Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is ennyire tökéletesek...

Ti is ennyire tökéletesek vagytok? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, gyerekkorom óta ő a "leg". Neki másfél évvel idősebb a fia (2) az én lányomnál (6). Mindketten egy helyen dolgozunk, Ő már visszament. Irodában vagyunk titkárnők egyébként. Én még fél évet szeretnék itthon lenni, 2 éves kora után úgyis muszáj dolgozni, mert nem elég a gyes semmire. Minap összehasonlítottam magamat és őt és döbbenetes a különbség. Alább barátnőm:

- 6 órában dolgozik minden nap gyerek mellett

- kétnapra főz, azt is előre elkészíti egy Excel táblázatban, hogy melyik nap mit főznek és, hogy mit kell venni adott héten mert 1x járnak nagybevásárolni

- flyladyzik, így sosem úszik a lakás

- 9re jár dolgozni, 3kor végez, bölcsi 5 percre van az irodától és 4re legkésőbb otthon vannak, ha nem kell könyvtárba menni vagy nincs kedvük sétálni

- otthon letudja a házimunkát, a főzést 2 óra alatt tehát 6ra végez (ha nem kell főzni, 5re) és 8ig még játszanak (8kor van fürdés, fél 9kor alvás)

- este a férjével foglalkozik vagy, ha ő nincs itthon, tornázik

- havi egyszer körmös, fodrász kozmetikus

- és havi egy nap kimenőjük van a férjével

- és valahogy mindig jut ideje olvasni, filmet nézni, kikapcsolódni

- azt már meg sem említem, hogy van egy kutyájuk is, tipikus panelkutya akivel foglalkozik

Illetve van még egy barátnőm, neki 9 hónapos a lánya, Ővele ritkábban találkozom, mert kint laknak az Isten háta mögött, de elmondása szerint:

- végigalusszák az éjszakát, de amúgy is csak 1x kelt 10 percre

- elvan magának babája van, simán tud mellette bármit csinálni

- neki is heti menetrendje van, heti menüt ír, 1x jár bevásárolni

- ő nem flyladyzik, hanem egy blogger, Otthonka heti menetrendjét követi és jól megy neki

- piacozni jár, a termés nagy része a sajátjuk, Ő kapálja a kertet és gondozza, a másik részt a férje szerzi be a nagybaniról (nyilván ez a tavaszra és a nyárra ill kora őszre vonatkozik most télen itthon van)

- állataik is vannak pl házi tojást, házi kecsketejet is árulnak

- körmös, fodrász, kozmetikus, torna nála is van

- nekik nincs kimenőjük, mert szülei dolgoznak, messze laknak, férje szülei nem élnek

- de őnekik is ott az este nagy része, mert nekik meg 6tól 6ig alszik a gyerek

Én meg örülök, ha a fogzás miatt nem 6x, hanem 3x kelünk éjszaka. Nálam az a teljesítmény :D Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :D


2018. jan. 31. 10:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
46%

Kertes házban lakunk, de nincs veteményes meg haszonállat, egy kutya van kint, egy kijárós benti macska, és ennyi.


Egy lányom van, most 2,5 éves. Nagyon szar alvó, legrosszabb időszakunkban, 11 hós kora körül, 20-30 percenként keltünk egész éjszaka. Az átlag 5-6-7 ébredés volt. Most már csak egyszer vagy kétszer kel fel, átjön mellénk, iszik, és alszik tovább. Ez már király. Fél 9 körül megy aludni este, reggel legkésőbb 7kor kel.


Ma ketten vagyunk itthon, negyed 8-kor keltünk. 11-re bepakoltam a mosogatógépet, kész volt az ebéd (oké, most pont nem nagy kunszt, tegnapról maradt pörkölthöz főztem ki tésztát, de ennél összetettebb is szokott lenni :D), összepakoltam és felporszívóztam a lakást, meg lement két mosás és befűtöttem (2 db cserépkályha). Közben kicsit játszottunk is, nézett a lányom valamennyit mesét (20 percet kb), nagyrészt meg nekem "segített". Most már megebédelt, negyed órája alszik.

Én meg kezdek dolgozni, home office-ban itthonról dolgozom a lányom babakora óta (igen, ez sokkal kényelmesebb, mint bejárni, ugyanakkor míg más "csak" gyeden van, babázik meg háztartást vezet, addig nekem a melót is meg kellett ezek mellett oldani. valamit valamiért).


Ezért biztos lepontozás jár, de őszinte leszek: én nem tudom, hogy a napi házimunkában mi olyan marha nagy cucc, hogy ennyien nem érnek a végére, mint ahányan ezen az oldalon rendszeresen panaszkodnak. Sokan lakásban, 1 gyerekkel. Félreértés ne essék, NEM arról beszélek, akinek bazinagy veteményese van a hátsó kertben, állatokat lát el, meg 3-4 gyereket menedzsel, esetleg még dolgozni is jár. Arról, aki mondjuk gyeden van 1 gyerekkel, és semminek nem ér a végére egész nap. Oké, az első hetek nehezek, össze kell csiszolódni, nincs rutin stb. De akinek ez hónapok, évek múlva se megy, az szerintem valamit elcsesz, de nagyon. Egy kis akarás kérdése az egész. Mert nekem is vannak napok, amikor nem jön össze, de azért ha őszinte akarok lenni, azokon a napokon egyszerűen lusta vagyok, és leszarom, hogy a kupi közepén ülök, (vagy a gyerek beteg és atomnyűgös, az megint egy más szitu). Minden más esetben ha akarom, meg tudom csinálni az alap rendet, tisztaságot, és valami kaját, és nemhogy az egész, hanem még fél nap sem kell hozzá. Felmosni, fürdőszobát takarítani, meg ilyen nagyobb dolgokat csinálni heti 1-2 alkalommal elég, azért az nem mindennapos, és meg lehet csinálni akkor, amikor a férj otthon van, és leköti addig a gyereket.

2018. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nálunk pl csak kéthetente van portörlés mikor vendég jön. Kéthetente egyszer tuti jön valaki így igyekszem akkorra időzíteni. A látszódó felületeket pl konyhapult, konyhaszekrény, minden nap letörlöm konyhai sprayvel, illetve a fürdőszobában a wct, a csapot, a mosógépet is áttörlöm fürdőszobai sprayvel, mosok, teregetek, hajtogatok de én pl nem törlök hetente port. Úgy értve, hogy nem pakolom ki hetente a konyhaszekrényből a lisztet, a cukrot hanem kéthetente. Ti kipakoltok mindent és letörlitek hetente a polcokat belülről?
2018. jan. 31. 13:05
 13/31 anonim ***** válasza:

Nem, ezt én se csinálom meg hetente, szerintem fölösleges is.

11-es

2018. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%

11-es igen, igazad van, de itt a körülmények mások. A kérdésben már dolgoznak, gyerek bölcsiben és a kérdés, hogy így hogyan sikerül megoldani a háztartást+gyereket+hobbit.


Azért is írtam, hogy pl. az első barátnőnek azért könnyebb, mert nem kell órákat utazniuk a munkába aztán haza, hanem 5-10 percre laknak mindentől.

Szóval pl. amíg én utazok haza a gyerekkel vonaton, addig ő megfőz meg kitakarít, meg sportol meg elkészül. Nekem marad minderre, amit ő csinál kb. másfél órám, miután hazaértünk. És valljuk be, abba a másfél órába nem fér bele minden, döntenem kell pl. hogy főzök és pakolgatok, vagy edzek vmit, vagy a gyerekkel foglalkozok, de abba a másfél órába nem tudok annyi mindent belesűríteni, ha megfeszülök akkor sem, amit az első barátnő. Mert mások a körülmények.


És szerintem a kérdező sincs olyan helyzetben, mint pl. az első barátnő, ezért is nehezebb neki és amikor összehasonlította magukat, csak azt látta, hogy mennyi mindent tud csinálni a barátnője, ő meg nem. Csak nem vette figyelembe, hogy neki pl. utazni kell, nyűgösebb a gyereke, vagy a barátnő sitterre hagyja kétnaponta a gyereket, a kérdező nem, stb. stb.

2018. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Gratulálok, hogy te ilyen tökéletes vagy és a 6-7xi kelés ellenére is dolgozol és ellátod maximálisan a feladataidat :D

De az én lányom 6-7x kel legrosszabb esetben és van, hogy ebből visszaalszik azonnal, de van, hogy (mint éjszaka) 2x ebből legalább 1-1 órát fenn volt mert jön a foga..

2018. jan. 31. 13:12
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ti kipakoltok mindent és letörlitek hetente a polcokat belülről?"


Dehogy, Isten ments. Vannak sokkal fontosabb dolgok is. A hűtőt szoktam kéthetente kitörölgetni meg rendezni, mert muszáj, hála a férjemnek, aki mindent csak betömköd és ömlik, csorog oda-vissza minden, de pl. a konyhaszekrényt félévente egyszer, amikor már több liszt van a polcon, mint a zacskóban.

2018. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Férjemmel váltottuk egymást. Nappal nem vészes, de az ébredések után hullák vagyunk :D Nekem pl nem lenne erőm ma még edzeni azon túl, hogy egy-két dolgot megcsináltam. Férjem ment nappalra. Nem azt mondom, hogy ülve el tudnék aludni, de azért elég fárasztó.
2018. jan. 31. 13:16
 18/31 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok tökéletes, csak dolgozni muszáj, ennyi. Nem is igazán anyagiak miatt, csak ha évekre kiesek, kezdhetek mindent elölről ebben a szakmában, az meg annyira nem szerencsés. Igen, kva fáradt voltam sokszor, mikor fél éjszaka nem aludtunk, és utána másnap a nappali alvásidőben se pihenés volt, hanem meló, meg az esti fektetés után is ott ültem még éjfélig a gép előtt. De ha muszáj, akkor ez van, nem tudsz mit csinálni. Ha azt szokod meg elejétől, hogy ennyit KELL teljesítened, akkor fog menni, mert muszáj mennie, ennyi.


Igen egyébként, az utazás tudom, hogy rémesen sok időt elvesz. Még gyerek előtt ingáztam Pestre oda-vissza összesen 4 órát/nap, reggel fél 7-kor mentem, ha nem volt túlóra, este 7-re értem haza. Ha volt, akkor 9-10-re. Gyűlöltem, mert gyakorlatilag nem volt életem, se időm se energiám nem volt hétköznap semmire. Váltottam is, amint lehetőségem adódott, mert borzasztó, és tényleg ablakon kidobott idő. Csak itt is az van, hogy a muszáj nagy úr.

2018. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Pedig én azt hittem :D

Mindig totál lelkifurdalásom van, hogy ezt kihagyom, de nem visz rá a lélek :D

Pedig a menetrendekbe általában ezek benne vannak. Nézegettem a fly ladyt is, napi 1 óra portörlés. Kinek van erre napi 1 órája?

2018. jan. 31. 13:17
 20/31 A kérdező kommentje:
18 , akkor is tökéletesebb vagy, mint én. Én csak az alap dolgokat ellátom, de többre nem vagyok képes...mint amire a barátnőim vagy sok anyuka erről az oldalról amiket olvasok vagy sok blogger..
2018. jan. 31. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!