Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is ennyire tökéletesek...

Ti is ennyire tökéletesek vagytok? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, gyerekkorom óta ő a "leg". Neki másfél évvel idősebb a fia (2) az én lányomnál (6). Mindketten egy helyen dolgozunk, Ő már visszament. Irodában vagyunk titkárnők egyébként. Én még fél évet szeretnék itthon lenni, 2 éves kora után úgyis muszáj dolgozni, mert nem elég a gyes semmire. Minap összehasonlítottam magamat és őt és döbbenetes a különbség. Alább barátnőm:

- 6 órában dolgozik minden nap gyerek mellett

- kétnapra főz, azt is előre elkészíti egy Excel táblázatban, hogy melyik nap mit főznek és, hogy mit kell venni adott héten mert 1x járnak nagybevásárolni

- flyladyzik, így sosem úszik a lakás

- 9re jár dolgozni, 3kor végez, bölcsi 5 percre van az irodától és 4re legkésőbb otthon vannak, ha nem kell könyvtárba menni vagy nincs kedvük sétálni

- otthon letudja a házimunkát, a főzést 2 óra alatt tehát 6ra végez (ha nem kell főzni, 5re) és 8ig még játszanak (8kor van fürdés, fél 9kor alvás)

- este a férjével foglalkozik vagy, ha ő nincs itthon, tornázik

- havi egyszer körmös, fodrász kozmetikus

- és havi egy nap kimenőjük van a férjével

- és valahogy mindig jut ideje olvasni, filmet nézni, kikapcsolódni

- azt már meg sem említem, hogy van egy kutyájuk is, tipikus panelkutya akivel foglalkozik

Illetve van még egy barátnőm, neki 9 hónapos a lánya, Ővele ritkábban találkozom, mert kint laknak az Isten háta mögött, de elmondása szerint:

- végigalusszák az éjszakát, de amúgy is csak 1x kelt 10 percre

- elvan magának babája van, simán tud mellette bármit csinálni

- neki is heti menetrendje van, heti menüt ír, 1x jár bevásárolni

- ő nem flyladyzik, hanem egy blogger, Otthonka heti menetrendjét követi és jól megy neki

- piacozni jár, a termés nagy része a sajátjuk, Ő kapálja a kertet és gondozza, a másik részt a férje szerzi be a nagybaniról (nyilván ez a tavaszra és a nyárra ill kora őszre vonatkozik most télen itthon van)

- állataik is vannak pl házi tojást, házi kecsketejet is árulnak

- körmös, fodrász, kozmetikus, torna nála is van

- nekik nincs kimenőjük, mert szülei dolgoznak, messze laknak, férje szülei nem élnek

- de őnekik is ott az este nagy része, mert nekik meg 6tól 6ig alszik a gyerek

Én meg örülök, ha a fogzás miatt nem 6x, hanem 3x kelünk éjszaka. Nálam az a teljesítmény :D Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :D


2018. jan. 31. 10:23
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:
Nem. Most aludt el furdes kaja utan. Ideje volt mar... €2tol 3ig kinlodtam aztan feladtam. Ma dolgoztam ki en is egy rutint aztan, hogy mennyire sikerul tartani mas kerdes :D Van reggeli, esti resze es napi teendok is. Elviekben a napi teendoknek, ha nincs nagy rumli flylady szerint 60 perc kell legyen kivancsi vagyok :D
2018. jan. 31. 17:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!