkor tegyél róla, hogy jó legyél. Olvass hozzá, figyeld a többi szülőt, tanulj mások hibáiból, illetve vedd át mások jó technikáját. Tudod, régen több generáció élt együtt, és a sok nagynéni, nagymama között biztos volt egy legalább, akinek jó érzéke volt a gyerekneveléshez, ezért sokkal kevesebb gond volt. Most meg ott állsz egyedül, jó esetben a pároddal, és nektek magatoknak kell jó nevelőnek lenni. Kevés született tehetség van, a nevelés egy komoly szakma. Ezért tanuld magad is, és sikerülni fog!
2010. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Örökbe adni sohasem tudnám... Igyekszem a saját és mások hibáiból tanulni, és abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy bár önállóan élünk, de nagyon jó a kapcsolatom a családommal (anyukámmal és a nagyszüleimmel is), sok időt töltünk együtt, naponta találkozunk, számomra ez az igazi érték! Ők is segítenek, hogy mi az, ami szerintük jó, és mi az, amit másképp kellene! De minden gyerek és szülő más, így az az "izgalmas", hogy az embernek magának kell kitapasztalni, ami mindkettőjüknek jó és hatásos. Egyébként a legfontosabb szerintem a szeretet, mert azzal csodákra képes az ember! :-)
2010. jún. 12. 21:04
 10/14 anonim válasza:

szia. :)

21 éves lány vagyok, sok közöm az anyasághoz nincsen, max annyi, hogy nekem is van anyukám :D de ha érdekel az ilyensmi, ajánlhatok 1 nagyon jó könyvet: Bruno Bettelheim: Az elég jó szülő

meg Vekerdi Tamás-tól ugyanebben a témában sokat lehet olvasni.

2010. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!