Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is ennyire tökéletesek...

Ti is ennyire tökéletesek vagytok? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, gyerekkorom óta ő a "leg". Neki másfél évvel idősebb a fia (2) az én lányomnál (6). Mindketten egy helyen dolgozunk, Ő már visszament. Irodában vagyunk titkárnők egyébként. Én még fél évet szeretnék itthon lenni, 2 éves kora után úgyis muszáj dolgozni, mert nem elég a gyes semmire. Minap összehasonlítottam magamat és őt és döbbenetes a különbség. Alább barátnőm:

- 6 órában dolgozik minden nap gyerek mellett

- kétnapra főz, azt is előre elkészíti egy Excel táblázatban, hogy melyik nap mit főznek és, hogy mit kell venni adott héten mert 1x járnak nagybevásárolni

- flyladyzik, így sosem úszik a lakás

- 9re jár dolgozni, 3kor végez, bölcsi 5 percre van az irodától és 4re legkésőbb otthon vannak, ha nem kell könyvtárba menni vagy nincs kedvük sétálni

- otthon letudja a házimunkát, a főzést 2 óra alatt tehát 6ra végez (ha nem kell főzni, 5re) és 8ig még játszanak (8kor van fürdés, fél 9kor alvás)

- este a férjével foglalkozik vagy, ha ő nincs itthon, tornázik

- havi egyszer körmös, fodrász kozmetikus

- és havi egy nap kimenőjük van a férjével

- és valahogy mindig jut ideje olvasni, filmet nézni, kikapcsolódni

- azt már meg sem említem, hogy van egy kutyájuk is, tipikus panelkutya akivel foglalkozik

Illetve van még egy barátnőm, neki 9 hónapos a lánya, Ővele ritkábban találkozom, mert kint laknak az Isten háta mögött, de elmondása szerint:

- végigalusszák az éjszakát, de amúgy is csak 1x kelt 10 percre

- elvan magának babája van, simán tud mellette bármit csinálni

- neki is heti menetrendje van, heti menüt ír, 1x jár bevásárolni

- ő nem flyladyzik, hanem egy blogger, Otthonka heti menetrendjét követi és jól megy neki

- piacozni jár, a termés nagy része a sajátjuk, Ő kapálja a kertet és gondozza, a másik részt a férje szerzi be a nagybaniról (nyilván ez a tavaszra és a nyárra ill kora őszre vonatkozik most télen itthon van)

- állataik is vannak pl házi tojást, házi kecsketejet is árulnak

- körmös, fodrász, kozmetikus, torna nála is van

- nekik nincs kimenőjük, mert szülei dolgoznak, messze laknak, férje szülei nem élnek

- de őnekik is ott az este nagy része, mert nekik meg 6tól 6ig alszik a gyerek

Én meg örülök, ha a fogzás miatt nem 6x, hanem 3x kelünk éjszaka. Nálam az a teljesítmény :D Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :D


2018. jan. 31. 10:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%
10 értelmezd kicsit, amit írtam. A fűnyírást csak azért írtam, mert az előttem szóló azt írta, hogy a kertes ház körüli munkák java a férfira marad, télen havat kell lapátolni (most már elég ritkán), ősszel pedig a diót szedjük össze, na meg gereblyézzük az avart, fát hordunk a tárolóba stb... Valahogy sosem unatkozom, van mit csinálnom, de képes vagyok kikapcsolódni is, mint ahogy azt fentebb jeleztem. Írtam, hogy vannak virágok meg veteményes, nem egy nagy füves placc az egész. Ja és szeretjük ha normálisan néz ki a terület. A 160 négyzetméter, pedig 1 szinten van, pedig normális elosztású, normál méretű szobákkal és nagyobb közösségi terekkel. De tudod mit? a 100 négyzetméter is jóval több mint egy átlag panel mérete. Nem nyavalygásból írtam, simán megoldottam ezt munkába járás alatt is egy gyerekkel, nem hinném, hogy gondom lenne ezzel, ha a fiam is nagyobb lesz és visszamegyek, nem csak homeofficeban leszek. Tudod mit? A vonaton meg lehet olvasni a gyereknek, meg beszélgetni vele... Szó sem volt hektárokról, 2000 négyzetméter messze van még az egy hektártól :D Az hogy a kertes ház jobb mint a társas, nem vitatom. Magam sem cserélném el semmire. Tény, ami tény, élni akarok, nem pedig túlélni :)
2018. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
14-es nekem az jön le a szövegből, hogy a kérdező jelenleg otthon van.
2018. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22-es igazad van, csak a barátnőkre koncentráltam.
2018. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Mi nálunk nincs igazából menetrend. A férjemmel szoktunk takarítani azt amit épp kell. Előfordul, hogy egy nap csak mosogatunk vagy csak felmosunk mikor melyikünk ér rá. De nincs kupi, mert elpakolunk magunk után mindig és nincs felesleges dolog ami halmozódhatna csak épp rendszer nincs. Azt csináljuk, amit látunk. Ha épp látjuk, hogy le kéne takarítani a wc-t kefével akkor letakarítjuk és akkor már át is esik mellé pluszba egy komolyabb takarításon. De portörlés kéthetente van emiatt sokszor lelkifurdalásom támadt és nincs szigorú napirend, hogy mikor mit! Kupi sincs.. igazából sosincs olyan nagyon nagy takarítás, mint gyerek előtt, hogy atól zig felnyaltunk mindent.
2018. jan. 31. 13:40
 25/31 anonim ***** válasza:
55%

21-es, lehet hogy én vagyok fordítva bekötve, de nekem mindig sokkal jobban ment a kinti munka, mint a benti takarítás vagy főzés (főzni pl. utálok). Sokkal jobban élvezem a kinti "takarítást", nyírást, kerítésfestést stb. és gyorsabban is végzek vele, mint a benti pepecseléssel. Gyerekkel valszeg nem olyan intenzitással tudnám csinálni, de mégis, na...


És habár ez most attól függ, a berendezéstől és hogy kinek mennyi cucca van, de egy nagyobb lakóterületet könnyebb kitakarítani, mivel van tered, jobban ki tudod alakítani a tereket, a tárolásra alkalmas helyeket, így nagyon sok minden nincs útban, vagy van hova elpakolni, könnyebb fenntartani a rendet, mint egy kisebb, de barkácseszközökkel és játékokkal telezsúfolt lakásban.


Ha meg valaki minden nap végig portalanítja az otthoni saját kis Szabó Ervin könyvtárát polcostól, csetreszestől, képkeretestől, az megérdemli.

2018. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
2 gyerekkel én összeomlottam a teher alatt. Flylady es Konmari nálam élezmentő volt. Tényleg kialakul a rendszer és megy minden.
2018. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Elözőhöz: nálunk tenyleg 1 hektár a kert. 25 diófa stb. És 180 a ház... mindig van meló
2018. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ma pl 12 óta küzdök, hogy elaludjon mert az álmosság miatt sír. Már etettem, itattam, pelenkáztam, kimentem kávézni és káromkodtam egyet :D nem tudom, mit csinálhatnék, hogy aludjon...
2018. jan. 31. 15:04
 29/31 anonim ***** válasza:
Elaludt? Én tényleg javasolom konmarit nagyon. Arra tanít, hogyan vedd magad körül dolgokkal ami boldoggá tesz. Nem csak a rendszerezés, napirend, hanem új látásmód.
2018. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Lehet fordítva vagy bekötve, nekem a benti tér tisztasága is fontos (szívesen csinálom mindkettőt, többnyire), a kinti résszel egyetemben. Rendet én a kis lakásban sem csináltam, rendet tartani szoktam :)
2018. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!